Kantonský kmotr

• Hongkong Ji ji (více)

Kchuo Čchen Wa přichází do města za prací. Hned po příjezdu ho o všechny úspory připraví podvodník. Nemá práci ani peníze, ale jeho život se záhy obrátí naruby. Pomůže skupině mafiánů v souboji s konkurenčním gangem a je prohlášen za šéfa bandy. Kchuovi není svět zločinu moc po chuti, a tak se rozhodne udělat aspoň nějaký dobrý skutek. Pomůže chudé květinářce, která se dostala do problémů. Během toho se ale musí věnovat i svým gangsterským povinnostem – boji ve válce, která mezi oběma gangy vypukla. (oficiální text distributora)

Wishkah

No pocity jsou rozporuplné.v první půlce sem si mysle že sleduju Jackieho nejlepší film. Překvapivě dobrý příběh, srandovní vtípky a Jackie v nejlepší formě (Zejména přitom jak při zkoušení v restauraci sejme chlapíka roztočeným trojitým kopem sem opravdu zíral). Jen mi pořád vadila ta vedlejší linie s prodavačkou květin. Takže super. Ale v druhé polovině ubude rvaček na absolutní minimum (navíc svojí kvalitou patří spíš do Jackieho průměru) a z květinářky se stane hlavní dějová linie. Nastupují křečovité vtípky a i kamera, která na začátku krásně klouzala prostorem, je teď taková nijaká. Kdybych hodnotil jen první zhruba hodinku, řadil by se tenhle fim mezi nejlepší Jackieho kousky jako Police Story nebo Mistrův syn apod. Ale díky utahané a nudné druhé půlce nakonec končí někde u Terče nebo Rachotu v Bronxu. Byl to zajímavý pokus o změnu, ale bohužel vyšel na prázdno ()

listr

Čekal jsem drama- ostatně příběh o mafiánech většinou drama bývá. Ale Jackie Chan prostě drama nedělá. Spíše než akční je tento film situační komedie a to hodně povedená. Prostě zatím to nejlepší co jsem od Jackieho viděl. Závěrečné nepovedené záběry byli hodně drsný. ()

krvavamera

Gangsterka ála doják, s lamáckou zvukovou stopou (všimli jste si někdy, jak moc zvuk a hudba ovlivňuje výsledný dojem z filmu?) a cool potyčkou na konci. Chcete-li si vychutnat to nejlepší ze stunt akcí Jackieho filmografie (ke kterým bytka ve výrobně lan bezesporu patří), checkněte raději dokument My Stunts, ve kterém zmiňovaná scéna nechybí. ()

maty39

Film, který u Jackieho publika příliš nezabodoval a já se vlastně ani nedivím. Miracles je gangsterská komedie jak vystřižená z hollywoodské produkce 40. a 50.let. Aby také ne, když je to remake Hollywoodské komedie Podsvětí ve fraku. Jackie se na začátku zaplete do války dvou gangů a když ho umírající šéf jednoho z nich nedopatřením jmenuje svým nástupcem, tak se Jackkie stává mafiánským bosem. Od té doby se musí potýkat jak s opozicí ve svém gangu, tak i s konkurenčním gangem. Vše se zamotá, když se rozhodne pomoci ženě, která mu každý den prodává růži pro štěstí. To rozpoutá komediální smršť plnou záměn identit, odvádění pozornosti a únosů. Tento film se odlišuje nejen od Jackieho typické produkce, ale i od typické hongkongské produkce. Pryč je ďábelské tempo vyprávění, záběry trvají delší dobu a kamera sleduje postavy i skrz několik místností a skončí záběrem na dvě postavy na pozadí hong kongského zálivu a je zde i hudební číslo. Vypadá to epicky, vypadá to draze a je vidět, že Jackie se chtěl předvést i jako filmař. Akčních sccén tu není tolik, ale každá z nich je fenomenální a je vidět, že Jackie si nechal záležet na všech aspektech filmu. Jackie se předvede v bitce v restauraci, kde po něm konkurenční boss chce podíl v jeho podniku, ale hlavně v akrobatickém finále v továrně na provazy. To je jedna z nejlepších a nejoriginálnějších bitek Jackieho kariéry. Přestože má Miracles přes dvě hodiny, tak mi nepřišlo, že by někdy opadlo tempo vyprávění. Je to něco jiného, než Jackieho standart, ale já to mám hodně rád. Film ale finančně neuspěl a tak se Jackie vrátil k tomu v čem ho jeho fanoušci měli nejraději, ale mě definitivně přesvědčil o svém filmařském talentu. Škoda, že Jackie v 90. letech téměř přestal režírovat své filmy. ()

