Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

SallyZen

Dříve mi Seagalovky nevadili, koukal jsem na ně i docela rád, ale postupem času to přestává bavit. Pořád stejný. Něco jako Chuck Norris. Tohle mělo sice trochu příběh oproti jiným, ale zásadně mě tu štval Ivory Wayans a Steven jakbysmet. Jedna z těch horších Seagalovek na který se už skoro určitě nepodívám. 20% ()

peto12

Dalšia výborná Seagalovka. Vrah zabíja manželské páry a keď zabije Coleovu ženu, vrah sa môže načo tešiť. Prijateľný snímok od Seagala, hlavne karta, v ktorej bola britva. ()

Martin741

Posledny kvalitny Stevov film z 90. rokov, presne to je Glimmerman. Stevo je opat vo vrcholovej forme, stale je povazovany za alfa samca a stale mu s radostou zobem filmovy material z ruky. Vsetky ingrediencie Stevovych filmov su tu stale v plnej nadhere, treba ich znovu a znovu vypisovat? Ale ako upadok kariery dostihol akcnych borcov Stalloneho, Schwarzeneggera a Willisa, tak vynimkou nebol ani Seagal. Totizto uspech Stevovych filmov bol zalozeny na aikidackych technikach, slaboduchom scenari a na brutalnej akcii. Seagalovky totiz nikdy neboli o oslnivych hereckych vykonoch, prepracovanej psychologii postav a ani o slavnych reziserskych menach. Stevo je herecka tragedia, no a nikdy nebol schopny sa dostat k nejakemu velkemu reziserovi. Nikdy netocil so Scorsesem, Eastwoodom alebo nedajboze Spielbergom. Rovnako sa Seagalovi nikdy neozval ani taky Ingmar Bergman. Preto Glimmer man je poslednym kvalitnym akcnakom v Stevovej kariere, a upadok nenechal na seba dlho cakat. O tom vsak az nabuduce. Skoda, je mi z toho doteraz spatne. 89 % ()

Figu

"Ty Jacku? Pár dní s tebou nebudu mluvit! A proč ne? Protože, od tý doby co děláme spolu, jsem byl zmlácenej, popálenej, střelenej, vyhozenej z okna a všechen můj majetek shořel na popel. Jsem bezdomovec! Co se známe, nepotkalo mě nic dobrýho! No ale poznal jsi účinek jeleního penisu a to stačí... NEVOLEJ MI, NENECHÁVEJ VZKAZY, NEFAXUJ MI, JAK UVIDÍM NA SVÝM OKNĚ PTÁKA SE ZPRÁVOU NA NOZE, SHODÍM HO DOLŮ! A NEPOSÍLEJ MI KYTKY!" Ano, Glimmer Man je posledním excelentním filmem Steveho Seagala, kterej je opravdu jeden z jeho nej klenotů a hlavně, kterej stojí za to!!! 90% ()

Kwaichi

Ďalšia porcia akcie so Segalom. Ako vždy prichádza na scénu so svojím mixom bojových umení pripravený hájiť spravodlivosť. Najviac ma dostala scéna s kreditkou :p ()

Pajky3

Průměrnej akčnák, na němž je nejzvláštnější dabing ve kterém při bitkách není nic slyšet. Z toho jsem byl dost v šoku. Stevenovi tam přihrával černoch, tentokrát dost povedeně. Díky němu je tady poměrně dost hlášek. Jak se tady píše to je takovej Seagalův Poslední skaut. Takže tentokrát 65% ()

Seag

Ja ten film milujem. Na tomto filme som vyrastal, a je to akčnák jak sa patrí. Len ma nasralo že je to len 56 % ()

otík

Předposlední (před Lovcem policajtů) vskutku seagalovský drsný film, který navazuje na řadu prvních filmů o muži na správné straně zákona. Tentokrát si zahrál policistu vyšetřující rituální vraždy, za kterými se však skrývá daleko více než jen obyčejná vražda. Seagal, sice už s malinkým bříškem, ale stále ve výborné formě, předvádí to, co od něj čekáme – souboje tělo na tělo, dobrá kamera i střih nám přinášejí slušné souboje, dobrý partner, vtipné hlášky. Steven už sice i zde začíná některými hláškami (a zvláště tibetským růžencem) upadat do toho svého asijského mírumiluvného světa, naštěstí je to v umírněné míře a zní to spíše vtipně. Co je však na starších seagalovkách dobré, je vždy zajímavý příběh a dobrý záporák. Nejinak je tomu i tady a i proto považuji tento film za skutečně velmi dobrý a povedený. ()

SeanLSD

Neuveriteľný šok, ako Seagalovi pomohlo pridanie rovnocenného parťáka a thrillerového scenára so skutočným dejom namiesto lacne odovodneného mlátenia. Je to seagalovka, ale mnohá pridaná hodnota z nej robí aj naozajstný film, ktorý sa medzi inými drsnými vyšetrovaniami brutálnych vrážd rozhodne nestráca. ()

Deyw

Snad poslednk dobrej steven, kde byl jeste ve forme..uz to sice neni jako jeho svata trojice ze zacatku, ale jednou za cas v tv neurazi.. 😀 ()

Decker

Podprumernej akcni film a nutno podotknout ze ani Seagal z ho*na topaz nevybrousi a z blbosti rezisera nemuze vzniknout fungujici celek. Co naplat a v zasade je mi to fuk, protoze Seagalovo umeni je pouze v efektnim mrzaceni nebohych mafianu ci nasilniku coz po stopadesate vychazi proste z mody. ()

drexik

Co se to se mnou děje? Ja toho Seagala normálně začínám žrát. Akce a humoru skoro jak z Posledního skauta, plus předpis na prášek ze sušeného jeleního penisu :D ()

adams89

Na poměry Stevena Seagala patří Glimmer Man určitě k nadprůměrným filmům. Moje vysoké hodnocení vyplývá z toho, jak královsky jsem se u něj bavil. Dvojice neustále se kočkujících detektivů je dnes k vidění už skoro všude, ale tenhle pár má fakt něco do sebe. Lepšího partáka než Keena Ivory Wayanse (výtečný dabing Vladislava Beneše) ještě Steven určitě nikdy neměl. Nezapomenutelnými scénkami pro mně už dlouhou dobu zůstávají účinky jeleního penisu, dialog o filmu Casablanca či "placení" kreditní kartou ruské mafii. Nejslabším článkem tady je potom bohužel záporák s tváří Boba Guntona a ještě pitomější jeho věrný poskok. Dnes už by Seagal podobný film asi natočit nedokázal, což je velká škoda.70% ()

Jizni Tlapa

"Prodáváte šváby?Minul jsem se povoláním.Mohl jsem sedět doma a vydělávat milióny"... Glimmouš patří k tomu nejlepšímu,co kdy Steve natočil a to hlavně díky povedeným dialogům. Zmiňovat fakt, že je to jeden z mála kousků,kde Steve ukazuje naplno svůj um bez zbytečně zbrklých stříhů a svých dublérů je myslím,na místě.. Béčko příběh už k tomu prostě patří... "Ted si klekněte, Líbíš se mu, Děkuji s cizíma nechodím" ()