Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

Hepy13

Hezký příběh prvního "barevného" záchraného plavce u amerického námořnictva, který musel čelit rasové nenávisti snad ze všech stran. Cuba Gooding Jr. mě velmi mile překvapil tím jak se zhostil své role, neméně dobrý je také "buzerující" Rober De Niro, ten by dokázal zahrát snad cokoliv. Přesně takto si představuji kvalitní životopisný film se vším všudy. ()

Grafito

Nejhorší film v jakým jsem kdy viděl hrát Roberta de Nira.. film se dá použít snad jedině jako agitka americkýho námořnictva.. za předpokladu, že se bude promítat na prvním stupni základních škol.. ()

allebra

Také nechápu mnohá nízká hodnocení, mně se film líbil. Navíc je to podle skutečné události a Robert De Niro i Cuba Gooding Jr. hráli výborně! ()

Gediman

"It's not a sin to get knocked down; it's a sin to stay down." "I ain't going to let nobody steal my dream." - Carl Brashear ()

Hapretor

Normálka. Zabaví, nenaštve - neni to stupidní, je to dobře zahraný. Nepouštět v pozdních hodinách - možné riziko usnutí. Musim přiznat, že C. Goodinga fakt nemusim, ale musim uznat, že herec je dobrej. A postava, co hrál? Sakra, ten musel mít náturu - nohu si nechat uříznout, místo nechat uzdravit. Film, který ukazuje, čeho je člověk schopen, když něco opravdu chce. Tomuhle já řikám oddanost svému "povolání". ()

Luk Skywalker

Tento film by měl být v červeném hodnocení, jako většina podobně laděných, takže nechápu proč je tento jiný. Kromě trochu slabé 20 minutovky před soudem, je film vyvážený. Obě hlavní postavy hrají dobře, asi jsem slepý a ty zjevné nedostatky zdejších nízkých hodnotitelů prostě nevidím. Jistě něco je přikrášlené, ale znázornění rasismu, který v té době byl je realistické. Prostě více než dobrý film. ()

Krchy

Začíná i pokračuje to dobře, ale je to tak o půl hodiny delší, než by být mělo. Škoda, na to, že jsem čekal klasické politickokorektní svinstvo o tom, kterak hrdinný a uvědomělý černoch otevře oči těm hodným bílým, zatímco nakope prdele těm zlým, to docela ušlo. I když jak tak vzpomínám, tak ono to vlastně bylo přesně to, co jsem čekal - no každopádně mi z toho šoufl nebylo, takže beru na milost. ()

BOURQUE

Nechápem prečo väčšina hodnotí tento film ako podpriemerný. Mne osobne sa tento film páčil. Síce má slabšie momenty, ale jasné zobrazenie samotného príbehu a problematiky sa režisérovi podarilo splniť. Vďaka R. De Nirovi a C. Gooding Jr. (po dlhšom čase nadpriemer) sa na tento film budem spomínať v dobrom. PS. Ch. Theron is still hot!! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

BeranSon

Pestrost není vlastnost jakou by kdokoliv z tohoto snímku vyčníval. Vlastně se jedná o suchou suchařinu a nic více. -2/10- ()

Rathalos

Wau,uplne super zivotopisna drama podla skutocnej udalosti,kde Robert De Niro a Cuba Gooding Jr. podali excelentne herecke vykony a ten koniec bol fakt velmi pekny,az ma to dojalo,vyborny film...:-) ()

Haide

Tenhle film se mi doopravdy nelíbí, ale vzhledem k tomu, že když jsem ho nedávno, několik let po shlédnutí, viděla v TV programu, ihned jsem si vzpomněla, co že je to vlastně zač, zřejmě na něm něco bude... ()

Maximus356

Jak může někdo říct, že tohle nemá šťávu ? Nechápu. Dle mého názoru je to naprosto skvělý film. Jako jeden z mála dokáže namotivovat člověka a ukázat mu, že se dá zvládnout všechno, jen se musí chtít. Herecké výkony si mi líbily a C. Gooding Jr je frajer. A kdo mi řekne, že mu nafandil a nedržel ho těch 12 kroků na svých křídlech, ten lže :-) ()

Lucas87

To by asi nebyla ta slavná USA, kdyby nebyl rasismus a patriotismus, ovšem příběh je motivující, a dokazuje, že když se chce tak se cíle dosáhne i přes hromadů idiotů. Nejvíce zajímavá mi přišla scéna s tou ponorkou a taky souhlasím, že hodnocení tento film docela degraduje ačkoliv to není pro mě 5* ()