Agent Úřadu pro životní prostředí Jack Taggart přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody. Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní vyvrhelkou, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich sbližování překazí její nepříjemný, psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo jeho skutečná totožnost, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoci mu v boji proti všemocnému Hannerovi. (TV Nova)

fabecc1222

Řekl jsem si, že když už jsem zkusil něco z novější Seagalovi tvorby (Mise Condor), tak na porovnání musím zkusit i něco staršího, kde ještě nehraje jen druhé housle. Volba mi nakonec padla na toto, hlavně kvůli velmi solídními obsazení vedlejších rolí. No nakonec je to právě samotný Seagal který posílá tenhle film totálně do kytek. Kdyby tam byl ten uvažovaný Willis tak je to podle mě mimimálně o stupeň lepší film. Jenže, Seagal hrající na kytaru, Seagal převlečenej za tesaře, Seagal zpívající, Seagal promlouvající do duše omladině, Seagal tokající na romantické večeři, Seagal bijící se za ochranu životního prostředí... To se prostě nedalo, Seagal je úplně příšernej herec, všude je furt stejnej, a nejde mu věřit jakákoliv emoce, a jediný, co se na něm dá vydržet, jsou jeho akční scény (tady dost lacině natočené) ale prostě všude jinde je úplně k smíchu. ()

SeanLSD

Stevenove ruky-nohy lietajú po ksichtoch-chrbtoch celých bánd ako obvykle, ale ono je to okrem toho vlastne veľmi príjemná záležitosť, ktorú som docenil až neskôr, takmer ekologická dráma, na čo ja vždy zaberám, so skutočnými ľuďmi a strašne správnym, prirodzeným hrdinom, v podobe vtedy ešte mimoriadne fešného a ohromne charizmatického SS - a hlavne v porovnaní s neskoršou jeho tvorbou - bezduchým, idiotským a lacným pseudoakčným bordelom. ()

SOLOM.

Tak to já si nemůžu pomoci, ale tento kousek mi zas tak špatný nepřišel. Steven Seagal sice už přibíral na váze, ale bojové choreografie ještě jakžtakž zvládal. Navíc to mělo ani úplně tupý příběh a našlo by se tu i několik vydařených akčních pasáží. Prostě to vidím na klasickou průměrnou záležitost, kde si špatně nevedl ani Kris Kristofferson, coby hlava gangsterská pomazaná. Akorát ty scény kdy někdo někomu zlomí několikrát za film nos, už začínají být obehrané…Rozhodně si nemyslím, že by to bylo až tak špatné, jak tu mnozí tvrdí. Seagal natočil řadu větších céčkových sraček… ()

ssfan

Naprosto souhlasím se Seagem, protože tento film je skutečně velmi dobrý a mohl by zde mít mnohem lepší hodnocení. Rozhodně patří ke Stevenově nadprůměru. Ale teď již k samotnému filmu. Tajný agent Jack T. je vynikající akční film, ve kterém nechybí souboje, kterých je zde poměrně hodně. Kamera je rovněž slušná. Seagala zde doprovází ve vedlejších rolích velmi dobří herci a jemu samotnému postava Jacka Taggarta vysloveně sedla. Nechybí tu ani automobilové honičky a exploze. Ve výsledku se jedná o jeden z nejlepších filmů Stevena Seagala. Objektivní kvalita je dle mě alespoň 70%. ()

