V jediném momentě se život Dannyho Parkera alias Toma van Allena otočil o 180 stupňů. Dnes je z něho troska, zmítající se v nekonečném kolotoči drog, násilí a udávání policii. A přitom mohlo být všechno úplně jinak. Jen kdyby tehdy se ženou nezůstávali na pláži. Večer pak se stavili v motelu v Salton Sea, kde se tajně vyráběly drogy. Během jejich přítomnosti místo napadli ozbrojení zabijáci, Danny byl postřelen, manželka zemřela a on se z toho všeho zhroutil. Nyní mu však svítá naděje. Pravděpodobně narazil na stopu vrahů. A jediné, co ho ještě drží při smyslech, je touha po krvavé pomstě nesmyslně utraceného života jeho životní lásky... (oficiální text distributora)

Jossie

Začátek vypadá jako velmi nudný film o feťácích, ale překvapivě dobře se to rozjede. Ostatně jak konstatuje sám hlavní hrdina hned na začátku (po skvělém úvodu do historie drog): "vím co si myslíte, ale vydržte to ještě se mnou..." a tak jsem vydržela a stálo to za to. Kilmerův Danny se v průběhu filmu stává dost zajímavou postavou a důvody jeho chování jsou čím dál jasnější. Pseudo-artové vložky (trumpetista, moře, strom) tuhle drogově detektivní story příjemně oživily a navíc Val Kilmer jako pankáč vypadal překvapivě dobře. ()

SallyZen

Čekal jsem více. Ten způsob vyprávění samotného hlavního hrdiny se sem moc nehodil. Kilmer zahrál přesvědčivě, ale i přesto ho moc nemusím. Líbili se mi některé vedlejší postavy jako Doug Hutchison, Adam Goldberg nebo chvilka slávy Glena Plummera, jelikož u něj v bytě to byla jedna z nejlepších scén filmu. Celkově mě to ale nezaujalo a nepomohla ani Newmanova hudba. 45% ()

darkrobyk

,,Jen si to představte, smažka v Bílym domě..." ,,Viděls někdy spát královnu Alžbětu?" ,,Ne, proč, taky šňupe?" Film, kde jsou věci řečeny postupně, kde se fetuje ( měl jsem pocit, jako by se herci na těch dýcháncích opravdu sjeli), zažijete anarchii, no future. Jsou zde vina, touha po pomstě, trest, jiné světy, dobré úmysly, prohnilý systém, zmrtvýchvstání a báječný konec, který mne potěšil. Chvílemi jsem se ocitl ve filmu Doors, pak zase v úvodu Apokalypsy. Jak zadek na hrnec sedly k tomuhle filmu skladby: Blink 182 - Man Overboard, Chemical Brothers - Let forever be, Lou Reed - Walk on The Wild Side, Moby - My Weakness...ty ostatní samozřejmě taky. Fakt jsem si to užil a jediné, co mě mrzí, že ne na velkém plátně. ()

SaNcHeZ_cz

Salton Sea není jen výborně zpracovaným filmem o drogách jakých je poměrně dost, ale i zajímavou sondou do mysli člověka jdoucího po cestě pomsty, který je ochoten obětovat vše. Působivě zpracovaný příběh který překvapivě uteče celkem rychle a bez větších chyb. Jen pár těch nelogičností a klišé mírně kazí výsledný dojem. ()

Mrkvič

Poprvé jsem z toho měl asi trochu lepší pocit, ale stejně se mi ten film takřka úplně vykouřil z hlavy. Depresivní začátek slibuje něco jiného, než se potom dostaví. Možná bych i řekl naštěstí. Krimi v druhé půlce je zajímavá, ale nic moc převratného se nevidí. Možná až na chrochtajícího pošahance bez nosu. Všechno drží Val Kilmer a naštěstí tady ještě má nějaké charisma a o asi 30kg méně než v současnosti. ()

• Doug Hutchison (Gus Morgan) sa v spolupráci s policajtmi z protidrogového pripravoval na svoju rolu 3 mesiace, a to tak, že ich sprevádzal na policajných akciách. (vander19)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf