Naivní a nezkušený mladý dobrodruh Jack Conroy přichází v roce 1898 do Yukonu, aby našel pozemek, který mu zanechal zesnulý otec, a pokračoval na něm v hledání zlata. Najít otcův důl pod silnou vrstvou sněhu na nedozírných pláních Aljašky není jednoduché. Brzy pozná první zákony divočiny, tři podvodníci ho oberou o všechno. Naštěstí je tu zkušený stopař Alex Larson, který mladého zelenáče vezme pod svou ochranu. Když Jacka napadne grizzly, na pomoc mu přispěchá čtyřnohý chlupáč, napůl vlk, napůl pes, a v poslední chvíli mu zachrání život. Je to Bílý tesák, jehož matku nedávno zabili lovci a který mu navždy změní život. (TV Nova)

blackJag

Co si tak pamatuji, základní momenty z knihy v tom jsou, i když s patřičnou kompromisní úpravou. Ve filmu hodně dobře vypadá práce se zvířaty, takže když na mladého Ethana Hawkeho útočí méďa, vypadá to, jako by za ním opravdu běžela pořádná šelma. 60% ()

venca163

Jasný, je to taková ne moc náročná pohádka, kdy mladej asi tak první polovinu filmu zmrví na co sahne a nakonec mu všechno tak nějak samo spadne do klína. Ale má to hezkou scenérii a odehrává se to v docela atraktivní době. Kdysi mě dost překvapilo když jsem četl, v jakejch podmínkách skončila většina těhlech zlatokopů. Ta bída došla až do nefalšovanýho hladomoru, takže úřady po nějaký době po každym požadovali, aby si skrz ty průsmyky vynesli 1 tunu potravin. Samozřejmě, že tady v tom filmu je to všechno jen tak velmi jemně načrtnutý no =). Komisař rex v horách a indiáni co jsou zlí na pejsky. #bezPráceJsouKoláčeAVždyckyNejvícZapláčeTenKdoSeNaNěCelouDobuDřel (75%) ()

Heraldika

Mám slabost pro Londona, Bílého tesáka jsem poprvé četla cca v deseti letech a to hned třikrát za sebou. Toto zpracování se sice nedrží striktně předlohy, nicméně okouzlí nádherně snímanými scenériemi a roztomilým štěněcím obdobím. Kdo má rád psy, divokou přírodu a Ethana Hawka, tomu se to bude líbit. ()

Han22

Dobrodružná klasika s nádhernými záběry Aljašské přírody, skvělou Poledourisovou hudbou a vynikajícími zvířecími scénami. A spoustou kýčovitých scén, které k tomu prostě tak nějak patří. Mě se to moc líbilo. ()

Merkin

Obdivuji ty, kteří dokázali takovým způsobem pracovat se zvířaty, nacvičit s nimi scénky natolik autenticky vyhlížející. Vnitřní klid, koncentrace, rovnováha a hluboký respekt k přírodě ze snímku doslova sálají. ()

Lefty86

Neznám knižní předlohu a chystám se si ji pořídit, ale líbil se mi i tento film tenkrát a líbil se mi i dnes když jsem si ho pustil , moc hezký příběh a pro mě úžasné lokace ()

chim.chim

Trapárna. A JED v prohlášení na konci ''White Fang played by JED'' má být zkratka pro více jmen nebo co? Protože mám dojem, že psi pro White Fanga záporňáka a White Fanga kladňáka byli až směšně rozlišitelní. Vůbec je akce se psy hrozně blbě udělaná, většinou se na to člověk dívá s pozdviženým obočím a to vás to má dojímat. Co mi ovšem vadilo úplně nejvíc, je nerealisticky vykreslená povaha Bílého tesáka. ()

bobstock

Jeden z mála filmů, ve kterém jsem měl pocit, že Ethan Hawke skutečně něco hraje a prožívá. Jináč standartní filmová podoba slavné knihy pana Londona, na které snad nejde nic zkazit. Pochvala za zvířátka malamuta Jeda známého z hororu Věc a jeho kolegy medvěda Barta známého ze skvostného kousku Medvěd. 65% ()

Greg25

75% Nemám ráda příliš filmy se zvířaty, ale tenhle se mi líbil. Krásná dobrodružná pohádková klasika, kterou jsem jako menší milovala a dodnes ji mám z těch dětských dobrodružství velmi ráda, později jsem četla i román od Londona, který milovníkům dobrodružných románů můžu jen doporučit. ()

TheSpearCZ

Takový ten klasický příběh o přátelství se psem / vlkem, na který se hezky kouká, ale tady to ještě umocňuje povedená chemie mezi Brandauerem a Hawkem. Lepší 3* ()

Yarwen

To nejdůležitější je v titulcích na konci filmu - vlk se člověku vyhýbá jak čert kříži, a že by ho napadl, je téměř vyloučené, je to velmi plaché zvíře. Ani to však nezabránilo tomu, aby byl cíleně vybíjen. ()

charmin

Hahahahaha Ethan Hawke hahahahaha, neda mi inaak :)Bol to fesak, no co uz :)4* ani nie tak za hercov (vo vsetkej pocestnosti), ale skor za toho Bieleho Tesaka..a prirodu. 70 per +- ()

Torgal

Krásna príroda Aljašky, vynikajúca hudba Basila Poledourisa, sympatické postavy (a zvieratá), veľmi dobrá výprava a dobrodružný príbeh, ktorý ani na minútu nestráca dych. Nechápem teda, ako je možné že tu má film tak nízke hodnotenie. 8-/10 ()

PavelZava

Hezký film o přátelství člověka, vlka a člověka v hezké, ale poněkud drsné krajině. Nelíbily se mi psí zápasy stejně jako kohoutí, naštěstí se tvůrci filmu v nich nijak nevyžívali. Je ošklivé, když se pejsci či jiná zviřátka trápí :-( ()

tranquill

Nejsem si jistý, zda jsem před lety viděl tuto verzi nebo starší s Francem Nerem. A příběh, který jsem jistě i četl, jsem si vůbec nepamatoval, takže jsem možná čekal něco malinko jiného. Ale ta příroda je tam nádherná a přátelství člověka a zvířete vždy dojímá... ()

waska

Pěkná adaptace na jeden z nejznámější dobrodružných románů Jacka Londona. Knižní předlohy se drží poměrně volně, ale to je možná výhodou. Krasní psi a nádherná Aljaška mě nutí dát hvězdičku navíc. Když jsem tenhle film viděl jako malej, podívat se na Aljašku byl můj sen. O 16 let později sen trvá dál a už je zatraceně blízko.. ()

Kotsour

Zatím nejnovější zpracování klasického díla od Jacka Londona, které do jisté míry vypráví jeho vlastní vzpomínky a v prostředí krásné, ale drsné a izolované Aljašky nás seznamuje s poměry na Klondajku. Chemie mezi mladým chlapcem a psem-vlkem poměrně funguje, ale celý film těží především z Londonovy předlohy. Přes nádherně natočenou přírodu a poměrně věrohodně nastíněný běžný zlatokopecký život je zde však i dost nedostatků, které celkový dojem kazí. Především akční scény působily občas nepřirozeně a vývoj vztahu mezi hlavními postavami je dost rychlý a nelogický. Vzhledem ke knižní předloze je zde i dost nepřesností a zbytečné postavy navíc, příběhu to ale podle mého nijak neuškodilo. Celkově je to příjemný rodinný film. ()