Východoněmecký reprezentant v pětiboji emigruje po vítězství na olympiádě v Soulu do USA. Jeho někdejší trenér a agent však ani po skončení studené války nepřestává prahnout po pomstě. (cheyene)

Juto

Je to jeden z najhorších filmov, ktorým som strácal čas. Je to nesúrodé od samého začiatku až po nevýrazný koniec. Pri sledovaní ukážok sa zdalo, že to bude dobrý film založený na originálnom nápade. Žiaľ, nápad bol lepší ako film. 2/10 ()

c.tucker

Je to sice příšerné, ale je to jeden z lepších Lundgrenových filmečků. Po většinu času velká nuda a kekonci nechtěný humor (na celkem velkou vzdálenost trefit rakotomet, no to bych ještě se zavřenýma očima nějak zkousnul, jelikož se jednalo o sportovního střelce, ale že ta raketa vybouchla, no to už opravdu moc). ()

progression

Na film jsem se podíval kvůli tématu moderního pětiboje i příběhu podle skutečnosti i když Dolpha Lundgrena zrovna nemusím. Překvapuje mne až tak nízké celkové hodnocení filmu, zas takový propadák to není, i když z uvedeného tématu se dalo vytěžit ještě více. Bohužel ta "těžba" skončila někde na polovině cesty. ()

JohnSmith

Kdyby zůstalo u sportu a přeběhnutí a znovu návratu ke sportu, tak by to bylo mnohem lepší. Soudruzi z NDR byli děsní. ()

HomeAlone

Mozno pre niektorych slaby film , no pre mna patriaci do skupiny filmov na ktorych som kedysi vyrastal a viem ze vtedy sa mi velmi pacil ()

POciSEM

Tak vizazi se na nacistu Lundgren docela hodi ale nejak se mi nezamlouvala kombinace akce a sportu. Aspon ze tam par strilecek bylo protoze sledovat Dolphina na bezecky draze je utrpeni ()

AdamesWWE

[5.5/10] Dalo sa to pozrieť, nieje to žiadna sláva, ale nenudilo ma to a občas to má aj dobrú atmosféru. Lundgren nesklamal, aj ked´ sa nemá v čom predviesť, zvyšok hercov oničom. Akcia takmer žiadna, ale očas bitka alebo súboj na meče poteší.Tento film by potreboval veľa vecí vylepšiť(hlavne príbeh) aby som mohol dať vyššie hodnotenie, ale na jedno pozretie je to ideálny film a je to príjemná zmena vidieť Dolpha v neakčnom filme. ()

Paldiny

Príbeh o olympijskom víťazovi čo dal zbohom rodnej domovine, aby mohol v krajine s hviezdami a pruhmi začať od piky. Pre Dophíka to zo začiatku vyzerá ako príma zmena, je nádejným päťbojárom, vie teda jazdiť na sedle, plávať ako ryba, behať ako kamzík, mieriť vždy do čierneho a šermovať alá mušketier. Lenže pri úteku ho zrania a v germánskej koži to nemá v novej krajine vôbec ľahké. Najsympatickejšia pasáž prichádza, keď sa ho ujme boss of burger a začne trénovať na kvalifikáciu, lenže potom sa nastolený smer utne a zmení na nudnú, utrápenú, politickú frašku s náckami a kvalifikácia dobre, že sa nepripomenie až po titulkoch. Škoda, potenciál bol, len ho utopili bočné, bohvieaké úmysly. ()

drankeryth

Podla mna tu tento film az moc podhodnotili, ze je to slaby film. Film mal dobry priebeh deja a nevyznelo to trapnym dojmom, ze vas to nebude bavit sledovat. Obcas som aj postrehol dobru atmosferu, hlavne ked Erik bezal prec ku autobusu, aby sa mohol nenapadne vteperit do Ameriky. Takych scen je tam poviacej, co len film ozivilo a nebolo to nikde preplacane a prehnane. ()

