Na přelomu 70. a 80. let vzniklo v americké kinematografii několik filmů, zabývajících se problémem Mexičanů, přicházejících ilegálně do Spojených států za prací, mj. Ilegální přistěhovalec (1977), Hraniční čára (1980). Ve filmu debutujícího režiséra W. Tannena Okamžik záblesku je však tato tematika zpracována jen na okraji, jako ilustrace každodenní práce členů texasské hraniční stráže. Hlavním motivem je tu spekulace s možným vysvětlením dodnes plně neobjasněné vraždy prezidenta Kennedyho. Jistě chvályhodné ambice tvůrců natočit angažovaný film bohužel nedošly naplnění ani ve scénáři, ani v realizaci. Okamžik záblesku můžeme považovat za nevýraznou ukázku současné americké komerční tvorby, v níž chvílemi zaujmou herecké výkony Krise Kristoffersona, Treata Williamse a především Ripa Torna. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Matně jsem si vzpomněl, že jsem tenhle film kdysi viděl, možná ještě s rychlodabingem. I po letech je to moc fajn thriller, napínavý a s dobrým spádem. ()

Reanimated

Tady prostě haproval scénář. Když naběhly titulky, zůstala spousta otázek a neuzavřených linií. Původ džípu s penězi je osvětlen krátkými prostřihy na novinové titulky. Téměř celý film se navíc nic moc neděje. A tak většinou koukáme na Krise bez košile, jak se hrabe v hlíně. Finální přestřelka taky nic moc. Tenhle snímek moc dobře zubu času neodolává. ()

p.sojka

Poslední film, který se promítal u nás na vesnici v kině, než to pěkné kino zrušili a zbořili v zájmu vyšší moci...Kreténi...V žádném Palace cinema a podobných velkonalejvárnách už jsem podobný pocit při sledování filmu nikdy nezažil...I když jsem tehdy zápletce asi prdlajs rozuměl, tak ten film nikdy nezapomenu...fňuk fňuk:-( ()

agass

Koukám, že zdejší hodnocení je dost rozporuplný, ale jsem rád, že jsem se nenechal odradit. Na tenhle film asi člověk musí mít náladu. ()

Caine

Jeden z filmů, které se k nám dostaly už za totáče. Možná právě proto, že připomínal zabití JFK a v tomhle filmu to určitě neudělal Osvald, protože jeho kostra to u té pušky nebyla. Tenkrát se mi to v kině hrozně líbilo, v současnosti je to už slabší, vypadá to jako nějaký televizní film... ()

infected

Film vidím s odstupem asi 20 let a nic neztratil na svém tajemném kouzle.Jeden příslušník pohraniční policie najde náhodou auto s kostrou a balíkem peněz jejichž původ smrdí levotou na sto honů.Tím že si je schová roztočí kolotoč klasické zápletky kdy přesvědčiví záporáci jdou přes mrtvoly aby peníze získali a svědky navždy umlčeli.Obsazení je slušné stejně jako kinodabing tehdejší doby(např.Hrušínský,Houska ad.) Jo a hraje tam i ten děda co děsil Kevina v Sám doma. ()

Belmondicek

Tenhle konspirační thriller mám rád už od mala, co jsem ho viděl v kině. Tehdy se na něj hojně chodilo, ale dnes už se na něj neprávem zapomnělo! Hraničář, charismatický Kris Kristofferson objeví a následně vykope džíp, v něm najde kostru, balík peněz a pušku. S partákem ( nedávno zesnulý Treat Williams ) se dá do pátrání, kdo to mohl být a objevuje nečekané spojení s údajným atentátem na prezidenta Kennedyho v Dallasu. Dabing ze staré školy je opět prvotřídní, panové Soukup, Trávníček nebo Hrušinský dokonale sedí. Fascinující je hudba od skupiny Tangerine Dream, moc se tam hodí, stejně jako ve Mzdě strachu. Atentát na prezidenta Kennedyho, je dodnes obeztřen řadou rozporů a záhad. Některé důkazy jasně nasvědčují tomu, že svědkové atentátu jsou systematicky zastrašováni. Někteří z nich zemřeli za záhadných okolností. ()

Virusman666

Oficiální text distributora je dost divnej, není náhodou distributor ujetej? Perfektní film, skvělá režie, super výkony herců, nemám co dodat. ()

montel

Bobby (Kris Kristofferson) a Ernie (Treat Williams) jsou příslušníci pohraniční stráže. Bobby jednoho dne najde v poušti džíp s mrtvolou a 800 000 tisíci dolary. Oba se rozhodnou, že vypátrají původ peněz. Náhle se kolem nich objevuje řada nejasných úmrtí... Akční thriller se zápletkou odehrávající se kolem vraždy JFK. Na tu dobu dobrý výsledek, v dnešní době už trošičku slabší kousek,ale pořád dost dobře koukatelný. Dobrých 60% ()

JARDAHONDA

Film jsem poprvé zhlédnul v kině Svět ve Zlíně (Bývalém Gotwaldově), jako menší kluk si pamatuji napínavý děj, plný akčních scén.. V té době to byl neskutečný zážitek.. ()

bertrand

Tři hvězdičky, hlavně z té nostalgie. Dokonalý dabing (Hrušínský, Soukup) vrátil pana Bertranda zpět do dětských osmdesátých a značně povyšuje jednoduchý filmeček, který je jinak plný logických a jiných scénáristických děr. Bruceleeovsky šlachovitý Kristofferson oplývá slušným charismatem, ovšem v těch několika málo společných scénách ho lehce přehrává Kurtwood Smith, zloduch z budoucího Robocopa. Kluci od hraniční hlídky tenkrát zřejmě letěli, viz. Hranice s Nicholsonem nebo Hraniční čára s Charlesem Bronsonem. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams