Vrána 4: Pekelný kněz

• Česko Vrána – prokletá modlitba (více)
všechny plakáty

Štvrté pokračovanie série zobrazuje charizmatického lídra gangu, ktorým je Luc Crash (David Boreanaz). Vedie schátrnú bandu satanistických motorkárov, známych ako Štyria Jazdci Apokalypsy. Luc zavraždí Jimmyho Cuervu (Edward Furlong) a jeho priateľku ako súčasť rituálu, aby sa mohol stať nesmrteľným démonom. Ale Luc zistí, že z Jimmy sa stal duch pomsty, známy ako Vrana, aby pomstil smrť priateľky a zabránil Lucovi stať sa pánom zla. (genetique)

IvcaSammet odpad!

Naprostá sra*ka ... Tohle už prostě Vrána není! Nezapadá to do série, spíš bych řekla, že je to dost ubohá parodie. Vrána měla vždycky to tajemné nadpřirozeno, ale co je moc, to je příliš ... Naprosto příšerné herecké výkony, ubohý scénář a příběh naprosto zkopírovaný od jiných hororů až na to, že proti ďáblu bojuje Vrána ... Po pravdě řečeno, po shlédnutí tohoto filmu se mi chtělo brečet ... Já osobně sérii Vrány miluju, ale tohle bylo fakt moc ... Nechápu, jak se mohli k něčemu tak ubohému snížit a ještě to hrdě nazývat čtvrtým dílem Vrány ... NEVER MORE!!!! ()

zdeny99

Velice laciná taškařice, která parazituje názvem na slavném filmu VRÁNA z roku 1994. Nezajímavému ději z prostředí motorkářského gangu (ty motorky nejspíš zapomněli v obchodě) mají snad v atmosféře pomoci desítky svíček a pomalovaných těl. Herci jsou nesympatičtí, především ti v hlavních rolích jako David Boreanaz a Edward Furlong. Hvězda béčkových filmů, Tara Reid, je zmalovaná jako laciná puberťačka. Lance Mungia by se měl stydět za to, jak dokázal zprznit O´Barrovu klasiku. [1328. hodnocení, 59. komentář, 23%, 268. nejhorší film] ()

Aurus

Jednoznačně nejhorší díl této série. Lidi si zde ztěžovali na dvojku ale tohle je narozdíl od dvojky fakt hodně slabý díl. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru tento film skoro nemá, napětí je zde není, akce ujde, vraždy jsou docela dobré, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je dobrá. Za mě 1-1,5/10. Předchozí dva díly jsou nadprůměrný a první díl je nezapomenutelná pecka a čtvrtý díl to pohřbil. ()

Napospas

Dvě hvězdičky, jedna z úcty k původní komiksové předloze, z které toho sice už moc nezbylo, a druhá za Taru Reid, která tu sice moc dobře nehraje, ale zato tu moc dobře vypadá :) Kdyby nebylo těchto věcí, mohl bych vzít chozeho komentář a udělat ctrl+c, ctrl+v, protože to řekl dost výstižně. ()

MickeyStuma

Satanismus a rasismus je tentokrát příčinou vzniku mstitele ze záhrobí, avšak v rapidně nízkorozpočtovém snímku dělající komiksové předloze jenom ostudu. Temná atmosféra? Příznačné akční scény? Nějaká patřičná myšlenka? Nic. Jen obyčejná vyprávěnka v celé své překrásné trapnosti. Stačí porovnat se zcela prvním snímkem z roku 1994. To je tak, když je námět stále stejný, jen je snaha vůči tomu vymyslet nějaký příběh a dojdou nápady. I když tady to spíš vypadá, že došel i producentský kapitál. Scénář by stačilo přepracovat do lepší podoby a ufinancovat pořádnou a impozantní výpravu. Každou další filmovou epizodou je to zkrátka horší a horší, takže ještě dál pokračovat a zůstane to u obyčejné televizní inscenace. Ne, tohle je opravdu průser a ne malý. Když se řekne ´Vrána´, každý znalec má okamžitě představu. Tohle filmové veledílo, mu ji však rázem rozsekám na maděru. Zkrátka a dobře, když je vyčerpaný námět a k tomu peněženka producentů, nemá cenu ani zapínat kameru. Nic dobrého z toho nikdy nemůže vzejít. ()

Psycho.R

Tenhle a předchozí díl už má s Vránou opravdu velmi málo společného. Jedna hvězda za prvních dvacet minut, pak je to katastrofa. ()

josieaddms odpad!

Tak hrozivě strašné, že jsem v sobě nenašla ani sílu to dokoukat. Vždycky se snažím filmy dokoukat, i ty největší hovadiny. Ale tohle prostě bylo i na mne nějak moc. Prostě všechno na tom je příšerné, herci, světlo, námět, scénář, všechno totálně katastrofální. Nemám chuť se k tomu víc vyjadřovat. Od téhle hrůzy radši dál. ()

Wyrdas

Jednoznačně nejhorší díl Vrány. Až neuvěřitelně počítačová vrána tentokrát ze záhrobí přitáhla neuvěřitelně nesympatického a ničím nevýrazného vrahounka Jimmyho Cuervu (Edward Furlong). Celý děj opustil zažitou linii originálního drogového města Andělů a přesouvá se (patrně) do Mexika, do jakési indiánské rezervace. Příběh se opět točí kolem ztracené lásce, kterou vám každou chvíli scénárista omlátí o hlavu, až vás to začne nudit. A já jsem se místy opravdu upřímně nudil. Hlavní zápletkou je proměna hlavního záporáka v antikrista, která je doprovázená sérií vražd a hrubého násilí. Překvapivě nejlepší herecký výkon tu má Danny Trejo, díky kterému jsem alespoň uvěřil v mexické indiány a prastarou magii, které věřili (tanec nad mrtvou vránou dominuje). Jednu hvězdu dám asi jen proto, že jsem si tolik zamiloval první a druhý díl a je mi prostě proti srsti (jak se říká) odsoudit tento snímek úplně - pár světlých chvil přeci jen má. PS: Kolik vulgárních hovádek se tu vyjadřuje (nejen u tohoto snímku) je zarážející. ()

Likan7 odpad!

