Mladá a krásná Louisa May Fosterová je už čtyřnásobná vdova. Když se pokusí věnovat státu přes dvě stě milionů dolarů ze svého účtu, skončí samo sebou u psychiatra na pohovce. Tam vypráví svůj podivuhodný příběh. Jako sotva dospělá se měla vdát za bohatého obchodníka Leonarda Crawleyho. Toho však nesnášela a místo něj si za muže zvolila pohodového majitele chátrajícího obchůdku Edgara Hoppera, pro kterého nebyly peníze důležité. Ovšem jen do té doby, kdy se Hopper před Crawleym zastyděl. Začal se věnovat obchodu, díky tvrdé práci se brzy vyšvihl, zlikvidoval konkurenta Crawleyho… a zemřel na infarkt. Louisa zdědila jmění. Na výletě do Paříže se seznámila s chudým malířem Larrym Flintem, do kterého se zamilovala. A historie se opakovala… (Česká televize)

mandlova

Čím víc shlédnutí, tím víc ten film žeru! Shirley je dokonalá a skromná ženuška a její manželé jsou perfektní sparingpartneři v tomto dokonalém hereckém koncertu. Stylizace do různých žánrů dělá z tohoto filmu něco víc a mladý Paul Newman je k sežrání. ()

klukluka

Asi jsem se zamiloval... Po tomhle filmu už vím, která herečka měla kdy nejdokonalejší postavu. O téhle přednosti Shirley Mclaine jsem neměl nejmenší tušení. Dodneška jsem ji znal jen jako sice sympatickou, ale starou paní. Už jen za tohle poznání mám Dolarová manželství rád. I jinak to byl příjemný a svým způsobem poučný film. V určitých momentech navíc opravdu velmi zábavný. ()

Merkin

Výborná věc jak po stránce scénáristické, tak i kostýmů, pěkné písně, zajímavý nápad s přirovnáváním manželství k druhům filmu, hvězdné obsazení, roztomilé, roztomilé a závěr vážně legrační:) ()

sona123

Skvostné!!! Kouzelné, vtipné, nápadité, prostě úžasné. Krásní herci (mladý Newman, překrásná Shirley), báječný nápad s vloženými "groteskami" ála němý film. Zrak přecházel. A ty kostýmy. A ty dialogy (jeden z nejlepších: připomínám ti, že jsi řekl, abych ti připomněla, abys mně řekl, že mě miluješ..... Děkuji ti, žes mě to připomněla.) A konec, ten nemohl být lepší. Jo, to bývaly filmy! A tenhle nám přinesla TV Barrandov, to koukám. ()

dogma97

Velmi vtipná, vynalézavá, hravá, na dobu vzniku v dobrém slova smyslu moderní komedie, která by jinak u mě aspirovala na plný počet bodů. Háček je v tom, že základní zápletka je velmi prostá a v neustálém koloběhu manželů se znovu a znovu beze změny opakuje. A to dokonalé řemeslo ani výjimečně kreativní výprava k udržení diváka v extázi nestačí... ()

kubilov

Bože můj, taková blbost.. ani se nedivím, že to v TV dávali zrovna na Prima LOVE. Vážně strašně moc hloupá pointa, na kterou vystavět více než sto minutový film, který zaujme akorát tak paničky na mateřské, neměl vlastně ani šanci uspět. A že tam kdesi hraje zarostlý Paul Newman? Noaco. Aspoň je to ale hezky zrežírovaný, tak za 2*, ať nežeru. Btw text distributora je snad vtip, že? ()

MirkaP

Čtyři manželství podle stejného scénáře pozměněné tím, za jaký filmový subžánr se vydávají (němý film, starý francouzský film, výpravný film a muzikál). Ve třetím případě je to spíš nudná módní a kadeřnická (či parukářská) přehlídka, taneční číslo ze čtvrtého manželství se mi líbilo. Občas se tam i zasmějete. Každopádně Shirley byla fakt kočka. V tomhle filmu měla snad 1000 kostýmů. ()

brasek

Nemal som veľké očakávanie, ale snímok ma absolútne pobavil. Skvelé je, že všetky žánre (komédia, romantický film, muzikál) sú postupne podľa manžela hlavnej hrdinky podávané divákovi (samozrejme komické prvky sú všade prítomné). ()

Cascabel

Navzdory repetitivnosti příběhu film nenudí, bezesporu zásluhou Shirley MacLane. Přesto se nejedná o žánr, ve kterém by Hollywood měl mnoho co říci. 3,5* ()

Signore

Pocta nejrůznějším filmovým žánrům (často velmi nápaditá), s postupem času však začíná poněkud nudit. ()

Cesty timem

Shirley byla vždycky kus. O tom žádná. Ale jednou mi to vidět možná stačilo. Jestli si to rád někdy zopakuji, třeba zaokrouhlím z 3,5 pak na 4*. Uvidíme. Zatím spíše zaokrouhluji dolů. ()

ABC1

Výborná černá komedie s úžasnými herci...už aby se nám zas někde objevil nový Gene Kelly, ten mi asi chybí ze všech nejvíc! ()

Marsia_Rei

Ehm, opravdu to není muzikál. Což mě docela zklamalo, ale jinak dobrý. Nenáročná komedie, která neurazí. Gene Kelly tam zatančil a i zbytek byl koukatelný. Skoro mám pocit, jako by cílilo na dámské publikum, vzhledem k tomu, kolik šarmantních pánů tam dostali :-) ()