Spisovatel Michael Burgess předal práva na svůj bestseller o americké revoluci. Do městečka přicházejí filmaři, aby natočili filmovou adaptaci a události dostanou najednou rychlý spád. Režisér a producent neustále mění scénář, Michaelova matka věří, že je v její kuchyni ďábel, problémy s přítelkyní a svérázná kráska Faith, to všechno udělá Michaelovi ze života blázinec. (oficiální text distributora)

kareen

To se jeden nadře, aby přesvědčil zabedněné filmaře, že v historickém filmu nejde ani tak o to, kdo si to s kým rozdá, jako spíš o věrné dobové reálie a hlavně přesná fakta. Své o tom ví historik Alan Alda, jehož knihu nabídnutou k zfilmování scénárista úplně přepsal, aby to vyhovovalo "vkusu" mladých diváků, protože to jsou přeci hlavní návštěvníci kin. A tak spisovateli nezbývá nic jiného než režisérovi za zády podkuřovat hercům, aby se přidali na jeho stranu a vůbec používat různé lsti, aby film dopadl alespoň trochu podle jeho představ .A aby toho nebylo málo, tak mu život ztěžuje jeho bláznivá matka a také problémy s přítelkyní. Komedie režiséra Alana Aldy je postavená na inteligentním satirickém humoru a dobrých hereckých výkonech, kde kromě hlavního propagonisty exceluje také Michael Caine. Nevím, jak se strefování do filmových nešvarů líbilo potrefeným husám v Hollywoodu, ale já se dobře bavila. ()

Orlau32

Výborná komedie v režii Alana ALDY mě nemohla nechat chladnou. Bavila jsem se výborně, protože Alan ALDA se nabál ukázat, že si americká filmová tvorba nějakými "přehmaty" v historii nedělá těžkou hlavu. Toto zjištění dost vysvětluje, proč jsou v některých histor.filmech v produkci USA nějaké neomluvitelné "libovolné kreace". ()

Cheeter

Humor Alana Aldy opět na scéně. A dohromady v jednom s Michaelem Cainem, to jsem si nemohl nechat utéct. Film jsem viděl v českém dabingu. Nemám nic proti Zdeňku Junákovi, ale k Alanu Aldovi se jako dabér víc hodí Pavel Trávníček. Jinak film plný příjemného humoru. Zážitek umocněný tím, že Alan Alda zde hraje učitele dějepisu. To mě, jako studenta historie prostě hřeje. ()

Lacike

Tentokrát si Alda strihol klasickú komédiu o natáčaní filmu v malomeste. Nedávno som videl podobný film od Mameta State and Main a ten mi pripadal o trochu zábavnejší. Ale stále mám pocit, že sa tento vďačný námet nejak filmárom nedarí poriadne vyťažiť. Tie neustále rozpory medzi umením o ktoré sa pokúša scenárista, alebo v tomto prípade autor knižnej predlohy (Alda), ktorému ide o historickú vernosť a komerciou o ktorú sa snaží režisér (Saul Rubinek). A tak sa celý film preťahujú o priazeň hlavných hercov, ktorí majú rozhodujúce slovo. Občas sa nájde celkom vtipná scéna. Paradoxne ale skôr tá v ktorej sa Aldova postava háda so svojou matkou a vtipných situácii z natáčania je tu pomenej. Aj tie romantické línie fungujú na pol plynu. Herecky ma tiež nikto nestrhol a všetci predvádzajú figúrky, ktoré už hrali aj x-krát predtým a lepšie, takže ako celok je to priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

dopita

Film o spisovateli, jehož historickej bestseller má být zfilmován. Jenže když se objeví na place tak zjistí, že mu jeho dílo filmaři pěkně przněj. Začne scénář přepisovat, herci jsou spokojení, ale rejža ho má na háku a dělá si vše po svém. Alan Alda mě příjemně překvapil. Nejen že hrál hlavní roli, ale film i režíroval a sám si také napsal scénář. No a natočil slušnou komedii s příjemnou oddechovou atmosférou. Film sice obsahuje pár slabších (nudnějších) pasáží, ale pozitiva určitě převažují. ()

• Alan Alda, který hraje hlavní roli, film režíroval podle vlastního scénáře. (M.B)

Časové pásmo bylo změněno