Luther: Pád z nebes

• Velká Británie Luther: The Fallen Sun (více)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

RAFT

Seriál Luther sem nikdy neviděl ,tak sem pustil film.Zásahová jednotka mohla chytit vraha ale,ono ne raději jdou po detektivovi ,bože kam film dopracoval.Scénář musel psát nějaký blb.Místy fajn .Na jedno zhlédnutí v pohodě stačí.Film není ničím vyjímečný.Asi si z filmu další den nebudu pamatovat nic.Za mě 60% ()

Johnny.ARN

Tigrisa Deblu by som po tomto snímku nenchal robiť ani pochôdzkára v Majcichove, nie to ešte Bonda (aj keď vykradli to kvalitne) Seriál nepoznám, takže nejaké splynutie s postavami nehrozilo. Nebola to ani klasická krimi, nakoľko vyšetrovanie nebolo, všetko si vycucal z prsta resp. zo svojho vešteckého intelektu. Opozitum mu robila taktiež čierna vyšetrovateľka, ktorá bula tupá jak čakan, takže na anglické pomeryy skvelá vyšetrovateľka. Klinec tomu dával zostarnutý Glum a jeho super - duper bunker, ktorý si chystal niekoľko rokov, aby nakoniec "zabudol zabezpečiť IP-čky" Takže zberačská píčovina, kde nič, ale absolútne nič nebolo originálne a už vôbec nie dotiahnuté do konca. 2 z 5 ()

Tunri

V tomto případě stereotyp Krimi = shit popírající fyzikální zákony, vzorce lidskýho chování, postrádající logiku a tím pádem i napětí. Zezačátku jsem si říkala, že je supr, že je to alespoň průměrné. V polovině filmu si říkám "prosím, ať to neni úplně debilní" a ke konci mě štve, že jsem tímhle promr.... nedělní večer. ()

DAPDO

Ten pád z nebes, co je v názvu, opravdu sedí. Na film jsem se těšil a minutu od minuty mě čím dál víc nebavil. Seriál jsem neviděl a film mě prostě nezaujal. Totožnost sériového vraha je odhalená hned na začátku, takže je to během filmu bez jakýhokoliv překvapení. I když musím vyzdvihnout, ten hlavní záporák byl zahranej teda výborně. Jenže to je asi tak jediný, co je tady dobře zahraný...Film mě byl vychválenej od jednoho známýho do nebes, o to větší bylo moje zklamání, takže za to hvězda dolů. ()

warrenur

Divacke rozcarovanie: Jedine auto na prevoz? Vazne?! Potom, ten postoj zo strechy mrakodrapu a pohlad na Londyn, akoby slo o komixoveho Batman-a. Opat, to vazne?! Kedy sa z nekompromisneho detektiva stal komixovy sunt? Nasledne sa bude "hrdina" uplne "nenapadne" a bez maskovania promenadovat po meste, ktore ma niekolko kamier v kazdej ulici napojenych 24/7 na dispecingy...tak urcite. Dalsie klise s blizkym detektiva z cista-jasna...what?! Nachystani potapaci? Bachorka a znacne sklamanie, pretoze oproti serialom, ktore boli povacsine minimalne nadpriemer, je toto uplny paskvil. Neodporucam. ()

• Natáčanie prebiehalo v Londýne a podmorské scény sa robili v Lite Studios v Bruseli, Belgicko (v najväčšej a najhlbšej nádrži v Európe). (Arsenal83)
  • Ranná bojová scéna medzi Lutherom (Idris Elba) a Davidom (Andy Serkis) bola natočená na opustenej stanici metra Aldwych, ktorá bola pôvodne otvorená v roku 1907, ale od roku 1994 bola zatvorená. Národná galéria a Britské múzeum ho použili na ochranu niektorých zo svojich najcennejších pokladov pred nemeckou bleskovou vojnou. (Arsenal83)
  • Väzenie, v ktorom sa Luther (Idris Elba) nachádza na začiatku filmu, je väznica HM Dorchester, ktorá bola zatvorená v roku 2014 a prešla niekoľkými veľkými prestavbami, aby bola pripravená práve na tento film. (Arsenal83)