Komedie o bombě v kufříku, lásce a mladíkovi, který se připlete do cesty nájemným zabijákům. Středoškolák Matt se v žertu chystá stříkací pistolí ?zastřelit? spolužačku Jenny. Souhrou okolností se ve stejnou chvíli skuteční zabijáci chystají zabít jejího otce Arthura, který zpronevěřil peníze svého zaměstnavatele. Je z toho zmatek, do něhož se zapletou nejen policisté a tajní agenti FBI, ale také Mattův otec Eliot, který se okamžitě zamiluje do Arthurovy manželky. Aby toho nebylo málo, objeví se v domě kufřík s jadernou bombou, který Arthur omylem obdržel od ruských obchodníků se zbraněmi. Statečný Eliot pronásleduje padouchy s bombou až do letadla a nad mořem se mu podaří nebezpečnou výbušninu zlikvidovat. (Nova Cinema)

kombajn

Halucinogenní žáby rulez :) Na námět Dave Barryho (získal mimochodem Pulitzera a píše vtipné knížky) vznikla poměrně krátká komedie (85 minut), která nemá velkých hluchých míst. Tim Allen není až tak přehnaně Allanovský a nestrhává na sebe veškerou pozornost. Každopádně hlasitě jsem se víckrát nezasmál u filmu dlouho. ()

eraserhead666

Taková ta komedie, kdy snad ani jednou nevybuchnete v hlasitý smích, ale pobaveně se usmíváte celý film, protože vás ten zástup podivných, podivnějších a nejpodivnějších postav (a kupodivu všechny dobře ukočírovány a pro příběh stejně důležité) baví. škoda, že se Tim Allen ve filmu neprosadil více a pro mnohé zůstal jen Kutilem. Rene Russo by v tomhle filmu vůbec nemusela mluvit, stačilo by jen, že v něm je, v těch svých skvělých oblečcích a s neskutečným sex appealem. Je to prostě sranda. Sice ne třeskutá, ale schppně rozložená na celý film. ()

Jizni Tlapa

Zajímavý začátek, perfektní obsazení a místy originální (zmražené záběry) střih a kamera. T. Allen bohužel nikdy nepřekoná legendárního kutila a stejně tak T. Sizemore jistě tuší, že role stupidních zlodějíčků není šálek jeho kávy. Celé to působí jako špatně a přespříliš chaoticky umíchaný filmový koktejl. Kromě stručného výčtu v úvodu tohoto komentáře neshledávám bohužel nic víc, čím bych přidal, byť jen třetí hvězdu tomuto V(v)elkému průšvihu. ()

sedm.1

Velký průšvih naštěstí nedostál svého názvu a Barry Sonnenfeld natočil velmi vtipnou taškařici.Hodně mi tento film připoměl jiný povedený,velmi podobně laděný snímek,Řetěz bláznů.Velké množství postav,vesměs bláznivých,promotaný příběh s mnoha liniemi,které se postupně zas promotávají.Náhoda střídá náhodu,meléry vznikají jak na běžícím páse,jak už jsem zmiňoval,většina postav je přitroublích a podle toho se odvíjí i jejich činy,ale naštěstí od většiny filmů,kde vystupuje tolik blbů na m2 jsou zde jejich nehody,maléry a těžkopochopitelné činy vtipné a zábavné.Jistě tomu ale napomáhá i skvělé obsazení.Samotná zápletka jinak není moc vynalézavá,ale svůj účel plní vrchovatě.Celé je to natočeno svižně a trochu i ulítle a pro mě je Velký průšvih velké a milé překvapení. ()

Necrotongue

Po dnešním shlédnutí musím své hodnocení vylepšit na pět hvězdiček, protože od komedie očekávám, že mě rozesměje a teď se pochechtávám ještě při psaní tohoto komentáře. Herecké obsazení i podané výkony byly přímo luxusní a hlášky z tohoto filmu mluví samy za sebe: "Snaku, myslím,že jsem zaslech tichej alarm." Snímek je plný skvělých postav, vůbec nemůžu říct, že by mě některá bavila víc než ostatní a z příběhu jako takového jsem úplně nadšený. Jediná věc, kterou nechápu, je důvod, proč jsem dal filmu před časem jen čtyři hvězdičky. Asi jsem tehdy nebyl ve své kůži. ()

• Film sa stal kasovým prepadákom kvôli nepredpokladaným udalostiam. Útoky z 11. septembra 2001 spôsobili, že filmové komediálne pašovanie jadrového zariadenia do lietadla bolo divácky nevhodné a odkladanie premiéry úplne zničilo propagačnú kampaň. (Arsenal83)