Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

tomik99

Byl jsem poměrně velkým zastáncem prvního dílu, ale tady musím uznat, že se to Zacku Snyderovi poměrně rozpadá. Druhá část totiž působí jen jako jakási nástavba té první, která má tentokrát doručit akční finále. Nic nového se bohužel o postavách nedozvíme, Snyder postavy neposouvá dopředu a nikam je nesměřuje – nepomohou ani nucené flashbacky, kdy jsem měl z každé postavy pocit, že je jedna a ta samá. Kamenem úrazu jsou dialogy, které působí genericky průměrným dojmem, že se stydím snad i za samotného Snydera, jenž z rukávu sype jednu ošemetnou větu za druhou. Většinou dokážete odhadnout, co postava chce říci – a to ji ani neznáte, ale každá se prostě chová stejně. Slabinou celého filmu je zápletka, která je snad ještě jednodušší než v traileru – nic zajímavého, nic převratného, s přehledem dokážete odhadnout děj na dalších deset minut dopředu po celou dobu stopáže. To je asi vše, co lze říci k pokračování nové série. Má to ale i své velké „ale“. Furt tam někde v zákoutí vidím skrytý potenciál. I když je to všechno hrozně kýčovité, křečovité a jako přes kopírák, sem tam se Snyder vynoří se zajímavou scénou, údernou choreografií či povedenou lodí. Špetka naděje tak ve mně stále zůstává, že když se Snyder příště neutrhne ze řetězu, potlačí své ego a scénář svěří někomu schopnějšímu, může to vlastně ještě dopadnout dobře. „Jizvonoška“ je hodně béčkovým průměrem – ale stále koukatelným, kdy se chvíli za film neskutečně stydíte a za minutu jste překvapeni celkem fajn scénkou. Za mě úplně regulérní tři hvězdičky. ()

Daiker

Něco tak nudného a stupidního jsem už dlouho neviděl ..... Pořád jsem nepochopil proč když někdo žije na jiné planetě a je to sci-fi, tak se tam žije jak ve středověku ..... Nudné, kyčovité, hloupé a snobské ..... Pryč od toho ()

Ondr@932

O chlup lepší než první díl ?? Dívalo se na to lépe. Bylo to poutavější, ale jinak stále ty samé chyby jako u jedničky.. Slabé výkony herců, slabý odvar scénáře … atd 40% ()

Psycho.R

Jak me Snyderovi filmy baví a prvni část mi to potvrdila, tak dvojka je o dost nudnější. Vsechno tu je i hodina akce, ale tentokráte, bohužel, nezáživné. Jak si z jedničky pamatuju bitevní sceny, tak tady si nezapamatuju žádnou pro jeji efektivnost. A chybělo mi tam u sekání rukou a hlav přímé záběry, nejsem milovník gore filmů, ale ve Star wars jsou a přístupnost by měla být podobná. ()

Likan7

Budiž ke cti, že si budu z dvojky pamatovat lepší a delší akci než v prvním dílu a tunu epický hudby při sklízení obilí. Jurečka bude mít jistě radost. Snyder se ale jinak drží v těch nejhorších vodách akčního sci-fi, kam už pěknou řádku let patří. Je to prázdné, postavy pitomé a závěr mi je prostě a jednoduše totálně ukradený. Hounsou je fajn, Boutella na Zlatou malinu. ()

Myslivir

Potenciál fungovat jako vesmírné fantasy to mělo. Jenže Snyder svoji příběhovou vizi buď v té obří směsi nápadů ztratil, nebo ji vůbec neměl. Těžko se to poznává, protože film ve všem jen klouže po povrchu a selhává v prohlubování postav a jejich vztahů. Částečně z nedostatečného sblížení s postavami mohu vinit půlroční pauzu od prvního dílu, ale Jizvonoška vysloveně začíná rekapitulací a obsahuje řadu už po několikáté omílaných flashbacků, takže nezaujatost v nudné a karikaturní postavy spočívá z větší části ve slabém scénáři. Ten stejně ze širšího hlediska postrádá hlavu a patu (obřímu galaktickému impériu až podezřele hodně záleží na hrstce obilí z malé vesnice) a postrádá nějaké líbivější audiovizuální lepidlo, které, jak ukázala druhá Duna, může odvádět pozornost od nedostatků samotného příběhu a chabě napsaných postav. Holt místo toho, aby je Snyder nechal reálně prokázat své charakterové vlastnosti, tak nám radši dá dvě montáže sklízení obilí, samozřejmě ve slow motionu. Zpomalených záběrů jsou pak pochopitelně přes dvě desítky, počet explozí jde pomalu do stovek a nejnápaditější sekvencí je ne zrovna přehledný finální souboj v padající lodi, přičemž v závěru to skoro až vypadá, že by mělo dojít i na další pokračování. To málem i dává smysl - hlavně vzhledem k tomu, že se v obou filmech na poměry jejich rozmáchlého zasazení stalo relativně hovno. Pořádnou dávku energie a snahy Snyderovi však nemůžu upřít. Snad to příště už konečně vyjde a bez keců okolo režisérské verze. Ty mají totiž fungovat jako jemná dochucovadla, a ne jako zcela nové ingredience. ()

