Jack Reacher

• USA Reacher
USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (více)

Série(2) / Epizody(16)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (2)

Jack Reacher (2022)

1. séria: Deväťdesiatkovo tupý akčno-kriminálny seriál na úrovni seriálov typu Walker, texaský ranger o veľkom (tentokrát doslova) gerojovi, ktorý príde do malého mestečka rozlúsknuť zapeklitý prípad. Len je tá jedna epizóda natiahnutá na 8 dielov. Čo je jeden z hlavných problémov seriálu, pretože od polovice série sa to už začalo nekonečne tiahnuť. Najlepšie by bolo, keby z tej chabej ústrednej zápletky natočili jeden film. Vďaka tomu tu je aj kopa zbytočných línií, ktoré nikam nevedú. Ale paradoxne ma línia so psom bavila viac jak ústredná zápletka a som spokojný s tým jak vyústila. Hlavný hrdina je tiež rozpačitý. Pôsobí jak autista. Na jednej strane vám zo sopľa pod nosom vydedukuje, čo ste šňupali pred dvadsiatimi rokmi na strednej a na druhej strane je totálne mimo pri medziľudských vzťahoch. Tak trochu Monk na steroidoch. Tá jeho osvalená postava tiež nie je dvakrát logicky podaná. Čakal som, že sa ho budú všetci vďaka tomu báť a mať pred ním rešpekt. Ale každý jeden ten vidlák, ktorý ide s ním do bitky, ho podceňuje snáď ešte viac ako Cruisea z filmových spracovaní. Tam to aspoň dávalo zmysel. Tu je to len trápne a otravné. Bitky a prestrelky sú po technickej a choreografickej stránke cool, ale znova to je na úrovni Komanda. Čiže aj keď sa to tvári seriózne, tak sa tam dejú strašné taktické nezmysli a aj ja som si povedal pri finále, aby Reacher zahodil tú blbú pištoľ a konečne zobral nejaký samopal, ktoré sa tam veľkom váľali po zemi. Takisto to tu preháňali so samoúčelnou brutalitou. Scéna s chlapíkom pribitým na stene bez gulí, bola WTF a rozhodne nevzbudzovala strach z protivníkov. Na to boli všetci zloduchovia príliš veľkí dementi. Reacher mi sadol priemerne. Viac ma bavili jeho kumpáni, sexy blondínka a úzkoprsý černoch. Takže celkovo to je ok výplň v dnešnej na oldschool akciu chudobnej dobe. Ale znova si radšej pustím prvý film s Cruisom na ktorý sa seriál nechytá a na druhú sériu seriálu nemám veľkú chuť. Fanúšikovia nekonečných naťahovaných krimináliek by ale mali byť spokojný. 6/10. Druhá séria má zaujímavejšiu zápletku, svižnejšie tempo, viacej akcie a dokonca aj Reacher mi bol sympatickejší. Už to nie je rozumbrada, ktorý všetko vyrieši sám, ale robí aj chyby a často ho musí podržať jeho tím. Len v akcii je naďalej nezničiteľný terminátor. V súkromí sa ale Reacher ukázal ako chudák na poľutovanie. Záporáci boli ok. Robert Patrick už zostarol, takže na viac ako na šéfov rozdávajúcich rozkazy nemá. Ale odkaz na terminátora pobavil. Sklamal ten super duper zabiják, ktorý má celú sériu samostatnú líniu a divák sa teší na jeho stret s Reacherom a nakoniec prd z toho. Takže to muselo kompenzovať množstvo komparzistov, ktorých Reacher likvidoval ako na bežiacom páse. Chýbal mi tu trochu ten čierny tvíďák z minula. Trochu to nahradil ten holohlavec a mrzelo ma ako dopadol. Ženy boli tiež menej pekné ako minule. Celkovo som ale spokojnejší ako minule. Už to nebolo tak ultratupé. Akcia na dnešnú dobu patrí k tým vydarenejším. Proste príjemná oddychovka v retro štýle a teším sa na ďalšiu sériu. 8/10. () (méně) (více)

Season 2 (2023) (S02)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD