Seminář

• Švédsko Konferensen (více)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

dubinak

Slasher na švédský způsob zabalený v trochu svěžejším hávu, než bývá u tuctových vyvražďovaček zvykem, nicméně nenabízí nic moc novátorského, až na to, že docela funkčně zapojuje humor a jak už tu někdo zmiňoval, pohrává si i s hudbou a střihem k vytváření vtipných záběrů a scén. Takže v tom jeho přidaná hodnota. Není to kdovíjak vtipné, občas jsem tak pochichtla a o humor se tu starají hlavně charakteristické postavy. Překvapí i celkem krvavé vraždy. Toť asi veškeré mé postřehy. ()

Martrix

Komedie, Švédsko, seminář a hned jsem si představil drsnější verzi Vlastníků. Což se prvních asi dvacet minut naplňovalo. Nesourodá skupina lidí, které v tomto případě nespojuje vlastnictví bytů v jednom domě, ale projekt nákupního centra. Samozřejmě si s tím tvůrci nevystačili a i když tam jistý přesah vnímám, je to vlastně přímočará vyvražďovačka. Nicméně...uznávám, že právě ta naprosto zjevná motivace vrahouna, mohla být tvůrčím záměrem. Stejně jako chladnokrevné a neosobní vybíjení účastníků semináře. Možná je ten přesah v tom, že je to vlastně tragédie, za kterou může hamižnost, prospěchářství, lhostejnost a malá snaha naslouchat. Zabiják nebyl jen psychopat, ale také oběť bezpráví. Jeho extrémní reakci to sice neomlouvá, ale já tam ten výhružný vzkaz vidím. Úředníci, nebuďte hovada, může se stát, že narazíte na někoho, kdo vám to 100x hůř vrátí. Tomuhle žánru neholduju, nelíbí se mi sledovat zabíjení lidí, ale v tomto případě to vraždění nevnímám jako prostředek pro uspokojení divných choutek milovníků slasherů, ale spíš jako temný pozdrav všem úředníkům, developerům, politikům... . ()

Juto

Príbeh je tenký ako každý iný slasher film: ľudia sú zabíjaní a vrah má dôvod. Film je až moc plochý a je bez hororovej atmosféry a všetky postavy sú nesympatické. 5/10 ()

Johnny.ARN

Mohli sa tu švédi viac uvolniť, lebo veľmi zošnurované to bolo skrz všetky súčasné kvóty a pravidlá. Avšak, dobrý teambuilding nie je nikdy zlý. 3 z 5 ()

Sfinkter

Tragická první polovina plná nesympatických typů se změní v dynamický čistokrevný slasher, který svou brutalitou potěší i skalní diváky. ()

BROKEN_

Příjemné překvapení ze Švédska. Tento slasher není sice originální a jede na zajeté šabloně a diváka nemůže ničím překvapit, co se týče identity a motivace záporáka i vývoje vztahů mezi postavami. Ale vůbec to nevadí. Švédi servírují zábavný a kreativně natočený komediální slasher u kterého se bude divák dobře bavit. Je to příjemná jednohubka s dobrou chemii mezi postavami, s drsnými a nekompromisními vraždami u kterých překvapí velká porce krve. Švédi se zde pěkně vyřádili a rád bych tento film doporučil každému, kdo má rád slashery a hledá na večer nějaký odlehčenější horor. 7/10 ()