sniper18

Prekvapuje ma, že Steven Seagal po neúspechu Aljašky v plameňoch dostal možnosť natočiť ďalší film s ekologickým posolstvom, ktorý pritom jeho štandardné akčné filmy pripomína ešte menej a navyše s takto veľkorysým rozpočtom, to bol jasný finančný prepadák, čo sa aj stalo a Seagalovi to zničilo áčkovú kariéru. Toto ma určite veľmi mrzí, bol by som nesmierne rád, keby sa mu podarilo natočiť ešte viac prvotriednych akčných filmov, ale keď si všetko toto odmyslím, zostáva pre mňa Tajný agent Jack-T stále vynikajúca žánrovka a jeden z najlepších Seagalových filmov. Ale nie je to štandardná seagalovka, jeho trademarkov je tu síce stále nespočet, no predsa len je to podané trochu inak. Film sa nesie skôr v takej uvoľnenej atmosfére, takže hlavnému hrdinovi ide o život len málokedy, pričom sa ani nemusí nikde ponáhľať, je to akčné, ale nie zase moc násilné a hlavný záporák nie je žiadny terorista, mafián alebo vrah, ale vplyvný a bohatý človek a tak film nie je o tom, aby si to spolu v závere drsne vyriešili, ale nemajú problém sa stretnúť aj v polovici filmu a normálne sa porozprávať. No ja s týmto pokojnejším prevedením nemám žiadny problém, film jednoducho len vymenil niektoré moje obľúbené prvky za iné, ktoré mám rád rovnako. Vždy som mal rád filmy odohrávajúce sa na americkom vidieku, kde sú to samí jednoduchí a chudobní ľudia a keďže Steven Seagal je tu stále najlepší z najlepších, ten rozdiel vynikne ešte viac, nikto tu proti nemá najmenšiu šancu nielen v boji, ale ani rozumom. No celkovo jeho postava je tu perfektná, je tu mimoriadny dobrák, z ktorého síce neustále vyžaruje nesmierny rešpekt, ale páčilo sa mi, ako všetkým pomáha a dokonca ešte aj tá romantická línia je veľmi dobre zvládnutá. A tak sa tu nájde aj plno výborných doplnkových scén ako vrátenie hadov alebo nákup medu. A keďže dejovo je to inak žánrový štandard a podporený mojou obľúbenou ekologickou tématikou, ja si tu po tejto stránke nemôžem absolútne sťažovať. Dosť spokojný som aj po stránke akcie, aj keď v tomto už film za Seagalovými klasikami predsa len trochu zaostáva. Súboje sú trochu viac zostrihané, aj keď stále plne prehľadné, choreografia už nie je až tak prepracovaná a chýbajú aj typické Seagalove drsnosti, čo sa týka aj tej jednej väčšej prestrelky, ale stále je to dostatočne vysoká úroveň, aby som si ju užil. Akcia je stále rozmanitá, takže nechýbajú súboje, prestrelky a naháňačky slušnej kvality, jedine tie explózie v bani vyzerajú lacnejšie, než by bolo vhodné, takže by som sa radšej obišiel bez nich. Najviac ma bavil súboj s palicou alebo akcia v bani, ale aj celkovo sa je stále na čo pozerať. Zišlo sa tu aj dosť slušné obsadenie, Steven Seagal už síce nie je v životnej forme, ale stále má nesmiernu charizmu a aj v akcii má čo ponúknuť, Marg Helgenberger nepatrí medzi moje obľúbené herečky, ale táto jej postava sa mi páčila, dostatok sympatických vedľajších postáv, hlavne Harry Dean Stanton, ale aj slušní záporáci ako Kris Kristofferson, Stephen Lang, ale aj tí radoví, s ktorými je slušná zábava. Sklamaním je ale réžia, filmu výrazne neubližuje, ale predsa len pôsobí trochu televíznejšie, než by bolo vhodné. No v ostatných ohľadoch, ako výber lokácií, atmosféra, country štýl a podobne nemám žiadny problém. Takže pre mňa je aj Tajný agent Jack-T stále perfektný Seagalov film, ktorý si kedykoľvek s radosťou pozriem. 91% () (méně) (více)

• Natáčalo sa od 9. septembra do 4. decembra 1996. (m.a.t.o.)
  • Když si jde Jack (Steven Seagal) zahrát na kytaru, dědoušek z kapely, od kterého kytaru přebírá, hraje na obyčejnou španělku. V sekvenci, kdy se kácí se stoličky a Jack po kytaře sáhne, najednou drží v ruce výrazně jiný a mnohem pohlednější nástroj. (Franki69)