Human_Traf

Kdyby jste si mysleli, že na podruhé to nemůže být o moc horší, tak se pletete. Snyder ze scénáristického pohledu páchá jeden zločin proti lidskosti za druhým. A zpomalovačkama na sklizeň obilí to fakt nezachrání.Toho člověka by neměli nechávat u filmových kamer bez dozoru. ()

rublik05

Jelikož se druhá část „velkofilmu“ Zacka Snydera Rebel Moon údajně natáčela souběžně s tou první, je jasné, že k žádnému zlepšení nebo nedej bože k poučení se z předchozích chyb dojít bohužel nemohlo. Dochází tedy k tomu, že Zack Snyder zas a znova opakuje ty stejné chyby, drží se stále stejného stylu a stejných postupů, takže co se týká zpracování, tak snímek je opět umělý a škaredý, minimálně dobrou polovinu stopáže tvoří prázdné a nudné scény, jež jsou ještě umocněny neustálými zpomalenými záběry, logika je často úplně mimo, některé scény jsou až vyloženě nesmyslné. Postavy jsou pořád stejně ploché a nevýrazné, světlou výjimkou je pouze záporák Ed Skrein. Některé jakože drsné a vážné scény jsou až směšně trapné, samozřejmostí je přehlídka všemožných klišé, film nezachraňuje ani akčnější závěr. V podstatě se jedná o stejný průšvih jako v případě předchozího Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně, jen další zbytečně promarněné dvě hodiny. Takhle si fungující blockbuster rozhodně nepředstavuju, tohle je fakt megaprůšvih. 3/10. ()

Hashirama

Final Fantasy pro socky, kde se v první půlhodině zpomaleně kosí obilí, poté postavy začnou náhodně vyprávět svoji agendu a pak přijde ze dvou třetin rozmazaných sedm statečných. Film opět tvoří jen rádoby plakátové výjevy a náhodně vstupující flashbacky, které jsou přesně tak bezobsažné jako směšně přepálené. Každá replika i záběr se snaží tvářit jako z nějakého nadčasového eposu, výsledkem je však jen prázdná a nechtěně parodická nuda, ve které není jediný náznak originálního živého světa nebo zajímavých postav (jejichž charaktery a vzájemné interakce jsou opět téměř neexistující). Nechápu, jak může v dvouhodinovém filmu být jediný dějotvorný dialog, zato zpomalovaček a rozmazaného pozadí je tu v nejlepší tradici pozdního snyderismu víc než dost. Mrzí mě to kvůli hercům, kteří se od tohoto hollywoodského dvorního klauna nechali pod pohrůžkou kariérního zpomalení a rozmazání ukecat. Klíčová slova: smyčcové kvarteto, obilí, chorál 3,5/10 ()

BFG2000

Stále pecka, jako jednička. Kritici ať jdou do háje. Snyder je borec. Tohle jednoduše není konkurent Interstellaru nebo The Martian, tohle je dobrodružná zábava a jako taková, ten film funguje na jedničku. Skvělí herci s úžasným záporákem a charismatickou hlavní hrdinkou, skvělá akce, super hudba a hlavně, jedinečný Snyderův vizuál, který i ze sklizně obilí udělá epickou podívanou! Nechápu, proč v tom stále tolik lidí hledá hovna a prostě si ten film neužije. Těším se na třetí díl. Naprosto umělý unhype ignorujte. ()

error17

Za mě ten film má všechno co si můžete přát.. Příběh je sice plochý jako hrudník Sofii Boutellové ale jinak tu máme vesmírné lodě, laserové pušky, roboty, světelné meče, svalnatého dvojníka Matthewa McConaugheyo, a vedle toho tu desítka rolníků mlátí obilí a ohání se zde černoch s kosou. Před tím než se začnete dívat je lepší si nechat udělat lobotomii a moc nad tím vším nepřemýšlet a pak je to koukatelné a paradoxně kdyby se odstranila ta zbytečná omáčka a zůstala jen akce řeknu si že to byl zajímavý počin. ()

DavidWebb

Rozmýšľal som nad tým, či celý tento Snyderov prístup vlastne nie je jeho obchodná stratégia - ako dosiahnuť obrovskú sledovanosť tejto patlaniny. A síce, celé to tak moc doje8em, že každý, ale že fakt každý bude chcieť vidieť ako moc som to doje8al a veľa divákov ktorých by inak tento flik možno ani nezaujímal si ho budú chcieť jednoducho pozrieť. No neni to žúžo? O prvej hodine sa tu už toho popísalo hodne a nechcem to tu opakovať, takže druhá hodina je vlastne o čom... Zachary použil svoj priblblý príbeh (ktorý vlastne ani poriadne neexistuje)  a použil ho ako slabučkú barličku pre svoje orgastické vizuálne výstreky, svetelné meče, paintball streľba so svetielkujúcou farbou a neviem čo všetko ešte aby nalákal investorov a divákov na ďalší diel(y). Či sa mu to podarilo tak to už si asi preberie každý sám. Hrozná zlátanina... ()

P.H.

Tak nám zabili jenerála, paní Mullerová. Už zase...  No ale báječně se u toho žehlí, takže zas až tak zbytečný film to není. ()

HERGImanCZ

Dno Snyderovy tvorby. Já mám Snydera a jeho tvorbu rád. A to platí i pro mnohé filmy, které nejsou obecně přijímány tolik vřele. Ale tohle je fakt bída. První polovina filmu je jeden velký slow motion na sbírání obilí s tupými dialogy, druhá je akce, která je sice stylově natočená, zato ale bez jakékoliv kreativity a inovace. Vojáci jsou leví víc než stormtroopeři (tady asi ta inspirace Star Wars) a chodí v nesmyslných formacích, jako kdyby vylezly z éry Napoleona. Nulový nápad, jak by mohli farmáři využít své prostředí a znalost planety, tomu všemu také moc nenapomáhá. Pár fajn akčních scén to už prostě nezachrání. Od odpadu to dělí snad jen ty peníze, které tam pořád vidět jsou, a relativně příjemný vizuál, který ja ale minimálně v rámci kostýmů a prostředí dosti nesourodý. Ať si Snyder najde pro ty jeho plánované sequely nějaké scénáristy, kteří dají postavám někaý charakter, a stará se jen o režii, protože takhle to je fakt k pláči. ()