Bourák

• USA Breaker! Breaker! (více)

Řidič náklaďáku (Norris), který hledá svého dávno ztraceného bratra, se s kamarády stejné profese octne ve městečku plném korupce, kde se zjevně každý, od policie až po soudce, nechává uplácet. Dají jim nespravedlivě pokuty, aby z nich dostali peníze, a nechtějí je nechat projet, dokud nezaplatí. Řidiči se rozhodnou vzít věci do svých rukou a proti zkorumpovaným úředníkům společně připravují pomstu. (Filmbox)

slunicko2

Zajímalo mě, jak vypadal Chuck Norris za mlada. 1) No, jak by vypadal. Nic zvláštního. A ani už nebyl tak mladý. Bylo mu 37 a vypadal méně sexy, než o deset let později._____ 2) Přitažlivější byl Michael Augenstein, který hrál jeho bratra. Ale toho jsem si ve filmu moc neužil._____ 3) Norris podle vlastních slov dostal za film 5 000 dolarů. Za 11 natáčecích dnů to zase tak málo nebylo._____ 4) O své budoucnosti pak Norris v roce 1977 prohlásil: I want to become as big in the movie industry as I've been in the karate industry. I know I can do it because I have the faith to do it. Posuďte sami, jak se mu to podařilo._____ 5) A to je vše, co mohu o filmu říci. ()

Flipnic odpad!

Neuvěřitelně slabý film i v rámci těch nejhorších filmů Chucka Norrise a zapadlých béček 80. let. Letělo to kdysi na vhs a i když tenkrát se u nás o každém "vhsfilmu" tvrdilo, že je perfektní, o tomhle se to příliš netvrdilo. Film je nepovedený ve všech ohledech. Scénář je něco přííšerného, akce minimum, herecké výkony otřesné a prostředí pro nás Evropany naprosto nesympatické (zaprášené stepy a v nich nekonečné dálnice). Toto opravdu nebyl Norrisův dobrý začátek, ještě že tenkrát byla Amerika v tomto ohledu země "nekonečných možností" a dovolila mu natočit spoustu dalších již o dost kvalitnějších filmů a získat si tak jisté, dosti početné publikum ... ()

castor

„Je-li nutná síla, je třeba postupovat odvážně, rozhodně a důkladně!“ I takové skvosty zaznívají z úst postav ve městečku, ve kterém bují korupce a kdekdo rád přijme nějaký ten úplatek. Soudce nevyjímaje. Řidič náklaďáku Chuck Norris to tak ale nenechá a sem tam někoho kopne otočkou do břicha. Kaskadéři asi zrovna nebyli k mání, protože jeho soupeři k zemi padají jak pecky, a on sám vypouští připitomělé repliky. Jeho (brzy vousatá) image skromného klaďase ale americkému publiku imponovala, v béčkových vodách byl jako ryba ve vodě a byl přesně tím zástupcem, který na čas utnul éru velkých bouchaček a ostrých slov, kterou vystřídali hbití mistři bojových umění. Jen tady to bylo zatraceně slabé. ()

kobejn

jasně, nechtěl sem po práci koukat na buňuela nebo godarda, řek sem si, dám si oddechovku s čakem, ale nečekal sem, že to bude taková oddechovka, kde sou všichni kromě čaka totální dementi a film natočil nějakej retard, no nic, čak za nic nemoch, todle natočil nějakej idiot halt. A jak se k tomu přichomejt Jack Nance z Mazací hlavy, to je taky kuriozita. ()

Big Bear

Sedmdesátkové filmy zejména ty americké mají takový svůj nezaměnitelný feeling. Hrdiny jsou většinou tvrdí chlapi často s knírkem, bránící bezpráví či berou zákon do vlastních rukou, to když ten oficiální nefunguje. Jsou to vlastně westernoví hrdinové pozdější doby. Nemají však už na botách ostruhy a nepobízejí s nimi do trysku mustangy na nichž sedí... Sedmdesátkoví hrdinové už koně mají spoutány pod kapotami mustangů, chevroletů nebo silných trucků. Truckeři byli v této době oblíbenými hrdiny až se divím proč zrovna oni. Snad je to ta romantika dálek a nebezpečí na dalekých štrekách, kdy za zády táhli náklady často přes celé Státy. Hned si vybavím třeba film Conwoy... A samozřejmě si vybavím i všechny ty kamiónové angličáky, které jsem tehdy jako poklad z Tuzexu a vyjížděk známých do zahraničí vlastnil od Matchboxu. Jen díky této firmě jsem věděl, že v zemi jako Amerika jezdí překrásné tahače exotických jmen Peterbilt, Kenworth, Mack, Freightliner ad... Tehdy jsem si přředstavoval jací asi obři to jsou proti těm našim Liazům, Tatrovkám, Romanůn a dalším tahačům... Až nedávno jsem zjistil, že jsem se docela zmýlil, protože vyjma verzí tahačů ,,3+1'' kdy řidič má za kabinou pomalu celý byt se jednalo o skoro stejně velké stroje. Jen krásnější, blyštící se chrómem, s množstvím všech možných pozičních světýlek, originálních kreseb a s dlouhými komíny za kabinami... Od tohohle filmu jsem čekal, že se mi té radosti vidět zase tyto krásné trucky dostane a skutečně se tak stalo. Opět dojde k menšímu konvoji rozezlených řidičů a opět dojde na honičky s policií v černobílých křižnících s velikými majáky na střechách a s obrovskými chvosty prachu za záděmi. Příběh sám je trochu jak to jen říci... přiblý. A pochopitelně neuvěřitelný. Jakási komunita vedená šílencem vezme ve svém zapadákově spravedlnost do vlastních rukou a rozpočet města se snaží navýšit vybíráním neoprávněných pokud. Městská policie řidiče schválně odklání z dálkových tras na cestu k městečku s poukazem na objížďku kvůli nehodě. Ve městě je pak řidič policií a starostou, který je zde i soudcem ždímán za překročení rychlosti v obci. Většina lidí je vyklepaná a zaplatí. Někteří se ale brání jako brácha Chucka Norrise. Dojde k potyčce a bratr zmizí. Když se zjistí, že on i jeho truck jsou nezvěstní začne Chuck sám pátrat. Dopátrá se lecos a jelikož se s ním v městečku nechtějí moc přátelit dojde na všechny jeho hmaty, chvaty, obraty i pirulety s výkopem. Chápejte, tehdy se ještě málo vědělo, že nasrat Chucka je horší než Pánaboha. Tady jsou ale na Chucka v přesile a tak mu díky nové známosti díky volání o pomoc do vysílačky přijedou helfnout všichni nejbližší truckeři. Ti jej zprvu při zuřivým průjezdem stepním městečkem nemohou najít, tuší, že je možná někde uvnitř a tak začnou projíždět domy... :-). Z městečka je tak rázem hromada prken. Největší zloun a záporák mexickej polda ale na Chucka čeká v ohradě s divokým hřebcem. Chce si dát férovku chlap proti chlapovi. Jak to dopadlo nebudu spoilerovat, prozradím jen, že hřebec vyvázl bez újmy! Dávám tedy z 1 koblihu a radši ji ani nebudu jíst. ! * () (méně) (více)

• John David (Chuck Norris) během snídaně zjistí, kde je jeho bratr a běží z domu do svého auta, do kterého nasedne a hned zařadí a odjede, a to bez nastartování. (McFly2)