John Wick (2014)

Scenáristické a režisérske zúfalstvo. Nerozumiem, kde sa tu berú tie pozitívne ohlasy. A pri toľko ospevovaných akčných súbojoch som mal pocit, že už dávno nestáli proti hlavnému hrdinovi tak neschopní protivníci. Akčné sklamanie roka.

Sváko Ragan (1976) (TV film)

Slovenský folklór v tej najlepšej podobe, skvelá hudba Svetozára Stračinu a fenomenálny figliarsky Jožko Króner. Povinná jazda raz za rok, väčšinou na Vianoce.

Expendables: Postradatelní (2010)

Ten potenciál, čo to malo... ...a vyjde z toho premastená a presolená zlátanina, ktorá má ďaleko od nostalgickej pocty 80tym. Škoda.

Soupeři (1977)

Fantastický herecký duel...

Wimps (1986)

V noci v strede týždňa sa pri tom dobre zaspáva. A chvíľami to bolo aj vtipné.

Hanebný pancharti (2009)

Čím viac sa na film teším, o to väčšie sklamanie. Zvyšok za mňa povedal Cival.

Číslo 9 (2009)

Naposledy som takéto silné priamočiare morálne posolstvo cítil pri pozeraní Winnetua. Je dôležité občas pripomenúť, že človek má nielen telo a ducha, ale aj dušu. Je dôležité pripomenúť, že držať sa morálnych zásad, vyžaduje veľkú odvahu a vieru. Je dobré, ak sa to vie naraz povedať rodičom aj ich deťom. A za vizuál si tento film zaslúži hviezdu naviac.

Boj (2007)

Chvíľami pozerateľné a chvíľami vôbec nie. Ale asi väčšina čakala trochu viac, než nakoniec dostali. Čo ten film najviac zabíja je jeho absolútna priemernosť a teda aj zbytočnosť. Najviac ma dostala hláška od veľkého akože drsného negra agenta "...a tentokrát na to pôjdeme s rozumom...". Myslím, že viackrát som sa pri tomto filmovom počine nepobavil...

Strážci - Watchmen (2009)

O Watchmenoch som sa prvykrát dozvedel, až keď som asi pred pol rokom videl trailer na film, ktorým som bol unesený. Film bol o trochu menej unášajúci, napriek tomu som to Snyderovi zhltol aj s navijakom. Fantastické komiksové vizuály, prihrštie zaujímavých postáv a Rorschachove (nový člen mojej top 5 komiksových hrdinov - a siaha po prvých priečkach) hlášky totiž dokonale prekrývajú aj tie veci, ktoré by mi ináč možno trocha vadili. Len tak ďalej a stále viac komiksových spracovaní s R.

Wanted (2008)

Marketingoví machri hovoria, že predať sa dá aj hovno, keď je zabalené v slušivom celofáne. Bohužiaľ tých zopár efektných scén a Angelinin zadok nezachránia celkový dojem. Príliš povrchné, deravé, nelogické, predvídateľné a chvíľami vyložene hlúpe. Ale zato zabalené v peknom videoklipovom balení. PS: Ešte nikdy som nevidel, aby sa z totálneho loosera stal nasraný superhrdina za tak krátky čas a tak jednoducho.