Krychle

• Československo Konec krychle (více)
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1979, 5 min

Mistrně realizovaná moralita na téma sebezáhubného schematického myšlení a konání. (oficiální text distributora)

golfista

Človíček - v přepychu žijící architekt, který vymýšlí právě tu "ideální krychli" pro své "obyčejné" panelákové spoluobyvatele. Krychle ale evidentně není vrchol úspory .... :) Po právu oceňovaný snímeček. ()

Pohrobek

Táborským tolik zdůrazňované poselství filmu jsem napoprvé skoro přehlédl, ale je tam! A kdoví, zda snímek není i dvou (či více ) rozměrný a nemá působit i proti králíkárenskému trendu současné bytové výstavby. ()

Melies

8 / 10 Nádherná animácia podporená originálnymi nápadmi svojou silou úplne ubíja hlavnú myšlienku filmu, čo síce nie je chyba, no viac ako štyri * dať jednoducho nemôžem - bol som síce ohromený, ale to nestačí. ()

Radko

Nevyužitý priestor panelákovej krabicovej bytovky vŕta hlavou dobre zabezpečenému architektovi. Riešenie je originálne a do seba zapadajúce. Úsporná kresba a čiernobiely kolorit priliehavo sadli k nápadu týkajúcom sa šedivosti masového bývania. Jednorazovo skvelý film. ()

Snorlax

Nadčasová pointa, jen bych rozporovala to autorství hudby, tomuhle již se nedá říci jen inspirace Ludwigem van Beethovenem. ()