oveckaoa

9 lidí jede někde do restaurace kde mají stavět supermarket na teambulding. Je to tam jeden jeden větší blb vedle druhého (Co vůbec dělal ten dědek ten je tam úplně zbytečný jen tam pořád kecá jak se za jeho časů bylo dobře ?) a kromě jedné ženské všechny nezajímavé (K čemu tam byla ta co pořád chlastala? Jedna je tam nová řekne názor a oni ji vždy utřou, že je nová a má držet hubu). Tak se tam baví a postupně tam zemře personál hotelu a pak jde vrah i po nich  jelikož tam takřka není nikdo sympatický fandíte mu bohužel většina vražd je mimo záběr. Pochválit jde možná ta maska P.s. Hláška tak jako kytice se ne vždy skládá z růží  je blbost pokud si koupím kytici z růží budou tam růže nebudou tam gerbery. P.s. 2 Mají možnosti co si nechat , když ztroskotají a jeden si chce nechat laptop a jedna ženská káže o olejové skvrně co škodí ekologii. P.s. 3 co za debila si prohlíží svůj penis v zrcadle a dělá si při tom asi dobře? P.s. 4 V té restauraci nemají jídlo jelikož zemřel kuchař nicméně oni ten pobyt měli  nahlášený to se nemohly připravit a  neměly tam nic jiného než párky v rohlíku ani blbé hranolky třeba? 40 procent ()

Skeksis

Za mňa to ako komédia fungovalo. Samozrejme, že starci a kladné postavy sa nezabíjajú, ale keby hej, tak by to u mňa bolo o hviezdu viac. Kosák do hlavy je vtipná klasika, ktorá nikdy nesklame. ()

jefff

Docela zábavný příspěvek do slasherového subžánru, kterému ale chybělo větší napětí a alespoň nějaká atmosféra. Film spíš vyzníval parodicky, přestože některé scény byly obzvlášť brutální. Nebylo to ale úplně špatné. ()

blackkocour

A víte co, skandinávská dršťková, která není dělaná od nejlepšího gayo-kuchaře s myšilunskou hvězdou, ale robená od sedláckého řezníka, co do toho dá kus své vlastní šťávy, neumyje si při tom ruce, maso utírá sto let nepraným hadrovým ubrouskem, a nepoužívá úplně hygienické podmínky, ale tak kvalita se pozná po jazyku. Taková milá Jasonovka po švédsku, hned po té trojce, samozřejmě. ()

pavcas

Parta obyčejných, životem znavených spolupracovníků vyrazí do chatové osady v lese na team building. What could go wrong, říkáte si. Společné aktivity, jeden machírek, jeden vlezdoprdel, šilená vrchní aktiviska, prudící dědek, věčně hulící ala učitelka, labilní rebelka, brejlatej sympaťák, bábuška a jedna ségra Nšoči, prostě squadra a k tomu chlápek v masce, připravenej vraždit a výjimečně k tomu má i důvod. Je to trapný, je to krvák, ale je to taky vtipný a vlastně mně to dost bavilo. Překvapivě. ()

sedm.1

Švédský Seminář je bohužel dost nefunkční podívaná, a to především v obou hlavních směrech, kterými se navenek prezentuje, tedy jak po stránce hororové, tak té komediální, či lépe řečeno odlehčené, jelikož přeci jen jsem pořád zastáncem tvrzení, že vyloženě komediální prvky do hororu prostě nepatří, takže to raději nazývám odlehčením, než přímo vtipem. Každopádně je to ale skutečně tak, že ani jedno z toho nedokáže filmu pomoci k nějakému pozitivnímu výsledku. Po hororové stránce se totiž jednak většina mordů odehrává mimo záběr, což považuji za prvotřídní tvůrčí přizdisráčství, a škoda je to pak o to větší, že těch vražd je tu fakt spousta, čímž se zde mohli filmaři vyřádit až až, ovšem jak krvavých stříkanců, tak gore efektů se zde příliš divák nedočká, a tak ve většině případech je zpracování jednotlivých likvidací ponecháno spíš na divácké fantazii, a jednak tu v tomto ohledu nefunguje ani napětí, jelikož vrah je odhalen prakticky v nějaké polovině filmu, ne-li dřív a ani jednotlivé scény nejsou zpracovány napínavým, či nečekaným způsobem, z čehož vychází jen nudné mimozáběrové vybíjení postav bez nápadu a překvapení. No a co se té odlehčenosti týče, tak ani ta nepůsobí vůbec přesvědčivě, i když se o ní tvůrci pokoušejí dost často, a to především pomocí chování postav a jednotlivých dialogů, nicméně ani jeden pokus mi nedokázal vyloudit na tváři ani úsměv, čímž se z odlehčených momentů stávají momenty spíše trapné, což asi také nebyl úplně tvůrčí záměr. Za mdlou jinak musím označit i atmosféru, respektive atmosféra se tu ani vlastně nepodařila navodit a pointu nemá cenu ani řešit, jelikož jak jsem již zmiňoval, vrah je prozrazen více než brzy a tvůrci v závěru z žádným zvratem přijít nedokázali. Takže za co vlastně dávám ty tři *, když jsem tu téměř všechno zkritizoval? Za velmi výrazné a sympatické herce a jejich jednotlivé postavy, které mě zaujaly a bavily a díky kterým mi část strávený na tomto Semináři nakonec ve výsledku utekl alespoň průměrným způsobem, nicméně vyždímat z toho šlo určitě víc, mnohem víc. ()

