Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Krkavec

Když si uvědomíte, že parodie z roku 1987 je víc Star Wars než novodobé episody. Mel Brooks je prostě brilantní komik, který si nebere servítky a v téhle humorné jízdě cupuje na kusy kdejaký sci-fi trhák své doby (hlavně tedy Star Wars). Někdo nemusí suchý humor ocenit, ale zrovna já jsem se skvěle bavil. Ještě to bylo stále v dobách, kdy k humoru nikdy nepotřeboval oplzlosti a přehnané množství vulgarizmů. Za mě jedna z nejlepších parodií vůbec! ()

coulismoulis

Kurte, mate-li co. Naprosta klasika, ktera k nam na video rannych devadesatek navic prisla s tak blbe prelozenym dabingem, u ktereho tvurkyne*ci nemely*i ani paru, co prekladaji a co film paroduje, az to bylo snad vtipne na druhou (a paradoxne, dabing sam byl jinak docela kvalitni). ()

pitrisp

Určitě nejlepší Brooksův film. Helmut je super a udělat vesmírný smyk může napadnout jen Brookse... ovšem pozor na nový dabing na který se nedá dívat """" hnus!!!!!!!!! ()

Wlashack

Prostě klasika, až na to, že mě se zase líbí více dabing verze Války hvězd naruby ("Kosmíčí"). Druhá mi přišla o ničem. Nezaponutelné hlášky, gagy a vše co k parodii patří. Pro mne jako odpůrce SW modla. Dáme si pár minut přestávku, kuřte, máte-li co! ()

alyk.fake

Top parodie od brookse!! tenhle kousek a divoka sedla jsou neskutečně brutální, rick moranis jako Dark Helmet je užásný! takže De Švorc přátelé!!! ()

JonKl

Pokud přečtete tento text, nepotřebujete brýle. P.S.: Tu loď na začátku bych ještě tak o 2 minuty prodloužil!!! :-) ()

Fixa

Na svojí dobu, poměrně slušně povedená parodie. Smál jsem se, ale také jsem se nudil. Prostě vtipný film s hluchými místy... ()

SonyOne

Neviem ako v roku 1987, ale v roku 2010 je toto trápne určite aj v tej najvzdialenejšej galaxii a to paródie milujem. Ani sa nečudujem, že im Lucas povolil to natočiť, už vtedy určite vedel, aká hovadina vznikne. Až na pár vtipov (pár zn. dva) to bolo 89% času nudné a "nasilu". Škoda, Star Wars si naozaj zaslúžia oveľa lepšiu paródiu. ()

Majkee.S

Spousta velmi vtipných momentů, dost vtipů bylo trapných a z některých situací se dalo vytěžit daleko víc. Naštěstí vtipné momenty převažují nad těmi trapnými a herecké obsazení je příjemné, tudíž jde o povedenou parodii a pro fanoušky především Star Wars, ale i jiných sci-fi filmů, povinnost. ()

Spaceball1

Rozhodně se jedná o jednu z nejzdařilejších sci-fi parodií, zejména v kontrastu s (byť ne všudypřítomnou) závažností Hvězdných válek. Od "zdžemování" k oddávajícímu prošpikováno neskutečným množstvím toho nejlepšího z Brooksova humoru, který, uznávám, ne každého nadchne. Pokud ale ano, máte vyhráno. Vetřelec s kloboučkem je už jen třešničkou... ()

luukaas

Komedie mého dětství. Star Wars, nikdy nebyly tak vtipné i když místo to trošku drhne, ale nic není dokonalé. 4* za snahu natočit komedii, která není doslovně stupidní. ()

qamar

Ze začátku to bylo docela vtipné..... a potom už vlastně ani ne. Zřejmě té parodie bylo trochu příliš. ()