Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele mzss1 k tomuto seriálu (73)

Bomby na 92. kilometru (1996) (S01E01)

Úplně první epizoda - pilot k perfektnímu seriálu Kobra 11. Máme tu starou dvojici Franka a Inga. Oba hrají dobře, pilot je opravdu kriminální epizoda, která ani nemůže nudit, je zde dost dobrých hlášek. Hudba skvělá. Je to začátek seriálu, je zde méně akce, takže hodnotím na dobrách 80% = **** ()

Rudé růže, černá smrt (1996) (S01E02)

|90%| (RUDÉ RŮŽE, ČERNÁ SMRT – 2.epizoda 1.série) Opravdu dobrý název epizody přesně vystihující události. Tak tu máme druhou a poslední epizodu s komisařem Ingem Fisherem, který zde tragicky zemře. Je to výborná epizoda, na tu dobu klasický kriminální počin. Frank nakonec svého partáka pomstí. Epizoda ubíhá pozvolna, dost zajímavých scén zde najdeme. Nějaká akce je zde také, když jí moc není, o to ale v těchto starých dílech moc nejde. Kobří hudba je zde často, taková klasická na tu dobu. ()

Nový parťák (1996) (S01E03)

|90%| (NOVÝ PARŤÁK – 3.epizoda 1.série) Vážení pozor! Teprve ve 3.epizodě seriálu nastupuje na scénu můj velký oblíbenec Semir Gerkhan! Borec, který je doposud v seriálu a je prostě nepřemožitelný. V téhle epizodě vypadá úplně jinak než ted. Má zde delší vlasy, žádné vousy atd. Seznamování s Frankem není úplně nejlepší. Frank se dosud nemůže vzpamatovat ze smrti svého partáka Inga. Nakonec si začnou se Semirem rozumět. Opět, nejde tu moc o akci. Je to poctivý krimi díl. Máme tu ale pěkný výskok autem, pár přestřelek, kobří hudbu, takže je na co se koukat. ()

Vražda a zabití (1996) (S01E04)

|95%| (VRAŽDA A ZABITÍ – 4.epizoda 1.série) Perfektní díl a především, perfektní případ. Rozhodně mě to zaujalo. Máme tu podezřelého, zaostalého, postiženého Antona, takže scény s ním jsou zajímavé, třeba finále, kdy mu šíbne v hlavě a začne roztáčet kolotoč, kde bojuje o život Frank. Jinač Frank se Semirem už jsou zadobře, spolupracují, je tu dost dobrých scén, i občas akce, kobří hudba, nedostatků zde moc není, takže velká spokojenost. ()

Smrt ve stovce (1996) (S01E05)

|50%| (SMRT VE STOVCE – 5.epizoda 1.série) No, tak toto je skutečně doposud jediná epizoda z celého seriálu, které jsem dal pouze 3*. A to jsem zvažoval, že dám i 2*, nakonec jsem protekčně zaokrouhlil nahoru. Tohle je prostě velká nuda. Neříkám, že je zde nějaká chyba a tak. Akce tu skoro vůbec není – o to mi teda také nejde, ale ta nezáživnost, postavy, zdeprimovaný otec co chce na konci skočit a já nevím, prostě jsem téhle epizodě nikdy nepřišel na chut. NUDA! ()

Stařec a chlapec (1996) (S01E06)

|96%| (STAŘEC A CHLAPEC – 6.epizoda 1.série) Paráda! Máme tu sice jen menší bouračku na dálnici, zbytek děje se odehrává převážně v lese. To ale vůbec nevadí. Je tu cítit dobrá atmosféra, napínavost, nepředvídatelnost atd. Zajímavá shoda náhod. Do lesa zabloudí stařec s roztroušenou sklerózou a chlapec, který unikl zločincům, jenže má zdravotní potíže a potřebuje léky, takže se mu dělá zle. No, máme tu ale hrdinskou dvojku Semira s Frankem, takže nakonec vše dopadne dobře. Hudba opět skvělá, různé variace kobřích znělek tu máme. ()

Falešní policisté (1996) (S01E07)

|80%| (FALEŠNÍ POLICISTÉ – 7.epizoda.1.série) No, máme tu velmi zajímavý případ. Dost zajímavých scén a taky dobrá akce. Jen z toho nejsem úplně tolik odvařen. Nějaké nudné dialogy tu jsou a chybí větší zapamatovatelnost, ale to jsou detaily. Furt tu máme Semira a Franka, dobrou hudbu atd. Takže určitě je to vydařená epizoda. ()

