Super Mario Bros.

• Česko Superbratři (více)

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiální text distributora)

kaylin

Nebudu tvrdit, že je tohle úplný odpad, protože prostě není, na to je to až moc pěkně bizarní. Mimoto se musí uznat, že vymyslet z jednoduché skákací hry od Nintenda nějaký příběh, kde budou moct být živí herci, to přece jen chtělo trochu umu. Ani tak ale nemůžu jít výše, protože mě to nedovedlo tou svou bizarností strhnout. ()

Rakosnicek77

Kult převedený do průměru až podprůměru. Na druhou stranu videohra jako předloha není nic jednoduchého na zpracování, navíc hra z dob prvních osobních počítačů, kde je její potenciál na rozvinutí dějové linie opravdu mizivý. ()

(mOnkey)

Ale no tak! Ovšem, že je to pitomé. Ale co taky čekat od adaptace hry, která nemá prakticky žádný příběh a jediným Mariovým cílem je záchrana princezny Peach. Přiznejme si, že to mohlo být ještě daleko horší, nikdo tu (naštěstí) neskáče houbičkám po hlavě ani nesbírá zlaté mince. Překvapí účast Dennise Hoppera v roli fašistického übervládce Koopy, která byla nejspíš možná jen díky drogám, které mu museli producenti nenápadně nasypat do čaje (jeho blbost, má si dávat pozor). Dokonce se tu mihne i můj oblíbenec z mariovského universa Yoshi (i když čert ví, jestli to je vůbec on - není totiž ani zdaleka tak roztomilý jako ve hře). I tak bude ovšem rozumnější, pokud si místo sledování tohoto filmu zahrajete jakoukoliv Mario hru, protože i přes na první pohled infantilní vzhled se zpravidla jedná o kousky s vynikající hratelností. Až jsem zase dostal chuť zaskákat si po planetkách v Super Mario Galaxy. ()

C0r0ner

Mohlo to být i horší. Mnohem. Ale také to mohlo být diametrálně lepší. Vždyť přece Mario je tak nosná frančíza, že z tohohle filmu mohla být opravdová bomba. Výsledek je ale nanicovatý paskvil, který má s hrou společného opravdu málo. Dobře to ale uteklo, takže s hodnocením to je tak na půl cesty. Škoda nevyužitého potenciálu. 50% ()

Juto

Na tento film treba pozerať s nadhľadom a nezaujatým pohľadom. Nie, nie je to SKVELÝ film, ale plní svoj účel a tým je poskytnúť divákovi 104 minút bezduchej a jednoduchej zábavy. 6/10 ()

tom88

Nenáročná, mierne kŕčovitá a béčkovitá zábavka, ktorá síce nachvíľu pobaví, ale z hlavy rýchlo vyletí. Nudou sa to nazvať nedá, aj keď miestami je to otras. Ja rozhodne nie som zklamaný ako som čakal. Hoskins a Leguizamo boli celkom v pohode dvojka. 50% ()

Nivenx

Hru jsem hrál už jako malý a tak jsem si film nemohl nechat ujít. Popravdě příběh potápí celý film, i když je to celkově i celkem zábavné. Divím se, že v popisu filmu není komedie, tak to bude asi něco špatně. Mohlo to být mnohem lepší, takhle to vidím pouze za 35%. ()

Doudis19

Depresivní pohled na odlišnou dimenzi, kde se lidstvo vyvynulo z plazů. Jako by film, ve kterém Dennis Hopper hrdě brání své tyranosauří předky, nebyl už tak dost extravagantní, hlavní postavy vypůjčené ze zřejmě nejznámější hry na světě dotvářejí obraz naprostého úletu, který ale pozor, docela baví :-). ()

Redswif

Dobrej film na motivy průměrné hry, která neměla příběh!!!A kde se vzal tu se vzal a je tu(a vcelku obstojný)!!! ()

noriaki

V zásadě nesledovatelná zvrácenost, která by možná byla zábavná kdyby byla kratší a méně zběsilá, ale na 104 minutovém rozsahu - a pocitově má tak trojnásobek, je doslova ubíjející. Přitom děj není výrazně mimóznější než kupříkladu Krotitelé duchů. Jenže zatímco Ivan Reitman věděl kdy zvolnit oduševnělou scénou a kdy vsadit na vypointované hlášky, takže si publikum pečlivě připravil na nálož šíleností, tak zdejší režisérská dvojice akorát vrství jednu úchylárnu na druhou. Ve výsledku nefunguje vůbec nic. Bob Hoskins se snaží, a je jediná pozitivní věc v celém tomhle mišmaši. Zbytek nestojí za pozornost. ()

sskrblik

Geniální plošinovka Mario zasáhla snad hráčské srdce každého, ať už PCčkáře nebo konzolisty. A ty nesčetné počty variací a pod druhů udělali z Maria legendu. Bohužel tenhle film je znatelně podprůměrný, kdyby se více držel původního konceptu byla by to jistě originálnější a zábavnější. Takhle je to slaboduchý film, nemůžu si pomoct. ()

Almásy

svojska adaptacia ktor ami ozvilia detstvo. z pohladom naspat si uvedomujem ze to rozhodne nie je skvely film ale nenarocneho divaka uspokoji ()

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (více)