Smoke

• Německo Smoke - Raucher unter sich (více)

Auggie Wren je poetický majitel brooklynského obchodu s doutníky, místa, které je považováno za ostrůvek lidského porozumění, oázu klidu i záchytný bod, k němuž se upínají věrní zákazníci. Jedním z nich je i Paul Benjamin, spisovatel a zlomený muž, jehož těhotná manželka byla kousek od trafiky zastřelena. Když Paulovi jednoho dne zachrání život mladý černoch jménem Rašíd, mezi spisovatelem a jeho zachráncem se zrodí přátelství a společně začnou pátrat po Rašídově dávno ztraceném otci. Auggie je překvapený, když se v obchodě nečekaně objeví jeho bývalá přítelkyně Ruby, která mu oznámí, že by její těhotná, drogově závislá dcera Felicity klidně mohla být jeho - a zoufale potřebuje pomoc. (Cinemax)

TylerD.

Výborné herecké výkony, hlavně Hurt, Keitel a můj oblíbenec Whitaker. Některé scény/epizody mě moc bavily nebo pobavily. Od konce jsem čekal víc ale to je asi tím, že dnešní podobné snímky mají na konci nějakou neuvěřitelnou kolizi všech postav. Tady to tak být nemělo a je i nefér to přirovnávat. 65 % ()

RadekV

V něčem je tento film jiný, než ostatní a to je jeho veliká přednost. A jako přítel tabáku s radostí za pět. ()

Sejkorka

Napoprvé bez recenze. Nyní bych skoro přidal jenu* na max. , ale tak dokonalé to není. Např. ta Whitakerova umělá ruka, proč je tak dlouhá ? Poměr Drama / Komedie je tak 70/30. Dobrý detail je před závěrečným vyprávěním Auggieho o tom, jak o Vánocích přišel ke svému foťáku. Odkládá noviny a v nich fortky dvou zastřelených lupičů, kteří ohrožovali Rašída a vlastně i spisovatele Paula. Jejich peníze doputovaly k Ruby a už není nutno se obávat, že by se po nich pídili. Dobré výkony hlavních představitelů - Harvey Keitel, William Hurt a Stockard Channing, kterou jsem tehdy nezaregistroval, až nedávno v Allenovce Cokoliv, kde hraje příšernou matku Amandy (Ch.Ricci). ()