Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

anli

Po genialni jednicce jsem se moc tesil.A vysledek?Napad s lodi je dobry,hlavni padouch v podani Dafoa taky dobry,ale prvni chyba je,ze Reevsse nahradil Jason Patric a uz to mezi nim a Sandrou proste neni ono.Studio melo pockat,az bude Reevs volny.Dalsi chyba je v nekolikrat predelavanem scenari,kteremu chybi celistvost a tah na branku.Rezie remeslne zrucna a zaverecna scena patricne bombasticka,ale na vic nez 55% bohuzel nedosahne. ()

shantim

Není to až tak špatný film, ale kromě závěru se ničím neliší od akčních béčkovek. Možná snad jen herci hrají velmi obstojně. Ten závěr je bombastický a skoro by mohl mé hodnocení posunout na tři hvětdičky. Skoro. 50% hvězdiček ()

VanTom

Všechno větší, všeho víc, vše přepálenější a... kompletně špatně. Umělé pokračování, které působí hrozně nelogicky a vykonstruovaně (vždy se něco podělá jen proto, aby se něco podělalo), nebaví nuceným humorem (neustálé kafrání nemehla Annie ve špatných postsynchronech), otravuje nevěrohodnou, slepou iniciativou ústřední dvojice; no a není ani nijak dobře, natož strhujícně natočeno (i když velkolepost nedigitální destrukci v závěru neupírám). ()

JohnSmith

Jednička byla naprostá pecka i přes létající autobus. Dvojka je pak slátanina, která těží jen z úspěchu jedničky. Sandra Bullock kdysi řekla, že jí odrazovali od role v první Rychlosti. Spíš jí měli odrazovat od dvojky a měla tak následovat Reevese. ()

Autogram

Čo dať v dvojke do pokračovania úspešnej originálnej akčnej jazdy? Tvorcovia si niečo šľahli a vymysleli LOĎ. A nie hocijakú jachtičku, ale čo najväčšiu luxusnú loď, ktorá podľa nich dokáže vraziť aj stovky metrov do pobrežného mestečka. Akčné je to okrem záveru už pomenej, ale nudných a hlúpych scén dostatok. ()

ssfan

Výrazně slabší než první díl. Herecké obsazení horší, napětí také méně a celkově to vypadá více běčkověji. 40% ()

jenik71

Jak už to bývá, pokračování je většinou horší. A jednička se snad ani překonat nedala. Ale i tak jde stále o průměrný akční kousek. Autobus nahradila luxusní výletní loď a Keanu Reevese vystřídal po boku Sandry Bullock nový přítel Jason Patric. Úvodní půlhodinka je spíš nudná a měl jsem pocit, že se ani nedočkám, kdy se konečně začne něco dít. Ale od poloviny filmu je akce celkem dost. Solidně natočená je scéna připlutí lodě do přístavního městečka. Zápletka je ale nepromyšlená a proto jen za tři. ()

solskjaer

Ne, ne ne a ještě jednou ne! Sandra Bullock je špatná a nejen v tomto filmu. Děj je kýčovitý a téměř neměnný oproti jedničce. Opravdu škoda však ale je že Defoe přijal roli v takovéhle kravině ! ()

Hortenzia

vlastne aj dve sa mi zdajú veľa,za tú záverečnú scénu s loďou im ale tú jednu navyše musím dať,tak dobre som sa už dlho nezasmiala ()

kenkaku

Film Rychlost 2: Tempomat (že to zní takhle líp?) to má fakt blbý že se tváří jako "něčí pokračování". Sandra Bullock totiž dobrý (hezká holka), Willem Dafoe je perfektní (záporáci mu sedí) a ten... ten co hraje přítele "hezký holky" a nahradil Keanu Reevese (proto mu nemůžu mu přijít na jméno) škoda mluvit. Tři hvězdičky má film jen proto žě mě neurazí se na fil podívat až poběží zase v TV ještě jednou a nebudu přepínat (beztak jinde poběží jakési pojišťovny, ordinace, cesty, vztahy nebo jiná domácí seriálová verbež) ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?