Joll

4 Hvězdy, ale jen kvůli úžasné choreografii při růzbých bitkách a zvlášť za to finále v továrně.Po pravdě řečeno kdyby to Jackie trošku sestříhal ta stopáž je opravdu moc dlouhá a ubral některých opravdu dementních fórků byl by to výbornej film. ()

MickeyStuma

Zajímavé splynutí kung-fu s gangsterským motivem okořeněné typickými čínskými taškařicemi a to celé v režii samotného představitele hlavní role Jackieho Chana, který je zároveň i autorem scénáře. Není to špatné, jen kdyby to nebylo tak dlouhé. Vzniká tu tak mnoho hluchých míst, které nudí a uzemňují zábavu. Zpočátku se příběh tváří vážně a naznačuje, kudy se bude ubírat. Jakmile přijde první komediální scéna a první dechberoucí zápas plný úžasných kaskadérských kousků a pádů, je jasné, o čem to bude. Dojem kazí na dvouhodinovou stopáž rapidně málo soubojů. Kdyby se snímek jenom trochu sestříhal a kdyby se vyhodili zbytečně hluché scény, mohlo by to mít mnohem větší 'drive'. Takhle snímek spadá do lepšího průměru, který neurazí, ale zároveň ani moc nenadchne. ()

Rathalos

Jackie Chan ako mafian,to tu este nebolo,ale napriek tomu sa na to dobre pozeralo,nenudil som sa,malo to hlavu aj patu a zbehol mi cas ako voda...:-) ()

JimiH

Neskutečně pohodový a vtipný Jackieho film. Méně kung fu a více příběhu tu kupodivu bez problému funguje, ale veškeré akční scény stojí i přesto za to. ()

Sign

Tak čekal jsem slušnou akční podívanou s jackie, ale dostal jsem fatální zamotanou akční komedii, která měla sice co se týče akce chvílemi hluchá místa, ale to zaplnilo fantasticky promyšlené zamotání příběhu ve lži která se dál a dál motala sama do sebe, Jackie Chan tady opět ukazuje že to není jen kopající číňan, ale že je to prostě i výborný herec a komik, když už přišla ňáká ta akce tak opět excelentní a Jackie stunt team dostal svoji cenu za nejlepší choreografii opět jako vždy zaslouženě :-), jinak nevím co bych měl dál napsat, co mám napsat? napiš že je to skvělý ok, napiš že je to skvělý, ok napíšu že je to skvělý, a nebo ne? OK du umýt auto... :-D ()

Looka

100% jedna z nejlepších komedií s Jackiem. Tak ulítlý humor jsem už dlouho nezažil. Samozdřejmostí je kupa mistrových akrobatických kousků. ()

JosefTomas

Je to dávno, co jsem viděl tento film a bohužel si ho pamatuji dost útržkovitě. Ale když jsem si projížděl rychle části, abych si trochu osvěžil paměť, tak mě překvapilo, že všechny ty památné scény, které u Chana považuji za kultovní, jsou právě z tohoto filmu (kupování růže, bitka na schodech, bitka v laně, házení klobouku na věšák a Chanův knír). A taky bohužel vím, že jsem se trochu při sledování nudil, což bude zajisté způsobené délkou 2 hodin, když Chan většinou operuje s o půl hodiny kratší stopáží. Takhle je celkem těžké držet divákovu pozornost, přestože se během děje řeší toho dost, ale není toho tolik, aby to bohužel utáhlo celou stopáž. ()

Anxhr

Jackie se nechal inspirovat komedií Franka Capry A pocket Full of Miracles (1961) a vytvořil příjemnou gangsterskou komedii, ve své době nejdražší hongkongskou produkci. ()

