Danny Glover (Smrtonosná zbraň, Grand Canyon, Maverick) a Ray Liotta (Zhoubná vášeň, Útěk z Absolomu) v hlavních rolích válečné komedie se skutečně originální zápletkou! Dobrosrdečný černošský kapitán Sam Cahill (Glover), jenž to má „za pár”, a jeho přezíravý nástupce T. C. Doyle (Liotta) jsou pověřeni provedením supertajné operace. Musejí do vzdálené horské vesnice dopravit obrovského slona. Nesnadná cesta vede po souši, po vodě i vzduchem, číhají na ní nejrůznější nástrahy i zákeřný nepřítel. Nebezpečí na každém kroku však členy stmelí a s trochou nezbytného štěstí nakonec společně dokáží, že nic není nemožné! Tato skvělá komedie, natočená podle skutečné události, pobaví určitě celou rodinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mira007

Disneyovka z války? Kupodivu uvěřitelné a pokud máte rádi slony tak oceníte nejen solidní obsazení a přírodu. ()

helloween93

Nenáročná podívaná na nedělní odpoledne. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval si jiný úhel pohledu na vietnamskou válku, prezentovanou tímhle filmem od Disney pro celou rodinu. 3* ()

Farley

Tenhle film si fakt zaslouží víc... Nemůžete od Disneyovky čekat komorní psychologický drama. Je to fajn komedie s pár milejma podtextama inspirovaná reálnejma událostma. Jako všechny hraný Disneyovky takové roztomile přiblblé, ale pohodička. :) ()

Guran

No, špatný film rozhodně není. Spíš taková přihlouplá komedie s hloupým námětem. Znovu ho vidět nemusím, ale herecké obsazení je dobré. ()

Blazkowicz

Chtěl jsem jít s davem a hodnotit to jako průměr, ale nakonec to neudělám. I když začátek působí dobře a občas se objeví něco humornějšího, tak je to nuda. Ten slon je navíc úplné dřevo. Nejhorší herec. U památné scény skoku slona z letadla, jsem si musel klepat na čelo, jestli tohle myslí vážně. Blbina. 2+* ()

wir2k

Né že by to bylo za 5* ale tady to má tak mrzácký hodnocení který si ten film ani zdaleka nezaslouží. Je to příjemná a vtipná oddychovka ()

Al90

Zabavilo me to behem te hodinky a pul,takovy nenarocny oddychovy film,nic extra necekejte,ale taky to neni zadny film u ktereho by jste se vylozene nudili... :) ()

draxxi

Docela pohodová pohádka o skutečném (?) dobrodružstvi hoých amíků ve Vietnamu, kteri s vesnici hodnych vietnamskych kamaradu bojuji proti parte neschopnych, zlych vietnamcu za zachranu slona. Nepremyslej a uzij si to... 20/1/2023 63% ()

SamMarlowe

Toto bylo celkem příjemné překvapení. Hranej disney ve mně vždy vyvolával rozpaky, ale Disney z vietnamské války? No to nezní jako dobrá kombinace, ale světe div se, ono to funguje, navíc známí herci, povedené triky a když pominu pár scén a trochu toaletního humoru, tak je to dobrá komedie na ukrácení odpoledne, které pak nebudete považovat za ztrátu času. I když asi úplně pro děti to tak není. ()