Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Musím říct, že nás oba pátý a poslední díl Indyho naprosto zklamal. Křišťálová lebka byla oproti nástroji osudu dalším klasickým dobrodružstvím nejslavnějšího archeologa. Klasickou indyho výpravu jsem v tomto filmu hledal marně. Nevím jestli to bylo způsobeno tím digitálním balastem, Harrisonovo věkem, či naprosto nesympatickou "Indy woman", ale Mangold mě tentokrát na plné čáře rozesmutnil. Tentokrát ale ne, důstojným rozloučením s legendární postavou (Logan). Indy pořád někam běhá, lítá, potápí se atd, ale zdálo se mi, že tu bylo lokací až přespříliš. Když si člověk vzpomene na původní Indiány, tak vlastně během filmu vyměnil 2-3 lokace, ale tady je pořád někde jinde a vlastně nikde, protože ihned po skončení filmu vůbec netušíte o co mu šlo, natož kam se za tímhle neznámem vydával. Mads mne už podruhé za sebou v roli hlavního záporáka zklamal (děkuji Grindewalde) a ta jeho ledová maska mi už přijde otravná a opravdu nic neříkající. Mrzí mě to Indy, ale takhle jsem si rozloučení s tebou opravdu nepředstavoval. Jdu se podívat na původní trilogii, a pak i na lebku, protože tam si to byl aspoň ty, i když o pár desítek let později než by si všichni tví fanoušci přáli. V tomto filmu si ale raději měl zůstat v tom svém důchodu

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Po dlouhé době další dobrý seriál z české provenience. Je vidět, že nejlepší seriály "píše sám život". Neb nejlepší seriály z posledních let byly ty, jenž vycházely z "obyčejných" lidských zkušeností/životů (Okresní přebor, 1. Oddělení, Čtvrtá hvězda, Devadesátky apod) a žádné šílené kriminálky a prima slátaniny. Až na přehnaný závěr, ala přátelé/USA, opravdu povedený seriál

Světlo a stíny - Série 1 (2021) (série)

Nepamatuji si snad žádnou fantasy (kromě poslední série His dark materials), kde bych si tak moc přál, aby "padouch" zvítězil, a ty "hrdiny" činící jedno hloupější rozhodnutí než druhé, konečně sprovodil ze světa. Ani jeden z "hrdinů" mi k srdci nepřirostl. Zato generála by si člověk zamiloval hned (nevím jestli je to tím, že už sem starší a nějak již s těmi roztržitými, uřvanými a největšími ubožátky teenagery, nedokážu soucítit) Jedná hvězda za generála, jedna za výpravu

Na cestě - Na cestě po ostrově Skye (2014) (epizoda) odpad!

Byl jsem na ostrově a musím říct, že v reportáži chyběla snad všechna důležitá místa. Vůbec nebyl zmíněn Old Man of Storr (každoroční cíl desítek tisíc turistů). Dále jsem neporozuměl tomu, proč dvě třetiny reportáže tvořili informace o chovu skotu a hraní na dudy, když tomu se již věnují všechny reportáže o Skotsku jako celku. Ocenil jsem pouze informace o gaelštině. Za mě zbytečná reportáž, která ze Zapadniho pobřeží Skotska neukázala pranic specificky místního

Carnival Row - Season 2 (2023) (série)

Druhá série naprosto otřesná. Tvůrci jdou z bláta do louže a zase zpátky do bláta. Zřejmě oznámení, že jde o poslední sérii je donutilo zajímavě se rozvíjející příběhové linky zkrouhnout. Sami pak nevěděli, jestli chtějí mít ze série detektivku, jako v případě prvního dílu. Či se snad vydat cestou jakési politicko-sociální výpravy do hlubin lidské/vílí duše. Ve výsledku si tak nezadají s poslední sérií GOT. O hloupých/unáhlených rozhodnutích hlavních postav se tady rozepisovat nebudu. Philo běhá z "uzavřeného" Row do města jako by se nechumelilo. Příběh sledujeme jakoby z rychlíku a motivace postav jsou asi někde v té zapovězené zemi za zrcadlem. Opravdu sem se musel silou vůle nutit, abych seriál dokoukal a to jsme se přitom po první sérii na další příběhy s manželkou celkem těšili. 1/10 asi za Orlanda, i když to jeho koukání do země, nafukování tváří a chození po okolí ve stylu macho návštěvy posilovny, už sem měl taky plný zuby.

