Snímek Bez dozoru překypuje elánem, oslnivými tanečními čísly a elektrizující hudbou. Znázorňuje nadčasový souboj mezi nevinným potěšením a přísnou morálkou. Přestěhování z Chicaga na vesnickou periférii, kde je místním knězem zakázáno hrát rockovou muziku a tancovat, znamená pro mladého Rena (Kevin Bacon) doslova šok. Jelikož už ale poznal svět, nehodlá se s bigotností a zapšklostí nového maloměstského domova jen tak smířit. V boji za svobodu vyjádření a vyznání se k němu připojí mnoho nových přátel... (HBO GO)

Derek

nie som nejaky echt obrovsky fanusik muzikalov a celkovo filmov o tancovani, ale sem tam sa mi nieco paci (klasiky typu dirty dancing, grease...). footloose je celkom pohodicka film s prijemnymi pesnickami z ktorych vsak len par nezostarlo (napriklad v porovnani s grease v ktorej co piesen to kultovy hit), so slusnym baconom a hlavne lithgowom ktory dokazuje ze psychopati mu idu najlepsie (aj ked tu hra pastora:-) ) ()

FilmFan24

Velice příjemný hudebně taneční snímek. U nás byl v roce uvedení takřka neznámý, ale na západ od našich hranic mládeží uctívaný kult. Díky rakouské televizi a rozhlasu jsem tehdy alespoň zaznamenal ústřední hit Kennyho Logginse. Až po letech v souvislosti s uvedením stejnojmenného remake do amerických kin Kevin Bacon přiznal, že na taneční scény měl dubléra... ()

danecek24

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Footloose" - Hudba a text Kenny Loggins, Dean Pitchford ()

carly

Kevin Bacon - čo viac treba.mskvelá hudba a radosť z tanca je to, čo vo mne zanechalo príjemný pocit. a príbeh pastora, ktorému sa jeho snaha ochrániť rodinu aj komunitu tak trochu vymkne z rúk, ten je nadčasový. a je to aj vtipné. jednoducho klasika ()

Juto

Dean Pitchford, ktorý napísal scenár a prispel textom k deviatim piesňam filmu, prišiel s integrovanou dejovou líniou, ktorá funguje. 6/10 ()

c.tucker

Pohodový film, kde se tančí a řeční a hraje zde rytmická osmdesátková hudba hudba. John Lithgow umí zahrát pana pastora velmi dobře, Kevin Bacon je sympaťák a Lori Singer je půvabná (i když je trošinku vychtrlá). ()

rockwoman

Kevin Bacon & v autě & s cigaretou & v tílku & naštvaný & roztančený & neskutečně sexy = oblíbená scéna = měl ho tam - rebela s tancem v krvi. *** Moving Pictures - Never *** ()

Pavlínka9

Jako tu již několikrát zaznělo - přemýšlím, zdali znám nějaký "taneční" film, kde se tancuje tak málo jako tady :D :D Píseň Footloose je dobrá - chytlavá - ok..ale jako že byste na ni museli vidět tancovat lidi na začátku a na konci filmu...Tak jako tím si film nahrabal dalších 10minut k dobru :D :D :D Film mi přijde stejně "vydlákovskej" jako samotné městečko...Ten film je pro mě neskutečná fraška a ani herecké výkony to nezachraňují...Vlastně - ten film - safra...lepší by bylo, kdyby nebyl :D :D :D A jeho předělávka? Radši ani nechci vidět - to by byla další ztráta času :) ()

Pajkenzi

Průměrná komedie, v které mi chybělo trošku více akčnosti a romantiky. Ta doba je úžasná ve které to je natočené, herci taky dobrý výběr ale celková podstata filmu mě nudila. ()

zdenny

Mladičký Kevin Bacon se se svými rodiči přistěhuje do městečka, kde radní zakázali hudbu a tanec. On má ale tanec a hudbu rád, a tak svým úsilím a charismatem docílí, aby se ve městě konal školní ples. Příjemný film s hudebními a tanečními vložkami, kterému vévodí rock a pop osmdesátých let s titulní písní od Kenny Logginse v čele. Kdo má rád Kevina Bacona a chce vidět, jak v mládí tančil, je tento film pro něj povinností. Teenagerovští fanoušci Zaca Efrona zase mohou vidět, z koho jejich miláček čerpal. Protože podoba tohoto filmu s tanečními filmy Zaca Efrona je více než nápadná. Jinak tedy velice příjemný film, ve kterém se, podobně jako v "Městečku Pleasantville", řeší mezigenerační spor a otázka svobodné volby. ()

Mishqo

Film sám o sebe nič svetoborné, ale pesničky a celková atmosféra 80. rokov boli fajn a aj charizmatický Kevin Bacon a jeho tanečné kreácie. 60-65% ()

mkubalikova

"Really? Well, on my planet, there’s a legend about people like you. It’s called Footloose. And in it, a great hero, named Kevin Bacon, teaches an entire city full of people with sticks up their butts that dancing, well, it’s the greatest thing there is." ()

blackJag

Kdyby to ten Bacon aspoň celé opravdu odtančil... Práce s dublem nedostatečná! Čas od času se někde objeví odkaz zrovna na tento film a já sice nedokáži posoudit vliv snímku v době, kdy vyšel, ale dnes? Nevidím důvod se k němu vracet. 50% ()

Han22

Těžký, přetěžký kýč, na který se sice krásně kouká, ale příběh je totálně stupidní (nebo si umíte představit, že by někde někdy mohl být zakázaný tanec?). Naštěstí to zachraňují Kevin Bacon, který dobře hraje i tančí a hlavně John Lightgow, který vytvořil hodně zajímavou postavu. A hlavně pár nezapomenutelných hitů (Footloose, Holding Out For The Hero, Let´s Hear It For The Boy - klasiky, které nezestárly, aspoň pro mě ne) ()

Seti

Kevin Slanina to tady se svým žlutým Broukem setsakra rozpaluje! A jak by taky ne, když je to největší hrdina, kterej naučil celý město plný lidí "with sticks in their butts" jak se tancuje :-) ()