Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Novinka ČT, která hned od začátku upoutala mou pozornost, zaujala mě hlavně svým sociálním přesahem a vsadila i na poutavé obsazení, co dokázalo trpkou synopsi vybalancovat i do úrovně milého humoru. Za větší highlight, než řádné zviditelnění všech strastí spojených s rakovinou, považuju hlavně konečné prosazení Alžběty Malé, co mě už tak zaujala v kraťoučkém seroši Pět let. Jen ať na základě té obrovské sledovanosti nenapadne nikoho navazovat. ()

sahi 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době další dobrý seriál z české provenience. Je vidět, že nejlepší seriály "píše sám život". Neb nejlepší seriály z posledních let byly ty, jenž vycházely z "obyčejných" lidských zkušeností/životů (Okresní přebor, 1. Oddělení, Čtvrtá hvězda, Devadesátky apod) a žádné šílené kriminálky a prima slátaniny. Až na přehnaný závěr, ala přátelé/USA, opravdu povedený seriál ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Po Doktorovi Martinovi, Světu pod hlavou další převzatá záležitost na obrazovce České televize. Takže ani první ani asi poslední. Hlavní postava Filip mi byl sympatický i občas velmi nesympatický. Mentor Tonda v podaní Jiřího Bartošky je excelentní  a pro mě vždy sympatický.  Hanka je specifický případ, ne přímo překrásná, ale ani ne ošklivá. Milá i nemilá. Má dobré srdce. Dobré srdce a v jádru velmi dobrý člověk je otec Filipa. Závěr jednotlivých dílů s pacienty byl poučný. Kdyby to nebylo převzaté možná bych přemýšlel o 5 hvězdách. ()

Mírouš 

všechny recenze uživatele

Přirozený herecký výkony, netlačení na pilu. To je základ úspěchu. Tady se povedlo na 100%. Čtvrtý a poslední díl jsem ukápl nejednu slzu. Alžbětu jsem viděl jen v seriálu Pět let a tam byla na zabití. Tady jsem názor musel změnit pochopitelně. Po všech možných sračkách co televize nabízí je tohle dar z nebes. Po X letech top seriál. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Stává se to málokdy, ale tady to Česká televize dokázala. Nejenom, že natočila moderní evropské drama (byť remake belgického originálu), ale ještě k tomu dokázala námětu dát přesah do naší běžné reality. V obou případech každopádně klobouk dolů. Moderní soundtrack, akční střih, fantastické herecké výkony, kde se střetává starší (Brodská, Řezníček) herecká generace s tou mladou (Březina, Malá). A v obou případech je to totální paráda. Jen je třeba překlenout se přes první díl, který je záměrně sebevědomý až běda. To jsem trošku kousal a přemýšlel, jaká je pravda a jak moc se to prostředí studentů doktorandského studia, byť jenom, přibližuje. Jakmile se ale námět rozjede logickým krokem, je to jízda, která nebere konce. Chápu, že ne pro každého, ale osvěta není nikdy na škodu. Navíc ten přesah, ten se mi hodně líbí. Může to někomu pomoci, což je super. Zde se hodně nad námětem přemýšlelo a vytěžilo se z něj maximum. Za mě tedy klobouk dolů. Prosím, více takových námětů, více takových sebevědomých filmařin... ()

Galerie (137)

Zajímavosti (26)

  • Tonda (Jiří Bartoška) s Filipem (Filip Březina) v nemocnici hrají stolní hru „číselný Rummikub“. Tuto hru vymyslel ve 40. letech 20. století Efrajim Hercano, izraelský tvůrce stolních her. (FojtikDesign)
  • Autorem scénářů k české verzi Smyslu pro tumor je Matěj Podzimek, který se Leanderem Verdievelem při práci na seriálu spřátelil. Osobně se setkali například na festivalu Serial Killer, který ve svém programu uvedl vybrané díly originální i české verze. (Česká televize)
  • Česká televize je první, která uvedla svoji verzi úspěšného a oceňovaného belgického seriálu. (Česká televize)

Reklama

Reklama