Návrat pana Ripleyho

• USA Ripley Under Ground (více)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiální text distributora)

aLPaC

Kolikrát, hlavně zpočátku, jsem nevěřícně koukal, co se děje a jak divně postavy reagují na vzniklé situace. Ale je fakt, že mě to bavilo a prvních cca 30 minut je doslova výborná černá komedie. Postupem času, kdy už zůstává vlastně jen Barry Pepper a ostatní postavy ustoupí do pozadí, to však přestává být vtipné, začíná to nudit a i ten závěr mě docela naštval. ()

Košoun

Tyhle filmy o hajzlících, plné černého humoru, mám moc rád. Příjemná podívaná, kterou nepokazil ani český dabing. Můj první film o Ripleym a už se těším na další... (Btw. zdejší "oficiální text distributora" je největší zmatek a polovýmysl, usekat jejich copywritterovi ruce a zahrabat je pod rajče!) ()

mourinho

Na rozdíl od TALENTOVANÉHO PANA RIPLEYHO není tento snímek tak hvězdně herecky obsazen, svou kvalitou mu ale rozhodně může směle konkurovat. Pečlivě budované napětí je tady dokonce o stupínek vyšší, proto nízkému hodnocení tady dost dobře nerozumím. ()

sadlokan

Cynickoromantické krimi v němž nikoliv nepodstatnou roli hrají útoční pudlové z nichž jeden zove se "Nietzsche". ()

cyright

Typická dvaapůlhvězdovka. Best served after midnight. Víc slov komentáře si to snad ani nezaslouží a po pár dnech se vykouří z hlavy. ()

LudkovaLevaRuka

Černá krimi komedie, která nevtáhne do děje jako Talentovaný Pan Ripley, ale celkem pobaví. Všechny postavy jsou natolik slizké nebo slabošské, že jsem se skoro těšil, kdy se začnou zabíjet mezi sebou. ()

mac000

Rafinované hra na kočku a myš mezi Ripleyem a policejním komisařem Websterem. Divák na jedné straně nemůže fandit Ripleymu, protože mu v podstatě jde jen o jedno... Ale přál by mu, aby byl usvědčen ? ()

cinema_cz

Režisér "svého" Ripleyho obdařil odlehčeným tónem a nezvyklým nadhledem, který však žánru psychologického thrilleru škodí. 40 % (Ci 01/2008) ()

Dr.Jane

Taková slušná odlehčená kriminálka... Ripley tady není vykreslený jako total psycho prohnilec. ale spíš vyčůránek sympaťák, což však ve finále spolu s absencí megahvězd filmu ubírá bohužel hvězdičky... Pár opravdu extrémních souher náhod, ale co... Má to spád a Pepperovi to sekne. Viděla jsem film několikrát a pokaždé mě bavil. Zejména úvodní scéna s paní bytnou:-) ()

bandolier.wz

Distributor asi ten film neviděl, protože je to úplně jinak: Barry Pepper hraje Toma Ripleye(není PSYCHOPAT!), který s přáteli padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley se převleče za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, a neštasnou náhodou ho zabije. Vše nabere rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. Podle mne se jedná o dost dobrý film, napínavý, s prvky britského suchého humoru. S překvapivým koncem. stojí za to zkouknout. ()

Wade W.

Od ostatných 'Riplyoviek" sa tento odlišuje tým že sa berie asi najmenej vážne,celý film je neuveriteľne pohodový, a tento Ripley narozdiel od Damonovho alebo Malkovichovho vôbec nepôsobí tak desivo , nevyrovnane a bez emócí, skôr pripomína podvodníka a zlodeja ako bol Kilmer v The Saint. ()

Blacster

"Za každým mužem stojí žena" a to se v tomhle filmu potvrdilo. Velice se mi líbilo rozuzlení zápletky :o) 4 hvězdy ()

Mistle_

Jediný moment, který mne opravdu zaujal, byla chvíle, kdy si novomanželé vyměňovali prstýnky; onen moment překvapení, kdy divák nevěděl, zda oni sami ví, že jsou de facto komplici, či nikoliv. A samozřejmě ti tři pudlové :o) Jinak to bylo dost dno. ()

Kozlowski8

Film bez hvězdného obsazení, což mu absolutně neubralo. Velice scénáristicky vydařené. Pan Ripley - ten sympatický hajzlík, si poradil se vším, divák se baví až do úžasného konce. U mne veliká pochvala. ()

Spike86

Poměrně dobrý film, který je chvílemi až hodně morbidní se zajímavým smyšleným příběhem (podle knižní novely). Rozhodně to není nuda, jak by mohlo naznačovat zdejší nesmyslné hodnocení (aktuálně 41%). Moje hodnocení - 67% ()

deanmo

Až podpriemerné herecké výkony, takmer absolútne bez atmosféry, záujmu a prekvapenia. Celkom som sa nudil. ()