Arcadian

• USA Sand and Stones (pracovní název)

Zvuková kulisa Země je plná znamení. Šustění listí a frenetické ptačí volání jsou zvuky bezpečí denního světla, zatímco noční ticho varuje před hrozbami. V postapokalyptické realitě sledujeme Paula (Nicolas Cage) a jeho dva syny, Thomase (Maxwell Jenkins) a Josepha (Jaeden Martell), jak se pohybují v každodenní rutině, jež se zřídkakdy mění. Ráno sbírají v lese dřevo, zachraňují šrot ze zničených lodí v opuštěných přístavech a vyřizují další záležitosti kolem domu. Večer se u večeře pomodlí a zkontrolují zámky. Několik mil od nich se nachází Růžová farma, opevněná komunita, kde žije Thomasova láska Charlotte (Sadie Soverall) se svými rodiči. Aby mohl Charlottu navštěvovat, Thomas opakovaně zanedbává své povinnosti. Jednoho dne, když Thomas spěchá domů za Josephem, kterého předtím opustil, uklouzne a spadne do obrovské trhliny v zemi. Když se nevrací domů, otec se vydává syna hledat... (mac000)

*CARNIFEX*

Rád by som zdieľal rovnaké nadšenie ako podaktorí, ale bohužiaľ, “nedá sa svietiť”. Prvých 30 minút je neskutočná nuda, pričom kým v inom prípade muselo byť aspoň “ticho”, čo vytváralo aspoň ako taký pocit neistoty, tak v tomto sa čaká len a len na noc, ktorá z hororového hľadiska aj tak neprináša nič mimoriadne. Cage už dávno nie je žiadnou zárukou kvality a to čo točí, už dávno nespĺňa kritéria filmov, ktoré majú nejakú váhu. Absolútne zaslúžený - priemero/podpriemer. ()

darkrobyk

Výborné postapo! Pokud je tu zmiňováno Tiché místo, tak pardon, tohle je daleko lepší. Měl jsem výbornou kopii, takže byly dobře vidět i noční scény, kterých zas tolik nebylo. Klasický béčkový survival, kdy se otec s dospívajícími syny snaží přežít ve světě, kde je nutné čelit nočním mutantům. Sousední farma je proti jejich domu královstvím, ale to nemění nic na tom, že je ohrožována stejně. Ve vypjatých situacích se ukážou charaktery, byť Thomas nakonec není takový, jak se zdál. Zato na sousední farmě nechybí ti, co velmi rádi berou spravedlnost do svých rukou, i kdyby měli být ve skutečnosti nespravedliví. Mutanti jsou slušní a pro akci naprosto dostačující. Pěkný vizuál a atmosférické hudba. Poslední třetina z akce nevyjde. Vzhledem k hodnocení na IMDb jsem přesvědčen, že ne všichni zde hodnotící film viděli, páč tohle má k jedné hvězdě, potažmo odpadu, hodně daleko... ()

sochoking

Dve veci: Joseph vypadal ako kokotek z Pelíškov a Charlotte na konci filmu s tou egoistickou poznámkou o tom, ako ona zabila aspoň sto "tých" vecí, ma dostala! To som absolútne nepochopil... Samotný film nenadchne bohvieako, ale veľmi príjmne som u neho strávil čas a celkom inovatívne príšery neboli naozaj vôbec zlé. 60% ()

Gilmour93

Liché místo.. Irský venkov je v tom ale nevinně, stejně jako bezkřídlí Žvahlavové s vibrující hlavou a zajímavým stádovitým pohybem. Problém je spíš v roztěkané kameře, nevhodné hudbě „vnášející naději do světa bez budoucnosti“ a především sebedůvěře Cageova agenta, že dokáže napsat postapo horor s postavami, které by mohly diváka zajímat. A to nechal svého klienta půl filmu v bezvědomí, aby nás nemohl zásobovat svým střídmým afektem.. ()

maddy

Wannabe A Quiet Place. Akurát s režisérom, ktorý predtým natočil dva videoklipy s Justinom Bieberom a presne tak nejako vyzerá aj jeho pokus o horor. Postavy sa tu podobne ako v slávnejšom, úspešnejšom a lepšom horore menovanom na začiatku komentára skrývajú pred príšerami v dome, ale iba v noci a aj to tam svietia, vrieskajú a robia hneď pri prvej scéne randál ako na cigánskom majálese, takže som vôbec nepochopil ich pointu ukrývania sa (a pokus režiséra budovať pri tom nejaké napätie). A keď už sa v závere má niečo akčnejšie diať, tak kameraman dostane zakaždým ten najsilnejší záchvat epilepsie krížený s parkinsonom a myká kamerou ako blázon. Vo výsledku síce nie úplne urážajúci film, ale po celý čas akurát tak nuda a šeď. CELKOVO: 4/10 ()

• Natáčanie začalo v Dubline v Írsku v novembri 2022. Vo februári 2023 bolo oznámené, že natáčanie skončilo a film je v postprodukcii. (Arsenal83)