Stíny mrtvých

• USA The Body (více)

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž stáří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem. Podle zbarvení na kostech nohou a zápěstí se dá předpokládat, že příčinou smrti byla stará románská metoda - ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista. Nález přijíždí zkoumat katolický kněz Matt, který se zabývá Novým zákonem. Spolu s jeho objevitelkou - izraelskou archeoložkou Sharon budou muset riskovat své životy, aby odhalili pravdu, kterou skrývá tento epochální objev. Jakmile je totiž nález odhalen světu, začnou se dít podivné věci... (oficiální text distributora)

sedm.1

Velmi zajímavé,možná i ožéhavé a kontroverzní téma,ale přišlo mi,jako by se tvůrci báli rýpnout ještě hloubš a neudělat si někde někajé problémy a zůstali tak na půli cesty.Ale možná i,že jako ateista jsem film celkově nepochopil.Bohužel ale musím souhlasit s tím,že celé to má až příliš televizní zpracování. ()

Macik

Upřímně řečeno pořád tomu něco chybělo,námět i scénář byl dobrý. Moc se mi však nelíbilo pojetí Jonase McCorda,nemůžu si pomoct,ale Banderas a Olivia byli skvělí..... ()

LuckyStar

Vůbec ne špatné drama s báječně zajímavou zápletkou. Plus moc příjemný Antonio Banderas s relaxační režií. Rytmus filmu není nijak extrémně hnaný a je tak, řekl bych, pohoda se na tenhle film dívat a zároveň tak nějak přemýšlet. U mě jednoznačně podhodnocený film jako čert. ()

Blazin

Filmů s takovou tématikou moc celkově není a dobrých taky ne, ale tento film mě velice mile překvapil a i Antonio Banderas se mi v tomto filmu velice líbil. ()

sona123

Tak trochu blábol, který využívá díry v "trhu" - záhad není nikdy dost a jak to bylo s Kristem - kdoví? Kromě Banderase to ale za moc nestojí. ()

Jeremiah

Film od samého začátku nabral velmi slušné tempo. Nechybělo napětí, hustá atmosféra pochybností vše halila do lehkého mystična a dobře vybraní herci neubírali na dramatičnosti. Atmosféra Jerusalema byla výborná a mnohočetnost národností v tomto městě, tak připomínající starý Babylon, byla také plně na místě. Intriky, tak běžné v případě takovéhoto objevu by plně zapadaly do kontextu filmu. Mé hodnocení dlouho oscilovalo mezi 3 a 4 *. Nakonec z toho vyšly silnější 3. Důvodem byl nevyrovnaný závěr - únos dětí, zničení kostí a odchod hlavního hrdiny z řad církve. Jinak jde určitě o kvalitní film, který stojí za shlédnutí. ()

char_t

Základní zápletka se zkoumáním pozůstatků a hlavní obsazení si společně říkají aspoň o čtyři hvězdičky, ale zbytek... Jako kdyby si tvůrci řekli, že to stačí. Palestinci se chovají jak přitroublá hovádka (ne že by to v reálu bylo lepší), i akce je dost jalová a umělá. V součtu čisté tři. ()

Artard

Trochu dlhé, ale inak v pohode, len ma trápi jedna vec.... ako otvoril tie dvojité dvere keď ťahal len ľavú stranu, what the Film. ()

Bobšule

Velmi pěkný film, s tématem, které mi vyloženě medí. Antonio Banderas je velmi dobrý, stejně jako už přímo tradičně Derek Jacobi. Má jediná minipřipomínka se proto týká samotného finále. Jako že je normálně nemám ráda, zrovna tento příběh si vyloženě žádal otevřený konec a né ten americky srabácký poslední záběr!!! ()

haWranka

Opravdu hloupej a nudnej film, nezachránil ho ani charismatickej Antonio. A co je nejhorší? Pointa vám dojde zhruba po deseti minutách. ()

BDMarty007

Celkem slušný thriller se zajímavým námětem a zápletkou, ale nemá to sílu velkého bijáku, je to spíš televizní záležitost. Antonio Banderas v roli kněze překvapivý, a překvapivě přesvědčivý. ()

RajAthen

Průměrný thriller s velmi zajímavým námětem, který vcelku jasně ukazuje, nakolik je církev zaměřená čistě na osobu Ježíše a nikoli jeho učení samotné. Dovedu si živě představit, že podobný kolotoč událostí by nastal i v případě reálného nálezu... ()

celticek

Upřímně - nedodíval jsem se do konce, protože to zkrátka nešlo. Banderas je nepřesvědčivý, téma sice zajímavé, ovšem zpracování tristní. Next, please. ()

Arccos

Zajimavy napad, ktery byl to jedine, co me u filmu udrzelo - chtel jsem vedet, jak to dopadne. Jenomze at se Banderas snazil hrat sebelip, dramaticky bylo vse spatne. Postavy na sebe hned bez vestich duvodu kricely, hned zamilovane hledely, Jacobiho knez byl uz uplne nehodnoverny. Nektere momenty byly az zarazejici - napriklad archeolozka cely film ani jednou nekouri, zato si z niceho nic zapali primo ve sterilni laboratori, nacez je z ni vyexpedovana (scenarista se ji tam potreboval zbavit). Svetlym momentem je vyzneni zaveru. ()

nula87

Tak tohle je výživný blábol. Provokativní a originální námět sráží naprosto neuvěřitelné zpracování. Je to nudné, plné rádobyfilozofických plků, a když se dočkáme romantických záběrů procházek na mostě, palestinských teroristů, jedné přestřelky, kde od kulek narážejících do kamene létají jiskry, a nakonec i zpomalených záběrů (!!!), nezbývá než kroutit hlavou. ()