Šofér nákladní autodopravy Standa Fajt (J. Vinklář) dal po smrti své ženy malou holčičku do adoptivní péče a snažil se najít smysl života v dálkových jízdách. Nyní stárne a touží po domově a rodinném zázemí. Pravým opakem je jeho mladší kamarád Pepík (J. Vala), který vidí před sebou jen řidičskou kariéru. Děvče má „v každém přístavu“, ale teď si namluvil pohlednou čtyřicetiletou servírku v motorestu a cítí, že se z tohoto pouta jen tak nevyvlékne. Je přeřazen na zahraniční jízdy a bojí se své partnerce říci do očí, že se rozcházejí. Pošle za sebe s touto zprávou právě Standu. Jeho setkání s Alexandrou Drozdovou, které jde vyřídit kamarádův vzkaz o rozchodu, se mu ale stane naopak příslibem nového vztahu… (Česká televize)

tranquill

"Ještě jde o to, v jakém boji ten lučištník ty svoje rány utržil..." Kvalitní drama s excelentním slovním soubojem Hlaváčová versus Vinklář. A za výkon Josefa Vinkláře zvyšuji na plný počet! "Mně už je 40, já můžu to, co chci já.. No právě. Tak už byste mohla vědět, co vlastně chcete, ne?!" ()

rivah

Antická historka o zraněném lučištníkovi Filoktetovi při výpravě Řeků proti Troji je naroubována na příběh šoférů poněkud neorganicky, dialogy šoférů, zejména Vinkláře neodpovídají jejich prostředí a úrovni. Těžkopádné a poplatné době, zvedají to jen výborní herci. (Kvůli hercům nadhodnocuji). ()

jolly.rose

Tvrdím téměř u všeho (co se týká nejen lidí, ale i věcí), že není důležitý obal, ale obsah. Tento filmový skvost se dá přehrát na čemkoliv a pořád to bude skvost. Bohužel i v nejlépe vybavené moderní televizi, když budete vidět nejakčnější, nejdražší a nejvýpravnější film ... a já nevím co ještě, tak pokud tomuto obalu nedáte kvalitní obsah nikdy to nebude "Dobrý film".... Výprava nezaručuje ještě koukatelnost a naopak. Jen u těch nenákladných filmů to tak nebolí. Jinak skvěle odvedená práce našich předních herců. ()

Pitryx odpad!

Baba, která neví, co chce, pojedu nepojedu pojedu, a sáhodlouhé debaty. Více zde neuvidíte. Jen neustále uslyšíte, že řidič je řidič, kam jel či nejel jeden z hrdinů „příběhu“, který je naprosto o ničem. Jen vyhrožování stranickým úkolem je nervák, a pak sem autoři vrazili pro jistotu i policajta, asi aby se konečně něco dělo. Ne, tohle není moje parketa. Snad, kdyby to bylo v rozhlase… ()

sharka.68

U silnice stojí hospoda U modrého orla....je v ní jukebox a výčepní je pěkná ženská....šofér v podání Josefa Vinkláře byl životem zkoušenej chlap, co možná na starý kolena našel cíl svojí cesty...a ten lučištník, co o něm vyprávěl šofér Fajt, byl králem a tad yj ejeho příběh . Filoktetes, byl thessalský král,, skvělý lučištník, který byl na cestě k Troji uštknut hadem a rána páchla tak silně, že byl ponechán na ostrově,kde 9 let bojoval o přežití. Pak pro něj dojeli,on po příjezdu k Troji,zasáhl šípem Parida, který na následky této rány zemřel...a Filoktetes se uzdravil. Jak dopadla Troja víte...ale je zajímavé sledovat i osudy dalších hrdinů od ní....a tak i tento výlet do historie byl zajímavý...... ()

Víteček

Kamioňák jde za kolegovo milenkou, jemně jí říct, že ten ji již nechce a dává přednost jezdění. Přesvědčuje ji, jak je pěkná, že má na milého nepochybně čekat (i když ví, že on o ni nestojí), plká různá kamioňácká moudra, filozofické úvahy, přesně jak se na letitého řidiče hodí, a proloží to antickou bájí, dle které se to celé jmenuje. Mezitím dojde k hádce s dcerou, která mámino setkání s mužem neoceňuje a na konci se kamioňák k ženě vrátí již ustrojený, aby se jí dvořil. A to je vše. Tedy ještě je tam polda Lábus, který nehraje skoro žádnou zásadní roli. Trochu málo na film s 80 %. Navíc je to zachované ve velmi špatné kvalitě. No jo, řidič, ten tvrdej chleba má a divák občas také. ()

Jankocour

Zfilmovaná divadelní hra o tom, že jediná milenka, které je šofér věrný je silnice. Ale tak skvěle zahrané, že by tomu člověk i věřil. ()

vincbenet

Pořád ze sebe nemůžu setřepat naprosto odzbrojující herecký projev Josefa Vinkláře. Oldřich Daněk uměl psát scénaře, jako málokdo.. ()

Mishelen

Další z krásných filmů čs. televize. TV filmy z první poloviny sedmdesátých let se mi hrozně líbí a tento není výjimkou. Tehdy se to prostě umělo. Výborný scénář, výborní herci a příbeh, na který vás prostě baví koukat. Líbí se mi názor Snorlaxe, který to vystihl naprosto dokonale. Zvláštní efekty, 3D a podobný blbosti mě opravdu ve filmu nezajímaj, zvlášť když ten film má naprosto idiotský děj, ale tady prožijete 3D film i bez různých efektů a "vychytávek". ()

horskejvlk

Dobrá inscenace, Vinklář ai Vala zahrají i šoféry. Šofér za socialismu když mohl do valutové ciziny to bylo něco. Jak lítat letadlem, dnes je to opak, plat už taky žádná extra událost. Tenkrát jo tenkrát… To už musela být Hlaváčová abych zakotvil jako hospodskej ta za to stála. ()