Samuraj (1996) (S01E08)

|70%| (SAMURAJ – 8.epizoda.1.série). Tak, tentokrát to bylo u mě tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Ale nakonec jsem dal tu lepší. Jako, není to špatná epizoda, furt se tu něco děje, i nějaká akce tu je, dobrá hudba. Jen mi to přišlo místy dost natahované a závěr byl trochu odfláklý. Jinač celkem zajímaý případ. Semir a Frank jsou furt zábavní, dobrá hudba tu je, tak není ani moc co řešit. ()

Konečná pro všechny (1996) (S01E09)

|85%| (KONEČNÁ PRO VŠECHNY – 9.epizoda 1.série) Tak a máme tu finálový díl této první, krátké série. Případ je rozhodně zajímavý, je jednoduchý, ničím nepřekvapí, ale to nevadí. Únos rukojmích v autobusu, kde je Semir – což bylo o to víc zajímavější. Frank zde nemá moc prostoru, spíš na konci. Není tu nic překvapujícího, ale zábavné to je, takže netřeba být moc kritický. Hudba byla výborná, zas další variace kobřích znělek zde byly, které mám tak rád. Lepší 4* dávám – dobrý závěr 1.série. ()

Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (S04E01)

Pilotní film k 4.sérii, kde nastoupí jeden z nejoblíbenějších Semirových partáků Tom Kranich. Pilot je napínavej od začátku do konce. V tomto pilotu nejde o střílení, ani o akci. Trochu to připomene film nebezpečnou rychlost. V tomto případě se jedná o nezastavitelné auto. Takže u mě naprostá spokojenost. Hodnotím na 95% = ***** ()

Jízda smrti linky 834 (2001) (S05E01)

Opět skvělý pilotní film, tentokrát k 5.sérii, kde hraje se Semirem opět Tom Kranich. Pilot je napínavej, akční, dost honiček, sice trochu slabší než předchozí, ale stále má vysokou úroven. Takže to vidím na 92% = ***** ()

Štvanice (2002) (S06E01)

Rozhodně nejlepší pilot s Tomem Kranichem. Hezky začala 6.série. Příběh je netypický, nebot se Semir s Tomem v jednu chvíli dostanou do vězení. Název Štvanice je opravdu přesný. Film je napínavý, nekonečně akční, zde funguje téměř vše, i pěkná klasická hudba. Takže film hodnotím celkobě na 99% = ***** ()

Křest ohněm (2003) (S07E01)

Pilot k 7.sérii a máme tu nového partáka Semira - Jana Richtera. Je to dobrý parták a epizoda je povedená. Je napínavá, akční, spistu honiček. Ale něco tu z předešlých epizod chybí. Přesto je to tak na 91% = ***** ()

Na věky věků (2004) (S08E01)

O dost lepší než předchozí pilot. Tentokár pilot k 8.sérii začal opravdu našlapaně. Napětí, akce, honičky, skvělá hudba, i trocha nostalgie - to vše nám tenhle pilot nabídne. Celkově to vidím na 98% = ***** ()

Na život a na smrt (2007) (S11E01)

Pilot k 11.sérii. Jedná se o nejlepší epizodu a současně pilotní film k seriálu Kobra 11. Nový parták Chris Ritter je pro mě nejlepším Semirovým partákem. Je to chladnokrevný bývalý agent, který se umí prát a s příchodem tohoto herce je kobra 11 akčnější a reálnější. Ve filmu je pěkná akce, honičky, přestřelky, silný příběh a nejvíc nostalgie ze všech epizod. Takže u mě jasných a zasloužených 100% = ***** ()

V nejlepším úmyslu (2007) (S11E02)

|96%| (V NEJLEPŠÍM ÚMYSLU - 2.epizoda 11.série) Tak tu máme po pilotním filmu druhou epizodu se Semirovým parťákem Chrisem Ritterem. Už v pilotu mě strašně moc zaujal. Klidný, vyrovnaný, nekompromisní, rád skákal z jedné sólové akce do druhé. Takže v tomto směru vypadala i tahle epizoda. Semir se s Chrisem moc neshodnou. V jedné scéně pronásledují oba partáci autem protivníka, v další scéně Chris vyskočí a po svých ho začne sám pronásledovat. Ale nakonec oba případ vyřeší. Úvodní akce je slušně natočená, bouraček je dost, líbila se mi skvělá scénka kdy do Semirového auta přes čelní sklo vletěla ostrá traverza. Epizoda není moc přeaknčnělá, což rozhodně nevadí. Konečné pronásledování je teda velmi jednoduché, ale dobré. Záporáci jsou solidní. Něco málo chybí, ale to je detail. Hudbu skládal Kay Skerra. Solidní hudba, která se dala poslouchat po celý čas epizody. ()