666Carnage

No, já se snad zblázním, Netflix nám naservíroval parádní hororovou komedii. Je to vtipný, svižný a spousta nápaditých úmrtí a gore scén. Občas jsou fakt povedený prostřihy mezi jednotlivými scénami. Nečekaně zábavné 70%. ()

borec999

Na Netflix veľmi príjemné prekvapenie. Teambuilding developerskej firmy (nie práve najideálnejšie vzťahy medzi kolegami) s podozrivými okolnosťami a zmluvami ohľadom výstavby projektu obchodného centra naruší maskovaný zabijak, ktorý vraždí účastníkov hlava nehlava. Vďaka Švédsku to má typickú škandinávsku drsnosť a nekompromisnosť (vrah sa s nikým nemazná) a po dlhom čase ma subjektívne potešilo vidieť v podobnom type filmu i reálnych ľudí všetkých vekových kategórií s bežným vzhľadom a nie len priblblých teenagerov. Samotné vraždy sú dostatočne kreatívne, krvavé, využíva sa pri nich dostatok rozličných a netradičných nástrojov a sú schopne natočené. Vrahova maska ala Maťko a Kubko je cool, nelogickosť správania nebije až tak do očí, dej jednoduchý, herci svoje party odohrali obstojne a hlavný slizoun dostane nakoniec čo si zaslúži. Seminár je v podstate "len" zručne natočený hororovo komediálny slasher, mne však osobne sadol na výplach hlavy až nadštandardne dobre. Silné 4*.80% ()

iXtr3m3

Slušný severský trilerový slasher. Mordy originálne, zaujímavé a vcelku detailné t.j. brutálne, takže fajn. Len tie postavy boli fakt na zabitie totálne každá, takže sa im nedalo moc fandiť. Ale na druhú stranu, bol to zámer kvôli čiernej komédii, takže sa to dá pochopiť. ()

Strandmon

Seminář je pohodový, satirický slasher horůrek ze Švédska, který rozhodně nepřináší nic objevného, ale na nudné odpoledne je to ideální kousek. Casting je tak špatný, až je to snad pozitivum (toxicita ne extrémní úrovni), protože každá jedna postava vás zde dokáže opravdu naštvat, takže jejich mordování má takový zvláštní náboj. Samotné vraždy jsou poměrně vynalézavé, originální a vrah je též dost fajn. Prostředí je také ok, ale filmu chybí větší napětí, atmosféra (ve slasheru prostě nutnost) a nějaké větší poselství, protože zde se to nabízelo. Celkově za mě spokojenost a lepší 3*. ()

qxkamo

Na to, že je to krvák, toto sadlo ideálne vďaka zasadeniu do lesného prostredia a postavám, ktoré boli tak hlúpo divné, že boli až chutné. Update: Hneď po napísaní recenzie som si prečítal recenziu od LIVINGDEAD, ktorá to presne vystihuje:  "A jet s takovými lidmi, jako byli ve filmu, tak bych je pozabíjel sám.." ()