Fáze IV

Je možné, aby byli mravenci chytřejší než lidi?
Dostáváme se do výzkumné laboratoře, kde jsou zkoumáni mravenci s velmi vysokou inteligencí. Ovšem nikdo netuší, co se děje venku. Mravenci se začínají chovat podivně a zaútočí. Ale chytří hmyzí zabijáci po čase pronikají i do laboratoře, kde chtějí pokračovat v zabíjení. Nyní musí vědci spojit své síly a znalosti a tyto monstra zničit. (Chupacabre)

Miroslav.Zac

Na svou dobu asi dobré sci-fi, ale já jsem si z něj nic kromě migrény neodnesl. Konec byl sešitý horkou jehlou, ty herecké výkony taky nic moc, nezáživné, nicméně za ten nápad a atmosféru si to ty tři hvězdy zaslouží. ()

MaxBodycount

Čas uplynulý od vzniku Phase IV dovolí konštatovať, že sci-fi v ktorom je ľudstvo v zastúpení vedy, rozumu a čistoty konfrontované s inteligentným životom nečakaného pôvodu nachádza svoje právoplatné miesto ako zastávka medzi 2001: A Space Odyssey a Arrival, keď prvú menovanú klasiku zbavuje vesmírnej pompy a uberá z mystického mumbo-jumba nahrádzajúc pritom opice mravcami, alebo predznamenáva komunikačné conundrum Villeneuveovej slowmo galérie. Bass tak svojim jediným režisérskym zárezom po rokoch obsmŕdania okolo filmu dokázal, že to dokáže a podaroval svetu jedinečné, aj keď nedocenené kinečko. Moment filmového blaha: Mravčia apokalypsa nasnímaná tak, že by aj Emmerich závidel. ()