Král Tulsy

• USA Tulsa King (více)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Série(2) / Epizody(18)

Člen newyorské mafie Dwight "The General" Manfredi, propuštěný po 25 letech z vězení, je svým šéfem vyhnán na venkov v Oklahomě, aby rozšířil operace, ale když podezřívá svou gangsterskou rodinu, že pracuje proti němu, pomalu si buduje vlastní tým. (SkyShowtime)

ledzepfan

Zatím asi zdaleka nejslabší Sheridanovka.. Asi proto, že do scénáře (což je to na čem Sheridanovky stojí) kafrá hromada jiných lidí a tak se to Taylorovo potenciálně kvalitní jádro rozmělňuje. Stallona mám rád, ale nejsem si úplně jistý tím jestli zde byl dobrou volbou. Moc z toho leze a vše a všechny okolo nechtěně tlačí do pozadí.. Má to pár krutopřísných momentů a postav které by se časem mohly hezky vykreslit.. Teď to ale vypadá spíš jako takové poměrně sympatické wannabe Sheridan. ()

m.a.t.o.

„Chcete ma obviniť z toho, že ma takmer zastrelili? Pretože si nemyslím, že je to zločin. A to dokonca ani v Oklahome.“ Kvalitný mafiánsky seriál? Rádoby. Kým začiatok (prvá tretina) bol super, s nástupom "brutálne nebezpečného" motorkárskeho gangu na scénu to už išlo dole vodou. Akoby po tretej časti vymenili scenáristov a tí sa predbiehali v tom, kto vymyslí väčšiu kokotinu. Iba a jedine Sly to celé drží pohromade (hlavne kvôli nemu je moje hodnotenie zhovievavé) a je naňom doslova vidieť, že si svoju rolu užíva. Páčili sa mi vtipné vsuvky (semafor na prechode pre chodcov; fotenie sa na vodičák; posilovňa), no tie pre zmenu boli v kontraste s tými brutálnymi, kde Sly v jednej chvíli pôsobiaci ako slušne vychovaný mentorujúci dedko, sa zmení na vraždiace monštrum, ktoré holými rukami narobí z mafiánskeho klubu krvavé jatky. Takže úprimne, neviem či budem mať o rok chuť pozrieť si aj druhú sériu. 60 % ()

rowdys

Aj dobre obsadená a pohodičková rutina je stále len rutinou. Terence Winter sa k Tulsa King postavil ako k víkendovému projektu, kde vývoj postáv je plytší než hroby, v ktorých končia Dwightovi oponenti. Celý seriál stojí totiž výhradne na Stallonovej charizme, zábavných jednorozmerných postavičkách a vtipnom machizme. No od scenáristu stojaceho za Sopranovcami a Boardwalkom som čakal trochu hlbšiu gangsterku, než len takýto fastfood. Čas strávený pri Tulsa King neľutujem, veď nemusí byť všetko v TV intelektuálny Escargot. Ale nebyť Sylvestra v hlavnej roli, asi by tie hodnotenia boli všeobecne o dosť nižšie a úprimnejšie. ()

bobstock

V první řadě bych se zde ohradil proti přímému srovnání s FUBAREM či JCvJohnsonem. Ne tohle je pánové mnohem komplexnější příběh a mnohem lepší filmová práce. Paramountu na tom celkem záleželo, není to jen nějaká staromilská, satirická parodie na Silvestra. I přes absenci větší akční nálože nám tu scénáristi předvádějí slušnou práci s mnoha postavami a chemii mezi nimi, samozřejmě s novým pojmem mafiánského světa sympošem Dwightem Manfredim. Stallone mu předal své dokonale sofistikované hraní a tak mu závidím kuráž ošlehaného muže, co se nebojí v pokročilém věku šlápnout komukoliv do úsměvu..troufnu si říct Rambo, Rocky a teď ´´Generál´´ 80% ()

HAL

Ne že bych se nebavil, ale notak, to lidem toto mohutně hypujících vážně stačí tak málo? Z toho snad nebudem dělat druhé Goodfellas, vždyť to je jen taková odpočinková blbina postavená kolem toho že Sly je pořád badass a cool i když už má za sebou třičtvrtě století. Některé scény jsou hodně fajn, některé velmi fungují i emočně, ale děj celkově a obzvlášť vztahy postav jsou hodně přitažené za vlasy, s uvěřitelností čehokoli si Sheridan fakt hlavu ani trochu nelámal. 7/10 ()

• Osoba uväznená na dlhé časové obdobie má tendenciu byť mimo kontakt so súčasnými udalosťami a kultúrnymi posunmi, čo je typ „kultúrneho šoku“, ako demonštroval aj samotný Dwight (Sylvester Stallone), neformálne nazývaný „väzenský hlupák“. V Amerike môže byť takáto osoba poverená alebo dôrazne vyzvaná, aby absolvovala tzv. „triedu životných zručností“ predtým, ako sa znovu začlení do spoločnosti. (chesterko)
  • Seriál sa mal pôvodne odohrávať v Kansas City, preto niesol aj v čase ohlásenia v decembri 2021 názov "Kansas City". (Real Tom Hardy)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)