SOLOM.

Vážně jde spíše o takovou oddechovku, která na začátku navnadí, vprostřed uspává a na závěr „dojme“. Tedy hlavně tím, že už to konečně skončilo. Ničím překvapující scifi s průměrným hereckým obsazením i speciálními efekty, které jsou na stejné úrovni. Je ovšem velká škoda, že ač je téma (nápad) s jádrem zajímavé, tak si s tím tvůrci mohli pohrát o hodně víc a především to chtělo kratší stopáž. ()

Anderton

Je to síce už 9 rokov, čo tento film vzhliadol svetlo sveta, ale aj na svoju dobu to bol film, ktorý sa podľa mňa v kinách ocitol omylom. Béčkové triky, námet ako z 50-tych rokov a prehrávajúci alebo nevýrazní herci. Nakoniec tá naivita je to, čo vás tu môže najviac zaujať a prečo sa uchylujem k trom hviezdam. Škoda, že tento námet nebol natočený pred 50-timi rokmi, mohla byť z toho klasika. ()

Djkoma

Předpověď počasí pro USA: budou lítat blesky a mezi nimi i nějaký ten most. Předpověd pro Itálii: blesky si zahrají na schovávanou s vašimi památkami. Předpověď pro modrou kulatou zemi: bolí mě hlava přestanu se chvíli točit (mimochodem děkuji Dr. Divnolásko) a vy si dělejte co chcete ;-). Na tento film jsem se opravdu netěšil. Každý si asi myslel, že vidinu taktové to apokalyptické doby musí natočit miláček Roland Emmerich(což by podle mě zvedlo kvalitu tohoto filmu). Nestal se tak a tohoto veledíla se ujal Jon Amiel. Obsazení filmu je překvapivé. Vedle časté oblíbenkyně (hlavně akademie) Hilary Swank, kamaráda Brutální Nikity Théky Karya, známého "vedlejšáka" Dolroye Lindo (např. Pravidla moštárny nebo 60 sekund), počítačový génius Dj Qualls, nový Dr. Divnoláska (no řekněte, že není dokonalý? :-)) Stanley Tucci a především mladý vědec Aaron Eckhart. Ten je vynikající. Hlavní příběh není nic extra, i když jako apokalyptický vize stačí. Dramatické scény nepůsobí vůbec dramaticky a jsou šíleně(stejně jako celý děj) odhadnutelné. Výsledek je podprůměrný film, který dokáže nenáročně pobavit díky dobrému tempu, hercům a i slabším efektům (ty se v podobných filmech dají prominout...). ()

Subjektiv

Ano, konečně je to tady, zápas Jádro x Exaktní vědy konečně začíná. Vykopává Ústřední Téma Jádra a míč nešťastně naráží do obličeje Zákona Zachování Momentu Hybnosti. Ten se válí v bolestech na trávníku, ošklivě krvácí z nosu a již ho nesou do kabin. Zápas však pokračuje, balón drží Naivní Představa o Ptačí Orientaci, pohrává si s míčem...ale pane rozhodčí to je faul, píchat někoho do očí zobákem, zlobí se postižená Ornitologie. Rozhodčímu však do hry nikdo mluví nesmí a za svůj prohřešek je Ornitologie vyloučena. Rozhodčí se nedívá a tak Nevysvětlitelný Elektromagnetický jev kopl do koulí pana Faradaye a Maxwella. Obrovský Tlak s Obrovskou Teplotou se mstí na osádce zeměnorky, ta však odolává díky pomoci Uniloktia, které během několika milisekund změnilo strany a přidalo se k týmu Jádra, ve kterém mu všichni mile říkají Unobtanium. Vědy se zlobí, vždyť přeci bylo na jejich soupisce, tak jak to že má jiný dres. Obzvláště Přeměnový Zákon zuří, ale to už je tu pro něj červená karta. Napětí na stadionu roste a vypadá to, že se schyluje k jadernému konfliktu. Zdá se, že síly jsou vyrovnané, oba týmy disponují pěti 200 Mt bombami. Ale Vědy mají problém, TIRáky s jejich bombami neprojedou branou stadionu. Ach, nebohý Zákon Zachování Momentu hybnosti se sotva vrátil na stadion s narychlo převázaným nosem a již se vypařil v nukleární apokalypse a s ním i Gravitační zákon a další členové týmu. Rozhodčí raděj ukončuje zápas a nutí hráče podat si ruce, ale poslední přeživší z týmu věd Mikrovlnné záření se bojí a jen nesměle si potřese rukou s laskavou, ač trochu jiskřící, Cool Likvidací CD. Výsledek jistě nikoho nepřekvapí, Jádro:Vědy 56:1. ()

Shit

Nejmíň tři čtvrtě filmu je zaměřeno na setup k jádru a to mi připadá u 2 a ctvrt hodiny dlouhého filmu docela dost a proto byl taky až přípiš protahovaný různými zádrhely a jejich řešením, které se vždy nakonec povedou vyřešit, kdyby to tak neprotahovali tak by bylo hodnoceni asi vyssi, ale takhle... ()

• Ve scéně, kdy Josh (Aaron Eckhart) opaluje jablko, je po opálení černé. V další scéně je však neopálené. Ovšem při vhození jablka do sklenice s vodou je opět kompletně černé. (Marek.Handl)
  • Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)