Sympatický psychiatr Isaac Barr naslouchá pacientce Diane Baylor, která mu vypráví svůj sen o květinách. Večer ho pak navštíví její sestra Heather Evans a prozradí mu, že Diana byla v dětství znásilněna otcem. Druhý den na něj čeká před domem a vypráví mu, že otec za podivných okolností uhořel a ze založení požáru je podezřelá právě její sestra. Ještě ten večer rozvedený lékař atraktivní krásce podlehne a stane se jejím milencem. Žena mu řekne o svém manželství s gangsterem Jimmym Evansem, od něhož prý nemůže odejít. Isaac se od přítele, advokáta O´Briena, dozví, že Jimmy je opravdu nebezpečný. Zanedlouho je však gangster mrtev. Heather ho v záchvatu vzteku zabije činkou. Přestože prokurátor později u soudu tvrdí, že šlo o chladnokrevnou vraždu, podaří se jejímu obhájci O´Brienovi s pomocí Isaaca dokázat, že žena nebyla za svůj čin odpovědná. Místo do vězení se tak dostane do nemocnice. Isaac zjistí, že sen, který mu Diana vyprávěla, byl opsaný z Freudových spisů. Heather chodila na všechna soudní jednání, kdy on vypovídal jako znalec. Přijde i na to, že žena zdědí z manželovy pojistky čtyři miliony dolarů. V nemocnici Heather potvrdí jeho podezření - vraždu pečlivě připravila. Současně má v hrsti i jeho, protože má schovanou činku, vražedný nástroj, na níž jsou jeho otisky. Detektiv Huggins, vyšetřující případ, si také dal fakta do souvislostí a Isaac se rázem stává podezřelým číslo jedna. (TV Nova)

nash.

Tak moc vykalkulovaný a nablýskaný až je poněkud sterilní a nudný. Navíc jsem se po celou dobu nedokázal zbavit pocitu, že jde o falešnou cetku, která spíš než pobavit filmového fandu chtěla stát vystavena na poličkách filmových snobů. ()

Arsenal83

Obaja mali šmrnc a rovnaké nižšie herecké schopnosti. Ale keby Gere vedel, aké mrchy hrala Basinger už aj predtým, nikto by sa takto nezamotal. Film mal väčší potenciál než dosiahol. To bola ale doba, že ženy nosievali činky po kabelkách :) ()

WANDRWALL

Úspěšný psychiatr. Kolik je ve filmech těch neúspěšných? No dobře, zde je tedy úspěšný a nemá nic lepšího na práci, než se zamilovat do pacientky, jejíž vzhled ho vábí, schopnost podat zprávu o svém osudu dojímá. Ale jak dlouho? každý si může vzít do ruku stopky a měřit mu jeho čas, dokdy to vydrží a sledovat za jakých ústupků a zapisovat si je...***Jimmy není žádný násilník, ale běžný chlap.***(8.10.2010) ()

Tommy987

Poistka smrti šmrncnutá Vertigom a znásilnená Freudom. Akurát so slabou atmosférou a nevýrazným Gere-om a "femme fatale" Kim Basinger. 5/10 (Btw oficiálny text distribútora je jeden veľký spoiler) ()

Lacike

Ambiciozny thriller so spickovym obsadenim, ale neskutocne sterilnou reziou, ktora nedokaze dodat jednotlivym scenam napätie a herci hraju jak ospalí. Jedine Eric Roberts dokazal v tejto sterilite zaziarit a svojho nesympatickeho parchanta uhral lavou zadnou. 5/10. ()

5150

Ač je MRAZIVÁ VÁŠEŇ po všech stránkách průměrný thriller, jedno pochválit musím. Záporáka zde hraje Eric Roberts a to je jednoznačné plus. A nakonec je to také on, po boku Kim Basinger celkem překvapivě, kdo ukáže pořádně svoje tělo. ()

Agatha

Nebýt opravdu příšerného dabingu, který mě deptal od začátku až dokonce, tak by to byla poměrně slušná zábava. Originální příběh, napínavý děj a dobré herecké obsazení. Richard Gere a Kim Basinger se k sobě perfektně hodili a nebudeme zastírat, že se k sobě měli i po natáčení... A Uma Thurman snímku dodává takovou tajemnou atmosféru, stejně jako lehce perverzní Eric Roberts. Co víc si může divák thrilleru přát? Já v tomto případě asi trochu víc energie a nápadu. Bylo to takové studené. Ale pro diváka jedinečná možnost vidět Kim v roli záporačky. ()

NinonL

Pamatuji si, že ani kdysi dávno se mi to moc nelíbilo. Ve srovnání s Basic Instinct je to brak jak řemen. Jedna sestra horší a nepravděpodobnější než druhá. Richard Gere hrabající se ve Fraudovi horem dolem ... A do toho nechutná a nerealistická role Erica Robertse. Překombinovaný děj, chvílemi nesrozumitelný, chvílemi úplně blbý. Škoda. ()

selfesteem

Tenhle styl filmů mám moc ráda. Trochu mi to připomíná ty přehnané "filmy", které běží v televizi v jiných filmech. Krásné ženy, drsní muži, hodní muži, přítmí drahých restaurací, bouře, silný déšť a narušená konstrukce mé nejoblíbenější stavby na světě, kterou je maják. To všechno s příměsí erotiky, napětí, šílenství, přičemž hudba se stupňuje a napětí eskaluje jako ve starých Hitchcockových filmech. Zřejmě se u něj inspirovali. Neříkám, že to vyzní nějak úžasně uvěřitelně. Právě naopak, je to prostě taková strašidelná pohádka. Mě prostě dostává rozbouřené moře, silné světlo majáku, hustý déšť a vražedná atmosféra. Ráda se na tenhle film podívám a přiznám, že se u něj často směju. Je to prostě přehnané, ale krásné. Jinak tedy dabing je také docela "strašidelnej"! ()

Juto

Je to druh filmu, na ktorý je oveľa zábavnejšie sa pozerať, ako o ňom premýšľať. Možno o to ide. 6/10 ()

Radiq

Nepříjemná Kim Basinger tomu vévodí, děj nepřekvapuje (což je dáno rokem jeho výroby, kdy to možná bylo originální), barvy jsou jak ne dost nasycené (je to takový celý do bleda) a zpracování nic moc (včetně českýho dabingu - e-e) ()

vesper001

Jsou herci, které když vidím, mám chuť zvracet. Když vidím Richarda Gerea, mám chuť výt. Ať hraje, co hraje, vždycky vypadá jako přerostlý a pořádně degenerovaný pudl. Kim Basinger je na tom podobně. Ať hraje, kde hraje, působí jako nesympatická hysterka. Líbila se mi jen Uma Thurman, která co do hereckého výkonu předběhla pudla i hysterku ne o několik o délek, ale o celou závodní dráhu. Dívat se na ty dva bylo skutečně mrazivé, jen tu vášeň jsem nějak nepostřehla. ()

dANo

Kedysi mi tento film prišiel celkom zaujímavý a akčný, ale už vtedy mi vadil samotný záver a špeciálne niektoré akčné sekvencie z neho... S odstupom času musím povedať, že si to zaslúži iba priemerné hodnotenie, keďže ma z neho "zaujal" jedine ten trápny akčný záver... :o)) ()