Masakr na holčičím večírku

(neoficiální název)
  • USA The Slumber Party Massacre (více)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

helraiser

Hodně zábavný koukatelný slasher ze starý dobrý školy. Tohle se dnes už prostě netočí a to je sakra škoda. Co si budeme říkat, jednoznačně těží a v podstatě se jedná o další variantu Pátku třináctého, ale opravdu zábavného. Najdeme tu prostě vše co by správný slasher měl mít, pěkná krvavá zabití, slušnou atmosféru, nějaké ty kozy a zabijáka, který sice nepobral moc charisma, ale svou práci odvádí opravdu dobře. Není tedy na co si stěžovat. Líbilo. ()

beso74

Mlčanlivý chlapík, pravdepodobne bratranec iného zakríknutého mládenca Michaela Myersa (alebo jeho spolubývajúci v blázinci) sa dostal nečakane na slobodu a namieril si to rovno na dievčensku párty, aby sa im pochválil s... no ako to povedať, so svojim obrovským nástrojom, ktorý penetruje všetko a bez problémov. Na počudovanie sa však jeho pýche nikto neteší a potenciálnych buchtičiek, čo by to ocenili je čim ďalej, tým menej. Ale jeho to ani náhodou neodradí a zavŕta sa do problému s ešte väčším elánom. Čo asi tak divák očakáva, keď si pustí film s názvom Slumber Party Massacre? Súdny divák dostane presne to, čo očakával. Vrieskajúce nadržané stredoškoláčky ( samozrejme že ich hrajú herečky, ktoré majú pomaly dvakrát toľko rokov) a vraha s nejakým nástrojom. Tento tu si vypožičal vŕtačku z debutu Abela Ferraru Driller Killer (1979). Slečny prehrávajú jedna radosť (ale do tohto typu filmu netreba mať veľké herecké nadanie, zakladá sa tu na úplne iných kvalitách), toporný priteplený Jeans man pobehuje a vŕta a vŕta (aby neboli pochyby o jeho IQ, režisérka mu dovolí ukázať aj svojho filipa - do 30 sekúnd si dokáže spočítať, že mu jedna mŕtvolka, ktorej si akosi nechcelo ešte byť celkom mŕtvolkou chýba). Samozrejme, medzi najlepšie nápady obetí tu patrí rozdeliť sa. Navyše, vrah je naraz takmer všade, dokáže vliezť do izby tak, že ho nepočuť (samozrejme aj s vítačkou) pričom tie husičky si sedia otočené chrbátom k oknu a pozerajú na dvere, ktoré zabarikádovali ťažkou skrinkou. A ešte jedna perlička, jedno nešťastné dievča zabila jej neposlušná vlastná krv, dovolila si tiecť hore kopcom a tak ju prezradila. Plusom je scéna, kde sa prelína dianie reálne s tým, čo práve ide v telke (je jasné, že Wes Craven a Kevin Williamson to v Scream nevycucali z prsta) či scéna s poslíčkom pizze. Výsledkom je tak slaboduchý slasher s milosrdne krátkou minutážou, ktorý však miestami pobaví, ()

Knor

Velice, opravdu velice nenáročnej slasher ze zlatých 80'. Scénář je prostoduchej a příběh až směšně klasickej. Prohání se tu vyšinutej týpek v riflových hadrech a s dvacítkou vrtákem masakruje místní omladinu skoro od prvních minut. Vyvinutý holčiny se díkybohu nebojí ukázat kozy, což zachraňuje děj mezi mordováním. Nevím, co na to pořádně napsat, všechno je tu tak pitomý, až je to prostě dobrý. Když se na to budete dívat jako na srandu, tak se to v pohodě dá. ()

Pitryx

Nějak to u mě nefungovalo. Nostalgická vzpomínka. Hodnotím ty holky a jasně že ne jejich herecké výkony a trošku ten konec. Domnívám se, že i v té době se natočily lepší věci. ()

johnsnow

Musím uznať, že celkom fajn kilovačka i keď killy nie sú až tak výživné a vrah je taký meh, ale na baby sa pekne díva. ()

moviefan4

Film začal dosť dobre hneď ma chytila skvelá atmosféra 80.rokov. Keď už sa film rozbehol tak ma nejako prestaval baviť a až nudiť. Ku koncu som sa už vážne nudil a pri konci filmu som už iba krútil hlavov. Dej bol docela fajn a aj herečky ale herec ktorý hral vraha mi liezol na nervy. Inak osemdesiatkové slashey mam rád a považujem ich za naj slashery ever, ale pri tomto som si proste neprišiel na to svoje. Škoda. ()

montel

18-leté Trish (Michele Michaels) odjedou rodiče a protože má dům jen pro sebe, rozhodne se pozvat k sobě domů kamarádky na malou párty. Mezitím je na útěku několikanásobný vrah Russ Thorn (Michael Villela), který miluje krásné dívky a rozhodne se všechny aktéry tohoto mejdanu zavraždit...Solidní slasher, kde vraha známe hned od začátku, holky se nestydí za svá těla a kde si tvůrci moc s dějem ani s postavami nepohráli. Scénář je tak dost ubohý, jako zábava to ale postačí. 55% ()

drkaldj

Sbírka osmdesátkových hororových klišé. V některých scénách je film nechtěně vtipný. O vrahovi nevíme kromě jména a jeho oblíbeného vraždícího nástroje vlastně vůbec nic. Na film se dá dívat jenom dvěma pozitivními pohledy. První, že je zde dost krásných mladých holek. Ten druhý je nostalgie k starým slasher hororům. ()