Stíny mrtvých

• USA The Body (více)

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž stáří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem. Podle zbarvení na kostech nohou a zápěstí se dá předpokládat, že příčinou smrti byla stará románská metoda - ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista. Nález přijíždí zkoumat katolický kněz Matt, který se zabývá Novým zákonem. Spolu s jeho objevitelkou - izraelskou archeoložkou Sharon budou muset riskovat své životy, aby odhalili pravdu, kterou skrývá tento epochální objev. Jakmile je totiž nález odhalen světu, začnou se dít podivné věci... (oficiální text distributora)

giovanni3

No církevní tématika o nalezení ,,těla Krista,, zamotaná do Izraele, kde zuří souboj Izrael vs. Palestina je jistě zajímavý, ale samotný scénář je již o dost slabší (herci mne moc nebavily a nikde se 2x nic moc nedělo + napětí film čerpal stále ,,pouze,, z námětu = pořád zkoumám a hledám, sem tam zapochybuji o církvi a končím ,,happyendem,, s granátem v tašce.. ). 2z5 ()

Falko

Tento film som uz videl dost davno, ale pamätam si skor na to, ze ma nezaujal az tak, ako som ocakaval, proste ani Banderas nedokazal zachranit film do takej miery, aby som bol spokojny aspon na priemer. Je to skoda, pretoze tema bola celkom zaujimava a tento film by som skor priradil k lacnym televiznym filmom... 03.10.2009 _____ Antonio Banderas - (otec Matt Gutierrez) +++ Olivia Williams - (Sharon Golban) +++ Derek Jacobi - (otec Lavelle) +++ Jason Flemyng - (otec Walter Winstead) +++ Hudba: Serge Colbert +++ ()

JASON_X

Zjednodušující středoproudový debilismus tohohle filmu se nedá omluvit ani rokem jeho vzniku. Většina podstatných věcí je špatně. Ploché postavy. Nevěrohodné, nerealistické, teatrálně přehrávané. Jediná věrohodná postava je důstojník Moše Kohen z Mossadu, kterého přitom paradoxně hraje Anglosas jako poleno. Infantilně vyobrazené vztahy Židů a Arabů, ideálně pro americké popcornisty. "Polopatistické" teologicko-archeologické disputace kněze a doktorky. Rozhovor kněze s kápem Palestinců. Kněz a důstojník v ortodoxní synagoze. Vlastně většina všech dialogů je mozkorvoucích. A ten závěr s únosem dětí a granátem v tašce, achich ouvej... Ale zápletka je zajímavá, škoda jejího zprasení. A natáčelo se opravdu v Izraeli a ne v obvyklém Maroku nebo Tunisku, což je další malé plus. ()

Arsenal83

S prekvapením som zistil, že Olivia Williams kedysi vyzerala ako žena. Nič extra, ale tie feminínne črty tam naozaj boli. Inak film odpadujú na moje prekvapenie hlavne ateisti, ktorí v tom vidia náboženský blábol, pritom film je presne o tom, ako podkopať základy kresťanskej viery. To je tak, keď hodnotíš podľa toho, či si videl Banderasa dve minúty v sutane. Ja hodnotím podľa toho, že je to len slabý odvar toho, čo Danny Brown priniesol do literatúry a filmu. Vatikán by sa takým nezmyslom nikdy nezaoberal a už vôbec by sa tam kvôli tomu nevraždilo. Proste fikcia ale založená na úplne vratkých predpokladoch. A hej, keď už je ten Banderas taký svätuškár, určite by ako kňaz každú chvíľu nenadával ako pohan. ()

tron

Olivia Williamsová našla telo Ježiša Krista, kňaz Antonio Banderas to overuje a naokolo sa motajú Derek Jakobi, Jason Flemyng a zaujímavé otázky v nudnej réžii s občasným výskytom príjemne mystickej atmosféry (kamera: Vilmos Zsigmond). Po vcelku znesiteľnej hodinke to začne byť otravné. Pozerateľný podpriemer (z produkcie Moshea Diamanta) veriaci, že pojedol všetku múdrosť sveta. ()

• Film sa natáčal v Ríme (Taliansko), ako aj v Jeruzaleme a Tel Avive (Izrael). (Arsenal83)