Sandman (2022) (seriál)

Seriál je celkem dobrý, příběhově se celkem i drží předlohy, ale musím říct, že v tomto počinu netflixu pravděpodobně dosáhla nová americká politická lobby svého vrcholu. Najdeme zde snad pouze jediný heterosexuální pár. Pokud to jen bylo možné, tak všechny postavy z předlohy změnili na černošky či černochy. A závěrečná několikanásobná travesty show tomu nasadila korunu. Nechápejte mě špatně, nemám problém s jakoukoliv osobou a jejím vyznáním/názorem/sexuálním a životním zaměřením/či nedej bože barvou kůže, ale v těchto seriálech je to opravdu do očí bijící. Vždy si vzpomenu na první epizodu druhé série IT Crowd a jejich pohledy na gay muzikál s názvem gay 😀

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nejsem filmový odborník, takže neocením to co tady ostatní vyzdvihují. Dvě hodiny jsem se vyloženě nudil, jediné scénky, které za to stály, byla farma a samozřejmě závěrečné finále. Uzilz jsem si všechny předchozí Quentinovy filmy, ale jenom kvůli tomu mu zde vzdávat hold nebudu. Protože dle mého názoru, se tento film nepovedl. Ale to je jen a pouze názor obyčejného diváka 🤷

Zoolander No. 2 (2016)

Jedničku považuji za klasickou Stillerovskou komedii. Dvojka bohužel asi již dokazuje, že má Ben to nejlepší za sebou :-( Hodina a půl nudy, kde se ty nejlepší gagy vystřílely již v trailerech. Ze staré party už vyčnívá snad jen vždy dobrý/dětinský Willl Ferrell a plejáda celebrit, které do filmu dokázali chlapci vecpat. Jinak bohužel nic :-(

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Naprostý výplach. Bohužel mě Bay, kterého jsem do této doby považoval za jednoho z nejstálejších a nejlepších režisérů kulervoucích, gigantických, nepřemožitelných výbuchů a honiček, bouchaček no prostě stříkaček v hájích Svatého Lesa, kulantně řečeno zklamal. Po letošní dvojce Babovřesek, čverce Kameňáku se sice může považovat zmatené pobíhání měnících se aut, dinosaurů, mečů apod., podivné opouštění a následný návrat různorodých postav na scénu, za příběh. V porovnání s dílem předchozím (kdy už často musel divákův mozek opustit sál kina, pohodlí gauče) se však jedná pouze o změť výbuchů, výkřiků do tmy a nesourodých scén. Promiň Michaele, ale vážně jsem tvůj záměr nepochopil.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Celkem mě poslední dobou baví pročítání komentářů obou hodnotitelských stran tedy Odpadkářů a tří a více hvězdičkářů :-) Řekl bych, že obdobná situace jistě panuje i u (Ne)Trošky jiných filmů. Sám patřím ke skupině Odpadkářů a za svůj názor se nestydím. Na film jsme se koukali s přítelkyní, mělo se jednat o krásný odpočinkový večer bez zbytečného přemýšlení (které je podle mnohých k bezproblémovému přijetí filmu nezbytné). Považuji se za celkem humorem postiženého člověka (mé okolí by Vám o tom řeklo své, občas je problém ze mě vyloudit něco rozumného a kloudného a ne nějaký poťouchlý více či méně úspěšný vtip :-) ). K ostatním Kameňákům mám celkem vřelý vztah, i když je nepovažuji za vrchol kinematografie dá se na ně občas i kouknout, mají velkou várku (dobrých) vtipů a PŘÍBĚH (ano hlavně ten zatracený příběh!). Bohužel po asi 88min rozehrávání různých situací ze života Kameňákova přišel konec??? Co to? S přítelkyní jsme zůstali koukat s otevřenýma očima :-o Opravdu se omlouvám, ale vážně je to slátanina. Ještě jednu omluvu věnuji závorkám, jichž sem dnes použil opravdu požehnaně :-D