Stanmi

Zajímavý příspěvek do bohaté kinematografie Jackieho Chana. Je to především proto, že tentokrát jsou příběh a postavy nadřazeny gagům a bitkám, což se u Jackieho moc často nestává. Mladý Cheng Wah Kuo příjíždí do Hong Kongu, ale jeden podvodník ho připraví o všechny peníze, za posledních pár centů si koupí od madam Kao růži pro štěstí. Poté pomůže bandě místních mafiánů a jejich umírající šéf ho jmenuje novým vůdcem. Cheng se tak stane bohatým, ale musí řešit potíže s gangsterem Tygrem a jeho partou.Do tohoto příběhu se, ale pomalu vkrade další zápletka, protože madam Kao, má přijet po několikaletém studiu v Šanghaji dcera se svým nápadníkem a jeho otcem, magnátem Wongem, což je problém, jelikož dceři psala, že je bohatá majitelka hotelu, jehož majitelem je, ale Cheng, který se rozhodne madam Kao pomoct a společně předstírají, že je madam Kao bohatá dáma. Ale Cheng se musí hodně ohánět, aby to neprasklo. Jackie zvolil poněkud jiný přístup kdy sází na příběh, který je zajímavý a místy i velmi zábavný, bitek je méně, ale ta závěrečná opět stojí za to. Kantonský kmotr je film, který stojí za to shlédnout, pokud nechcete vidět "klasického" Jackieho Chana. ()

Redmann

No neviem. Pre mna velmi slabe. Tak ako od Staloneho neocakavam, ze zahra dobre Oscara, necakam od Jackieho "Caprovsku" zapletku. Nehovoriac o tom, ze som sa pri tom nudil. ()

JoKKeR

Výborná komedie s výborným Jackiem Chanem jako vůdcem Mafianského gangu,spousta komických situací a skvelou choreografii akčních souboju. ()

HKstars

Štěstí se na mně usmálo - konečně jsem viděl Miracles, Jackieho pecku na kterou pěla celá komunita jen samou chválu. Zaslouženě? No to si pište... Takovou explozi vytříbené komiky nezažijete ani v nejlepších scénách z Drunken Mastera II... Jackie hraje mladíka zoufale hledajícího zaměstnání a shodou náhod se připlete ke gangsterské přestřelce, zachrání místnímu šéfovi mafie život (na chvilku ;) a co čert nechtěl, brzy se sám stane (proti své vůli) velkým zvířetem... jeho snaha pomáhat lidem se ale trochu tluče s novou prací a tak se bude muset Jackie setsakra otáčet, aby se zavděčil všem - barové zpěvačce Luming (naprosto dokonalá Anita Mui), prodavačce růží (které mu nosí štěstí), policii i samotné mafii - v bláznivém kolotoči gagů a nevyzpytatelných událostí se skvěle orientuje nejen Jackie, ale i ostatní, bez výjimky vynikající, herci... Z Miracles se tak stává bezchybný herecký koncert a báječná komedie, která vám nedá vydechnout. Bojové scény trochu ustupují do pozadí, což ale neznamená, že by byly nějak špatné - kvalita jasně vítězí nad kvantitou a potvrzuje to i závěrečný souboj v továrně, kde se Jackie a jeho tým opravdu "vyblbnuli" do syta. Těží z toho především divák a mě je moc líto, že jeden z nejlepších Jackieho filmů nenajdete ve videopůjčovnách. Nelze se divit, že tenhle akčně-komediální mix získal hned několik cen a Jackie si ho ve své filmografii opravdu váží. Takový film skutečně nevídáte každý den a my vám ho můžeme jen a jen doporučit... 100% ()

wdc

Průměrná, mírně potrhlá komedie. Trochu vtipné to bylo ale ne moc. Pouze asi dvě delší akční scény s Jackie Chanem. ()

zurivymlok

Jelikož vím, že Jackieho méně slavné filmy jsou hodnoceny vždy cílovou skupinou lidí, kteří mají Jackieho rádi stejně jako já (vyjma Dawson321, který tyto filmy sleduje jen proto, aby to naházel do odpadu), tak jsem měl obrovskou radost, když Vapet vydal tento film, který byl v té době jeden z mála, který jsem neviděl, a který tu má výborné hodnocení. Bohužel se nemohu ubránit zklamání. Film bohužel není postaven na Jackieho akrobatických kouscích a jeho typickém humoru. Spíše se jedná o komedii založenou na humoru, který mě zase tak moc nesedl. K tomu se přidává i na Jackieho film netradičně dlouhá stopáž. Výsledkem je, že jsem se po většinu filmu docela nudil. Ovšem i tak se zde najde pár pozitiv. Hlavním pozitivem jsou tři akce, které jsou opět choreograficky špičkově zvládnuté i když trošičku vykrádají dva předchozí Jackieho kousky - Božskou relikvii a Projekt A2. Ale přecejen deset minut Jackieho poctivé akce na dvě hodiny celkové stopáže je poněkud málo. Jedná se asi o nejslabší snímek z těch, které režíroval sám Jackie. ()