Takovej bizár jsem teda nečekal. Trojka byla snesitelná, ale tohle je nejen nejhorší film série (a že má silnou konkurenci), ale kandidát do mýho osobního topu v žebříčku nejhorších filmů vůbec. Scénář tu snad ani neexistoval, nebo při jeho psaní si tvůrci dali několik lajn Arielu. Dialogy wtf, scénář wtf, herci jak z jiný planety. Ne vážně. Představte si, že si kariéru nastartujete Terminátorem. Po něm Vás každý zná. Několik let na to natočíte brilantní Kult hákového kříže. A 4 roky na to Vás obsadí jako pomstychtivého bojovníka proti zlu. Jenže měříte snad 160, vážíte 40 kilo a musíte se tvářit minimálně jako Spawn. Edward Furlong není dobrý herec, ale kdyby nebyl pako, kariéra se udělat dala. I když okolo Vás běhá nějaká čarodějnice s xichtem Tary Reid a Lucifer co si říká Luke a potřebuje tu čarodějnici o**kat někde na hřbitově, aby probudil pány pekelné. Sám nevim, po 20 minutách jsem to vzdal, protože dávat pozor co se děje ve filmu, tak na konci by museli zavolat Grega House aby mi udělal lobotomii. ()

Allka

Jedno velké zklamání. Nepochopitelná slátanina, která nemá s původní Vránou společného ani zbla. 1 hvězdička za milovaného Furlonga a 1 za jakous takous romantickou scénu na začátku filmu. ()

horor2 odpad!

Ze zvědavosti a taky kvůli hercům, které mám rád jsem dal 4.dílu šanci a bylo to naposledy. Pro mě je jen jedna vrána a to jest ta první. ()

mrclTV

Typický nízkorozpočtový straight-to VHS hnoj, ale s celkom zábavným spracovaním a ako bonus tu uvidíte Dannyho Treja ako pastora a to je niečo! :D (celkovo je obsadenie podivuhodné) ()

ZdenoMolnar

Ako fanúšik vrany som pozrel všetky časti ,ale potom ako som si pozrel štvrtú časť o vrane bol som veľmi prekvapený že Jimmy Cuervo a lilly sa tak lúbili že smutné scény sú fakt smutné.SOUNDTRACK výborný,PROSTREDIE výborne aj ked so štýlom vrana tento film nemá nič spoločné je to dobré. ALE CHCEM ABY NATOCILI DALSIU VRANU,ALE V HLAVNEJ ULOHE DANNY TREJO!!!!!! ()

MFZB

Najhorší diel celej série, ktorý nemá s predchádzajúcimi trojmi takmer nič spoločné. Toto je úplne o niečom inom. Škoda, bola to perfektné séria, ale tento diel to pokazil strašne. V tomto filme až na pár vecí, nie je nič, čím by ma presvedčil. Síce je jediný z celej série, v ktorom som poznal najviac hercov, ale zahrané to nebolo teda najlepšie. Na odpad to určite neni, lebo existujú katastrofálnejšie snímky, ktoré je problém dopozerať, alebo sa dopozerať ani nedajú. Už podľa hodnotenia (podľa ktorého sa ja teda nerozhodujem, či si pozieť film alebo nie) som vedel, že asi o veľmi dobrý kúsok nepôjde, ale tak predsa som sa rozhodol sériu nejak zakončiť. Už tu nemáme gangy ani policajtov, ale je tu tá satanská tematika, ktorá mi nejako veľa nehovorí. Ďaľšou z nevýhod bede to, že tu nebola žiadna atmosféra ani náznak. Také nejaké nemasné, neslané to bolo, proste suchár. Už tu nenájdeme ani dobrú rockovú hudbu, ale našťastie po hudobnej stránke je film dobrý celkom si myslím, taká ako to napísať, mystická hudba, proste to sa mi páčilo. A ešte ďalším plusom je asi Tara Reid, ktorá je fakt pekná a aspoň sa bolo celý film na čo pozerať... Najviac ma na tom všetko serie fakt, že som sa jebol po vačku a splašil originál DVD za 3 éčka a takú sprostosť, radšej som si mohol za tie prachy splašiť dve 1,5-litrovky piva, film stiahnuť z netu a hneď by sa lepšie pozeralo a možno by aj hodnotenie bolo vyššie...celkom by ma aj potešilo, keby sa natočila 5-ka a ponaprávala chyby, ktoré štvorka napáchala... ()

nanamarak1

Rejda je (byla) docela pěkná, ale to je tak vše. Borenazák musí být pěkná lama, protože když nepočítám seriály a filmy, ve kterých hrál komparz, vyjde mi, že natočil asi tři koukatelný filmy. Furlong sice překvapivě jako vykonavatel msty celkem ujde, ale skoro nikoho nezabije. Trejo se jen mihne a scény s Hopperem jsou takový cringe, že i youtubeři můžou závidit. Z a Hoppera a místy skvělou hudbu a vizuální stránku slabé dvojky. ()