Romantická pohádka vypráví příběh královské rodiny, kterou pronásleduje kletba krutého Arxe, pána zříceniny (B. Rösner). Podle této kletby jsou k sobě královští sourozenci, princ Bernard (L. Vaculík) a malá Noemi (K. Urbancová) vázáni magickou silou. V den sňatku jednoho z nich druhý zemře. Jednou najdou sourozenci malé zázračné dítě, které roste každou minutou, až vyroste do podoby krásné dívky. Láska prince k tajemné dívce Berenice (M. Pleštilová), jejíž život má trvat pouhé tři dny, probudí v Noemi neklid... (Česká televize)

mira007

Studiová pohádka, která na československé pohádkové hřejivé poměry působí dost temně až hororově a mně se nikdy nelíbila. Smaragdovej pavouk fuj!!! Tohle asi u dnešních dětí zpracováním a obstarožností nemá šanci, ale pro mne jako sběratele kuriozit, sentimentální bizár. ()

Schlierkamp

Československá televizní pohádka o královské rodině, jež na první pohled vypadá spokojeně, ale nad níž se ve skutečnosti vznáší skrytá kletba. Princ Bernard (L. Vaculík) a ryšavá princezna Noemi (K. Urbancová) najdou ve staré zřícenině malé dítě, jež roste a stárne závratnou rychlostí. Ještě tentýž den z dítěte vyroste dospělá žena zvaná Berenika, do níž se Bernard ihned zamiluje. Brzy vyjde najevo kletba, již učinil před lety poražený rival v boji o královnino srdce. Zlý čaroděj Arx v podání démonického B. Rösnera, neustále usilující o královninu přízeň, předpověděl, že až se jedno z královniných dětí ožení či vdá, druhé o svatební noci zemře. Ve správně ponuré a tajemné pohádce paní S. Simonové samozřejmě dopadne vše dle předpokladů a Arxova síla i kletba je prolomena. V roli krásné a milé Bereniky se objevila M. Pleštilová a neméně půvabná J. Preissová si zahrála roli královny. Menší roli staré chůvy Magdaleny ztvárnila J. Adamová. I přes zjevné nelogičnosti v původu titulní postavy, jež se měla dožít pouhých tří dnů, pokud se do ní někdo nezamiluje, se mi, zejména díky panu Rösnerovi, Berenika jeví jako jeden ze zdařilejších kusů paní Simonové, jež v této pohádce opět neopomněla uplatnit svůj oblíbený ženský chorál a snovou tajemnou atmosféru zahalenou v mlžném oparu. ()

anitae

Rychle rostoucí mimino, ze kterého vyrostla Pleštilová, princ Vaculík se zrzavou ségrou Urbancovou a celé je to zahalené v temné atmosféře. ()

Pitryx

No, zde je důkaz, že i studiovka se dá natočit jakž takž dobře. Děj je svižný, žádné zbytečné postavy a herci vcelku příjemní. Dobrá oddechovka. Jasně že to není nic světoborného, ale dalo se na to dívat. ()

ostravak30

To je bohužel hrozná pohádka. Příšerné jsou i ty kulisy a v pozadí malovaná zřícenina. Boris Rösner má obočí jak Leonid Iljič Brežněv. Ani by nevadilo, že je pohádka temnější, ale horší je, že se v ní nic neděje až do závěru. Do té chvíle se jen žvaní a mele a přechází se z jednoho obrazu do druhého. ()

Via

Hezká pohádka, mírně občas strašidelná, leč celkem dobrá. Kateřina Urbancová hezká princezna a Lukáš Vaculík jakožto takový mladíček - hezké :) ()

Ta pohádka prý nebyla pro děti předškolního věku, já ji v tom věku milovala, až když jsem dospěla do věku, pro který je určena, začalo mi docházet, že má jisté nedostatky, že je jednoduchá, ale ten konec, ten úplný konec, se mi vždycky líbí, protože Noemi naprosto rozumím. Trochu z nostalgie 3* ()

Chejpao

Většina socialistické televizní pohádkové tvorby pod taktovkou Svatavy Simonové, Jiřiny Pokorné-Makozsové, Vlasty Janečkové a dalších byla naprosto otřesná (byť mají zmíněné dámy na kontě i pár povedených kousků). Tahle pohádka ale dopadla docela dobře - je poměrně vkusně natočená, i má nějaký ten nápad. 2* + jednu navíc za to, že v ní hrála moje spolužačka ;-) ()

bratr_jezek

Pohádka je celkem přijatelným průměrem, muže okouzlí křehká a zároveň tajemná Berenika, pro dívky je tu zase sympatický Vaculík. Některé postavy jsou trochu na vodě, pro Tv tvorbu to však postačuje. ()