Satirická romantická komedie Marthy Coolidge s názvem Dívka z údolí je svědectvím života v Jižní Kalifornii 80. let. Julie je dobromyslná dospívající dívka, která se pohybuje ve společnosti jí podobných děvčat, jež jsou všechny jako vystřižené ze žurnálu. K rozčarování svého okolí se v nákupním středisku rozejde se svým sebestředným přítelem Tommym. Mládež z údolí jde ještě ten večer společně na večírek, kde se egoista Tommy okamžitě pokusí dostat do postele jednu z Juliiných kamarádek. Na párty se ale objeví Randy, mladý rebel z Hollywoodu, a kompletně oslavu "nabourá". Přátelská Julie s ním bez jakýchkoli předsudků flirtuje až do momentu, kdy musí Randy - zjevně kvůli svému zevnějšku - večírek opustit. Randy se do Julie okamžitě zamiluje a znovu proklouzne na párty, jen aby s ní mohl ještě mluvit. Julie pak v doprovodu ufňukané kamarádky stráví noc projížďkou s Randym po Hollywoodu. Díky neustálému Randyho dvoření se do něj Julie nakonec zamiluje, ale musí si vybrat mezi ním a Tommym, který ji chce získat zpět. Její přátelé navíc vytrvalého Randyho odmítají akceptovat. Nakonec si ale Julie upřímně promluví se svým tatínkem (Frederic Forrest) a závěrečný ples se stane triumfem mladé lásky. (oficiální text distributora)

aLPaC

Bylo hodně vtipné sledovat 19letého Cage s dírou mezi zubama a obrovským hárem. Jinak je to jen další z řady 80. teen komedií. Nemít Cage, dneska to nikdo nezná. Ale má to dobrej soundtrack. ()

ink flo

Každej má svou verzi Romea a Julie, sklepáci měli v pražské 5 soudružku a trampa Hanáka, amíci mají pankáče Ryana (mladej Nicolas Cage) a Julii, bárbínu z lepší čtvrti. ()

Looka

Každá generace má své Prcičky, Pomstu šprtů... Přesně do této kategorie zapadá i Dívka z údolí - pro adolescenty 80tých let minulého století. ()

Blazkowicz

Dva zapamatovatelné body. Cage a jeho kukuč s pořádně hustým obočím a všichni jsou zase děsně nadržení. To jak víme, u mě úplně neboduje. Ale tak zápletka nebyla vyloženě blbá, takže to celkem šlo. 3-* ()

Griswold

Typická teen komedie svý doby...ani blbost, ale ani žádná bomba. Prostě příjemná komedie, která nevybočí z takovýho toho usměvavýho tempa co nespadne k vyložený nudě, ale ani nestrhne k záchvatům smíchu. Film má alespoň jednu velkou zásluhu a to tu že proslavil Cage :-). ()

Edgerton

Zas až takovej kult, za jakej to generace dnešních padesátníků žijících v USA považuje, to podle mě není, ale i tak bych to v žánru teen komedií řadil do lehčího nadprůměru. Slušnej soundtrack, pár vtipnejch scén a skvělá postava tatíka hlavní hrdinky. Hlavní zásluhu má Dívka z údolí ale stejně na tom, že proslavila Cage. ()

kacer4

Prvý krát som videl párty v 80. rokoch. A za to som dal 3*. Ešte dlho sa na tom budem smiať. Inak to bol mierny podpriemer... ()

david141474

Tak jsem se podíval na první velkou roli Nicolase Cage ve filmu Dívka z údolí. Podle toho názvu bych se na to v životě nepodíval, ale když tam hraje takový člověk jako je Nic Cage tehdy ještě Coppola. Tohle je první film kde vystupuje s příjmením Cage, do této doby to byl akorát Coppola. Děj je celkem zajímavej a to je asi tak všechno, nic zajímavého, nic nového nepřinese než jen teenagerskou komedii. Postavy jsou okej. Herci jsou solidní, ale na Cage nikdo nemá. Soundtrack je skvělej, obsahuje plno solidních songů. No a konec je solidní. 8/10 Nebýt Nicolase, nepodíval bych se na to. ()

Jiřuch

Příjemná komedie. Když jsem se na to díval, uvědomil jsem si že se s kámošema chováme skoro stejně jako Randy a ti si mě to dost získalo. Ta hlavní herečka je dost sympatická a hezká a mladej Cage je taky ve svý první roli moc v pohodě. Prostě fakt dobrej film s hezkym sountrackem. ()

gabo1

Nicolas veľmi dobrý. Zvyšok veľmi zlý. Život v Kalifornii veľmi povrchný. Miestne stredoškolačky veľmi nudné. Mohlo to byť aj lepšie, potenciál tam bol. A hviezda naviac za fajn muziku. ()