Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Lacike

Ked nedokazali americania vyuzit na platne Jetove schopnosti naplno, tak sa do toho obul Luc Besson, aby im ukazal ako sa to robi. Holt bolo to v dobe, ked produkoval jeden kvalitny akcny vyplach za druhym. Zapletku tvori jednoduchy a miestami az naivny pribeh, ale vdaka snahe hercom to funguje dokonale. Jet si divakov ziska nielen bojovymi schopnostami ale aj svojou ostychavostou pred zenami. Bridget Fonda hra kurvu, ktoru mate chut z jej mizerneho zivota zachranit. No a Tchéky Karyo prehrava svojho zaporaka natolko az je skôr vtipny ako hrôzu nahanajuci. Hlavne ked zabija svojich vlastnych ludi, ktorym sa nechce skocit za Jetom do sachty na pradlo. Nastastie ma dostatok poskokov na to, aby sa mal s kym pobit aj Jet. Zo vsetkych bitiek je najlepsia hromadna bitka s karatistami, ktora evidentne odkazuje na Jetov majstrstyk Fist of Legend. Dalsou je uchvatna bitka s blondatymi dvojickami, ktore hraju Cyril Raffaelli a Didier Azoulay. Skoda, ze trochu viac neste nezapracovali na scene, ked jeden z nich zacne prehravat, lebo sa mu nedari kopat v obmedzenom priestore. Taketo vychytavky ma bavia. Pôsobivu bitku ma Jet aj s jednym namakanym cernochom. Ale takto by som mohol vypichnut väcsinu bitiek. Konecne Jet nepouziva pomocne lana a vsetky bitky pôsobia realne. Naviac su casto podkreslene skvelou pesnickou. Skoda len, ze su obcas snimane trochu neprehladne. Bonusom nakoniec je taky ten zabavny oldschool kung-fu kusok s nazvom Bozk draka. Danny the Dog ma podla mne este o triedu lepsie bitky, ale dovtedy bol toto najlepsi neazijsky Jetov film. 7/10. ()

tron

S ázijskými hviezdami to tak bolo, že po príchode do USA ich čakal smutný pád (česť výnimkám - TVÁR TOHO DRUHÉHO, DOUBLE TEAM). Jet Li nepredstavoval žiadnu výnimku. Nečudo, že medzi jeho najlepšie americké úlohy patrí záporák zo SMRTONOSNEJ ZBRANE 4 (ale zas čo by iní dali "aspoň" za to). BOZK DRAKA je podpriemer so slabou akciou, mizernou atmosférou a slabými hercami (Karyo, Fonda). Všetko toto zbytočné akčné akože-peklo pochádza z produkcie Luca Bessona a Li naň môže byť asi taký hrdý, ako na Rómea, ktorý musí zomrieť. UTRHNUTÝ Z REŤAZE (2005) im vyšiel neporovnateľne viac. Ale som rád, že som po dlhom čase znova videl starého dobrého "Kata". ()

Shakers

Luc Besson a Jet Li neskôr znova spojili sily, aby natočili film Utrhnutý z reťaze, no ich starší film - Bozk draka, ma bavil viac. Jet Li je tu skutočne fantastický a akčná stránka a predovšetkým finále je brilantné. Príbeh nestrhne, ale ani nenudí, Bridget Fonda taktiež dobre sekundovala Jetovi. Radosť pozerať na tie kopanice. 75% - 4* ()

Matty

Pro zajímavost jsem si během filmu zapisoval přibližnou délku akčních (A) a konverzačních (K) sekvencí, které se střídaly v nepravidelných intervalech: 10K, 10A, 15K, 5A, 10K, 5A, 10K, 5A, 10K, 10A. Konverzace = 55min., Akce = 35min. 60% Zajímavé komentáře: Cival, Marius, JohnnyD , genetique ()

Mikita

Docela krvavá a místy i vtipná akční podívaná. Jde tu hlavně o akci a ukázku skvělých schopností Jeta Li, děj je jen jakýmsi doplňkem, lépe ho nepitvat. U podobných filmů vůbec nevadí, že ho vidíte několikrát za život, pokaždé si ho maximálně užijete. Spousta lidí je rozsekáno netradičními způsoby a krutý padouch zemře ošklivou smrtí. V rámci tohoto žánru je to jeden z těch povedenějších kousků. 70% ()

• Poslední natáčecí scéna byla rvačka s plnou tělocvičnou karatistů. (adams89)
  • V celém filmu je použito pouze sedm pomocných lan. (D3VIL)
  • Režisér Chris Nahon musel bojové scény mezi Jetem Li a Cyrilem Raffaellim zpomalit, protože jejich pohyby byly pro kameru příliš rychlé. (D3VIL)