Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

laik_60

až na ten slušný výbuch v tuneli to veľmi oslňujúce nebolo. Stallone s tvárou neviniatka a ukrivdeného nespravodlivo odsudzovaného záchranára pripadal viac ochotnícky ako profi herec. a s tou škálou osôb v tuneli sa scenár tiež veľmi nebabral, to ten pes mi tam pripadal lepšie ako hociktorý z hercov co tam hrali. Ešteže sa Sylvo vrátil k žánru , ktorý mu sedí. Len kvôli nemu dávam filmu 2 b. ()

majo25

Celkom by ma zaujímalo, prečo je táto katastrofická dráma tak podhodnotená. V každom katastrofickom filme sa nájdu nejaké tie logické chybičky, o typických klišé (vyhodili ma z práce, lebo mi zahynuli ľudia, ktorým som chcel pomôcť) nehovoriac. Inak film možno zaradiť medzi tie poctivejšie a s áčkovým spracovaním - s dobrými efektami, s nadupaným hlavným hrdinom v podobe skvelého ťahúňa Stalloneho, tunely pod rieky nevybuchujú vo filmoch často - vlastne si na žiadny iný film neviem spomenúť, a za slušivé tempo by sa nemusel hanbiť ani ktovieaký akčňák. Každý 20 minút umiera niektorá z postáv a ani žiadny happyend sa nekoná, čo len dodáva na dramatičnosti. Jediné, čo mi liezlo na nervy, bolo neustále vyvreskovanie postáv - ako keby sa emócie nedali vyjadriť aj tichším spôsobom. Po rokoch sa mi zdá film ešte o chlp lepší, takže nemám problém zdvihnúť hodnotenie. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný katastrofický dobrodružný film so Sylvestrom Stallonom. Má priemerný príbeh o bývalom veliteľovi záchranárov, ktorý je svedkom explózie v tuneli, ktorá ho na oboch stranách zatarasí a tak preživší nemôžu uniknúť a keďže súčasný veliteľ má pri akcii smrteľnú nehodu, rozhodne sa vrátiť do služby a urobiť všetko preto, aby sa k preživším dostal a spolu vyšli von. Spracovanie nie je zlé, od filmu s takouto tématikou sa nedá čakať nič výnimočné, takže prakticky všetko ide tak, ako aj má, nič tu neprekvapí, ale dá sa na to bez problémov pozerať a v záverečnej časti sa už nájde aj pár situácií, ktoré sú celkom zaujímavé. O nejakej akcii sa tu moc hovoriť nedá, keďže je len presne v štýle tohto žánru, samotná explózia v tuneli a celková nehoda sú dobre zvládnuté, zaujal ma aj spôsob, akým sa hlavný hrdina dostane k preživším, ale to je už prakticky všetko, zvyšok je už klasika, takže nejaké to preplávanie, úzke priechody a podobne. Herecké obsadenie je dosť dobré, Sylvester Stallone v hlavnej úlohe, ktorý je rozhodne hlavným kladom filmu, ale nesklamú ani vedľajšie postavy, z nich ma zaujal hlavne Viggo Mortensen. Réžia a technická stránka sú slušné, rozpočet je vidieť, pre potreby filmu je to ideálne. Denné svetlo vo svojej kategórii patrí rozhodne medzi to lepšie, hlavne kvôli Stallonovi a rozpočtu, ale len predsa to nie je práve môj štýl, tento typ filmu nevyhľadávam a nemá ani výraznejšie premyslený scenár a tak lepšie hodnotenie dať určite nemôžem. 57% ()

ConanVJ

Denní světlo není špatnej filmek. Příběh dobrej, obsazení taky (hlavně Sly tu má jinou roli než všichni známe). Jen mi v něm chybělo trošku víc napětí. Začátek filmu, tedy ta část, která má za následek uvěznění lidí v tunelu, je parádní. Pak už je to spíš taková průměrná podívaná o záchraně uvězněných bývalým hasičem, který je chce dostat ven i za tu nejvyšší cenu, kterou může nabídnout. Za mě 60% :) ()

B!shop

No neni to tak spatny, i kdyz Stallone natocil spoustu lepsich filmu. Pribeh nijak originalni, ale odehrava se v docela zajimavym prostredi takze to celkem jeste de. Herci moc nehrajou, Sly taky ne, ale prislo mi, ze se do ty role docela hodil, takze to bylo fuk, ze moc nehral. Nejaky "dramaticky" momenty si ale tvurci mohli odpustit, protoze se tam furt stavali podobny situace. Ke konci me to uz moc nebavilo a ani to nebylo napinavy, ale presto to neni tak strasnej film jak to podle komentaru vypada. ()

• Jedným z dôvodov, prečo Stallone súhlasil s účinkovaním vo filme, bol aj ten, že chcel prekonať svoj strach z uzavretých priestorov. Z rovnakého dôvodu prijal aj účinkovanie v Harlinovom filme Cliffhanger (1993). Vtedy chcel prekonať strach z výšok. (m.a.t.o.)
  • Okrem Ríma sa natáčalo aj v New Yorku a New Jersey, konkrétne od 25. septembra 1995 do 28. februára 1996. (m.a.t.o.)
  • Sylvester Stallone dostal za účinkovanie vo filme 17,5 milióna dolárov. (m.a.t.o.)