MickeyStuma

Sportovní příběh začínající v době železné opony v Evropě. Dolph Lundgren v roli východoněmeckého sportovce v oblasti pětiboje, kterého už od dětství vedl fanatický trenér k těm nejlepším výsledkům v zájmu východoněmecké vlasti i za cenu použití dopingu. Že se pokusí o emigraci, která se samozřejmě povede, je předvídatelné, stejně jako fakt, že minulost v podobě onoho trenéra ho dostihne i tam. Spíše televizní snímek opírající se o diktaturu, touhu po svobodě, pádu berlínské zdi a hlavně sportovních výkonů. Dolph tímto zabředl do zcela jiných žánrových vod a nedá se říci, že nějak špatně. Po herecké stránce roli zvládl vcelku dobře. Problém je scénář, který hodně kolísá na dramatičnosti, což je chyba asi největší. Thrillerové prvky přesahující až do akčního žánru jsou spíše na škodu. V charakteru fanatického trenéra se dost tlačí na pilu, což v tomto případě vyznívá víc než podivně. Věrný komunista se po pádu berlínské zdi a zhroucení sovětského komunistického režimu stane nacistou? Fantazii se sice meze nekladou, ale i absurdita má své hranice. Výborná je kamera, ale když je slabý scénář, upadá vniveč. Snímek tedy po divácké stránce nijak zvlášť nenadchne. ()

waska

Dolph Lundgren jako charakterní herec, to snad ne! Ale jinak je to jeden z jeho povedenějších snímků. I když vlastně nevím co chtěl režisér říci tím škatulkováním zlý Němec a hodný Američan v dnešní době??? ()

danny_21

Na Dolphíka, v době, kdy většina bývalých akčních ikon zaznamánavala ústup ze slávy, docela slušný a ve srovnání s pozdější "tvrbou" skoro klenot - 55 %. ()

Likan7

Rozhodně jeden z těch lepších Lundgrenových filmů. Ani ne tak kvalitou, ale spíš příběhem. Dolph tentokrát nezachraňuje svět nebo ženy v nesnázích, ale pouze jen sebe a svou vidinu pro lepší život. za berlínskou zdí je život o ničem. Je to stále strašně špatný film, plný neuvěřitelných klišé a hloupých záporáků, ale tentokrát to nevadí jako jindy. ()

Nix

Film je hlavně drama a ta kolonka akční by měla být až vzadu protože tu je minimum akce ale aspoň tu je. A i když je příběh opravdu hloupý, film jako takový není zas tak blbý. Možná to nedává smysl, ale dalo se na to koukat vcelku a Dolph ukázal, že se ani běhu nebojí a jako dycky dal nafrak zločincům. Béčko na jedno podívání. ()

Actio

Velice legracni, vychodni nemci vsichni blondyni s fasistickymi sklony, americani vsichni hodni.... proc tohle vzniklo v roce 94 kdy Stazi uz neznaji ani nemci natoz my??? To je bidny anachronismus a smutne cvachtani Adolpha v bahne Deckove zabavy :( ()

walkingdead

Tohle mi vrací vzpomínky na dětství, měl jsem ten film nahraný na 1 VHS ještě s filmem Obojek s Hauerem a většinou jsem si ty filmy pouštěl oba po sobě a kvůli tomu dodnes nevím, který měl bavil víc. A oba tu mají hodnocení celkem na hovno, takže v tom mém asi fakt hraje velkou roli ta nostalgie, ale zase na druhou stranu jsem to nedávno viděl po hodně dlouhé době a pořád se mi to líbilo, takže ty 4 nechám. ()

slavikzbojni

Myslím si že Dolf Lundgren herec s 160 bodmi IQ, sympatickým zjavom a dobrým výkonom vo filmoch ani nepotrebuje chváliť. SKORO! každý film s ním je dobrý ,ak nie vynikajúci.. ()