Přízraky minulosti (2007) (S11E03)

|99%| (PŘÍZRAKY MINULOSTI – 3.epizoda 11.série) Tak a další díl s Chrisem na kterého jsem se opět těšil. Tentokrát se příběh točí kolem jeho tajemné minulosti. Semir Chrise ještě moc nezná a tak mu přestává důvěřovat páč jeho teorie, že jeho někdejší nepřítel vstal z mrtvých, mu přijde pochybná. Chris si jde ale za svým a snaží se dostat svého nepřítele za každou cenu. Úvodní akce je ve tmě, je obyčejná, ale dobře natočená. Celkově se občas menší akce, repektive honička v epizodě objeví, ale spíš jde o strhující příběh, který mě bavil až do konce. Úplný závěr – to jsem byl plně napnutý, jak to dopadne. Vzpomínky na Chrisovu minulost v podobě flashbacků byly velmi temné a skličující. Hudbu skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Hudba se jim opravdu povedla. Krásně se poslouchala, i emotivní scény byly hezky prokreslené. ()

Hodina pravdy (2007) (S11E04)

|87%| (HODINA PRAVDY – 10.epizoda 11.série) Tak tu máme další solidní epizody. Zde už jsem nedal plný počet. Proč ? No, rozhodně mě to opět bavilo, ale příběh mě už zde moc nechytl. Máme tu bývalého Semirovýho kamaráda, který kvůli finanční krizi přešel ke zločincům. Asi mi to přišlo ohrané, nebo špatně natočené. Samozřejmě to nebylo špatné, ale mohlo to být lepší. Akce je samozřejmě dobrá a bylo jí zde celkem dost. Úvodní akce, kdy Chris sešrotoval auto namaděru – to nemělo chybu. Ještě Chrisova hláška: Dovezu šéfové auto v plném lesku. Jo a jak to dopadlo, haha. Takže jako dobrý díl, ke konci byla také akce, dost přestřelek, lepší 4* dávám, pecka to úplně nebyla. Hudbu skládal Kay Skerra. Zde byla obyčejnější, ale dala se poslouchat. ()

Státní návladní (2007) (S11E05)

|98%| (STÁTNÍ NÁVLADNÍ – 6.epizoda 11.série) Epizoda jak vystřižená ze starších sérií. Alespon mi to tak přišlo, k tomu i starý hudební skladatel. Má to zajímavý příběh o návladním, který se stal terčem atentátu. Takže tu máme klasické vyšetřování kdy Semir a Chris jsou na stopě mladému útočníkovi přezdívanému Billy Kid. Akce je tu oproti předchozím dílům dost a je kvalitnější. Úvodní naháněčka je svižná, dokonce uprostřed epizody se najde dost akce. Třeba pronásledování protivníka, který ujíždí na motorce. Při té scéně jsem se dost zasmál páč tam bylo dost dobrých hlášek ze strany Semira a Chrise. A konečné pronásledování nemělo chybu, viz létající auto, které dopadlo na auto Semira a Chrise. Chrisova hláška: No, co chtěl jsem to auto chytit – to mě dostalo. Hudbu skládal skladatel starších sérií Klaus Garternicht. Takže klasická, výborná hudba. ()

V moci únosců (2007) (S11E06)

|97%| (V MOCI ÚNOSCŮ – 9.epizoda 11.série) Vydařená epizoda a napínavost o kterou nebylo nouzi. Povedla se i ta skličující atmosféra, kdy byly rukojmí ve smrtelném nebezpečí. Krásně vymyšlený scénář a výborně zvolení zločinci – únosci. Bylo tu dost zajímavých scén jak dostat rukojmí do bezpečí. Takže napínavost od začátku do konce. Semir a Chris se pěkně zapotili, ale je jasný, že opět případ dotáhli do konce. Výborná byla i akce, která se dost zlepšila. Úvodní pronásledování nemělo chybu, hezky přehledné bouračky a dobré přestřelky. Ke konci také nechyběla akce. Mohlo se to trochu ještě víc zdramatizovat, ale to je malý detail. Hudbu skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nick Reich. Zde se jim opět hudba povedla. ()