V jediném momentě se život Dannyho Parkera alias Toma van Allena otočil o 180 stupňů. Dnes je z něho troska, zmítající se v nekonečném kolotoči drog, násilí a udávání policii. A přitom mohlo být všechno úplně jinak. Jen kdyby tehdy se ženou nezůstávali na pláži. Večer pak se stavili v motelu v Salton Sea, kde se tajně vyráběly drogy. Během jejich přítomnosti místo napadli ozbrojení zabijáci, Danny byl postřelen, manželka zemřela a on se z toho všeho zhroutil. Nyní mu však svítá naděje. Pravděpodobně narazil na stopu vrahů. A jediné, co ho ještě drží při smyslech, je touha po krvavé pomstě nesmyslně utraceného života jeho životní lásky... (oficiální text distributora)

me_george

Val Kilmer umí i hrát. Téměř výborná meditativní i dynamická rovina filmu, pouze v jejich prolnutí to skřípe. A sám za sebe bych té meditace i přidal. 70% ()

nula87

Povedený drogový film se zajímavou zápletkou, pointou a velmi dobrým Kilmerem, který do role velmi dobře sedí. Navíc vizuálně velmi nápadité. 70% ()

gicous

Výrazná vizuální stránka filmu je vydatně přiživena plejádou netradičních ale o to zajimavých postav. Naprosto jsem ale nepochopil složitou cestu hlaního hrdiny za pomstou. Stejně tak jsem se ztrácel v samotném příběhu. ()

MaxForValue

Salton Sea si celkom vážim. Tradičná filmová "revenge" schéma začínajúca zločinom a končiac pomstou je v Salton Sea pomiešaná a ten zločin, ktorý pomstu spustil, je až na druhej koľaji. Postupne objavujeme príčiny a následky, rovnako ako sa dostávame hlbšie a hlbšie do zločineckého podsvetia. Kilmer nehrá nič moc, ale celková atmosféra to zachraňuje. 4*- ()

Marg

Vizuálně jistě úžasné, skvělá hudba i Val Kilmer. Ale hodně nudné, zdlouhavé a předvídatelné. Pokud ale máte rádi atmosférické filmy, mohlo by se vám to líbit. Hledáte-li akci, nedoporučuji. ()

ShotgunED

Cesta za pomstou. Téma již několikrát opakované, ovšem tentokrát, skvěle natočené a podané divákovi. Plán pomsty je sice komplikovaně promyšlený, ale přesně a přímočaře vykonaný a tím si hlavní hrdina získal mé sympatie. Val Kilmer je ve své úloze skvělý,vizuálnost a "kamerové finesy" také,takže pro mě jedině za ***** ()

Firko

Skvely film! Cakal som uplne nieco ine. Beckovy,klasicky pribeh fetakov a praskacov.Co vlastne aj bol, ale len chvilku na zaciatku. Potom sa to poriadne rozbalilo, a vsetko frcalo na plne obratky. Prekvapivy, vynikajuci scenar, vyborne herecke vykony, super hudba. Film ktory ma za posledny rok najviac prekvapil.Prijemne prekvapil. ()

Zodiak

Paradni kousek. Clovek obcas objevi zlato tam, kde to zdaleka neceka. Val zahral svuj part paradne a az do konce jsem mu jeho postavu veril. Meda Pu u me zabodoval na 100% - takhle uchylne/hruznou postavicku uz jsem dlouho nevidel. Napadita kamera, solidni scenar + zminene herecke vykony delaji z tohoto snimku opravdu smakozni zalezitost. Doporucuje 8/10 milovniku snupani :) Bravo.......... ()

VanBradley89

Drogy jsou špatné. Co není špatné je, ale tenhle netradiční film o pomstě, který tak zpočátku vůbec nevypadá. Val Kilmer je obětí svého ega. Ten chlap je talentovanej. Bohužel měl o sobě větší mínění a proto dnes jeho kariéra vypadá jak vypadá. Méďa Pů už nikdy nebude mít podobu toho žlutého medvěda v červeném svetru. Do toho artové scény podbarvené skvělou hudbou. Jen mi tam trošku nesedla ta pasáž z mlácenou holkou a jejím přítelem, ale jinak neprávem pozapomenutý kousek. ()

CrazymanM

Zdejší hodnocení se mi zdá trošku přehnané,já jsem zase tak skvělý film neviděl!Nejméně do poloviny mě to vůbec nebavilo,naštěstí pak film trošku nabral spád a rozuzlení taky bylo dobré,Kilmer tady byl ještě ve formě,ostatní herci taky v pohodě,ale jak říkám,mě to víc než na průměr nevychází!!! ()

jim_clark65

Na tento film som narazil úplnou náhodou, a mám pocit, že je to vzorový príklad tzv. "hidden gem" - teda filmu, ktorý bol svojho času zle predstavený a marketing tiež nebol bohviečo (ak vôbec nejaký bol) ale v skutočnosti to je dosť dobrý film - ako po stránke scenáru, hereckých výkonov, atmosféry, tak aj technická stránka vôbec nezaostáva. Príbeh sa pekne rozvíja, zo začiatku má človek pocit, že je to komédia a neskôr sa z toho vykľuje zaujímavá neo-noir detektívka s dobrým zvratom ale bohužiaľ pre mňa osobne slabším koncom. Preto som tomuto filmu nedal 5/5 - koniec nie je zlý, ale mierne podkopáva to, ako sa film postupne budoval. SPOILER: človek by čakal, že ho na konci aj tak doženie to, ako sa správal, podľa mňa mal zomrieť, ale tvorcovia sa zjavne rozhodli pre "happy-end", čo v konečnom dôsledku aj nedávalo trocha zmysel, pretože po tých jatkách u medvedíka Pu, by ho prenasledovalo FBI, s ktorým v podstate vybabral a im sa to určite nemohlo páčiť. Takže ten "happy-end" je trocha pritiahnutý za vlasy. Inak je to dosť dobrý film, jeden z najlepších hereckých výkonov Kilmera, ako aj nezabudnuteľného macka Pu (Vincent D' Onofrio). Odporúčam si to pozrieť v slovenskom dabingu, ten je na pomery slovenských dabingov dosť dobrý a dal by som ho na úroveň slovenského dabingu filmu Podfu(c)k. Suma sumárum, tento film sa jednoznačne oplatí pozrieť, ak máte radi krimi skrížené s komédiou, určite vás tento film zaujme. ()

Marv

Skvělej scénář a režie, kamera a herecké výkony taky nemaj chybu, závěrečná pointa je taky dobrá a navíc je to dost zábavný. Pro mě jasnejch 90% ()

ma1arkey

Kvalitní film, a jelikož jsem se na něj chtěl podívat ještě jednou, což se u většinou novějších filmů říct nedá, tak hodnotím za 4 ()

clonex

Budem stručný. Výborný Val Kilmer, výborný príbeh a veľa tažkých myšlienok. Vizuálne na 100%, takisto hudba skvelá. A motív???... Láska.. proste dokonalý filmový zážitok ()

FandaF

Tento film se dle mého soudu docela povedl. Dobré výkony herců, propracovaný scénář, režie, kamera. Měl bych snad jen drobnou připomínku. Ty drogové scénky se daly přitvrdit. Jinak tu část s jezevcem si budu pamatovat ještě dlouho… Tohle dílko si rozhodně zaslouží 4* ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf