Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

eraserhead666

Po ultranudné a ultrašpatné dvojce konečně zlepšení. Návrat ke starým dobrým masakrálním pastím, žádná počítačová sterilita. Hodně se mi líbila vizuální zašlost celého systému, pohled i z druhé strany (která ale v podstatě zůstává stejnou stranou mince) a rozvedení příběhu trošku mimo kostku je docela příjemný a zajímavý tah. Konec zřejmě ani jiný být nemohl. Povedený a koukatelný díl série. Jen doufám, že to tímhle skončí ať to neskončí jako Saw. ()

mzss1

|60%| Třetí KOSTKA je dost netypická oproti předchozím dvěma filmům. Máme tu trochu upravený příběh – obětem byl vymyt mozek a vloženy sny. To mi přišlo jako super nápad. Trochu mě mrzelo, že to bylo tak přímočaré a ke konci odfláklé, myslel jsem, že to překoná dvojku. No, rozhodně ale zklamaný nejsem. Oproti druhému filmu tu přibylo více pastí, které byli celkem vydařené a krvavé. Ve výsledku zábavná jednohubka, která neurazí. ()

misterz

Porovnateľné s jednotkou a určite omnoho lepšie ako dvojka. Jednotlivé pasce boli vynaliezavé a smrť v nich naozaj strašná. Na filme však bolo najlepšie to, ako to na konci príbehovo pekne zaklaplo ku jednotke a ako sa vysvetlila podstata toho blázna, ktorý bude hlavnou postavou v jednotke. Ten kto videl prvé dve časti, nemal by si nechať ujsť aj tento diel (prequel). 70/100 ()

dr.horrible

Gore bola asi jediná vec na celom filme, ktorá za niečo stála. Nemôžem sa rozhodnúť, či bola horšia táto, alebo druhá kocka. Toto síce malo aspoň hlavu a pätu, a viac to nadväzovalo na jedničku (ktorá ma mimochodom tiež nikdy moc nebrala), ale zároveň to bola ťažká nuda s príbehom na úrovni tých horších častí Krajných medzí. Že to natočil ten istý režisér ako Hardwired ma vôbec neprekvapuje, vo výsledku je to takmer rovnaký brak. 15% ()

RAiken

Jak je vidno, tak se tvůrci snažili z originálního námětu vyždímat i poslední ždibíček šťávy, kterou oplývala slavná Kostka. Jediným možným prostředkem jak ještě oživit zatuchlé stěny kostky bylo natočit snímek, který by nás dostal i ven z kostky / čtyřstěnu / krychle (sami si vyberte svůj oblíbený matematický výraz), a ten nápad nebyl vůbec špatný. Takže ačkoliv "snad už" poslední díl kostky není tak sofistikovaný, deprimující a originální jako jednička, tak je narozdíl od ní pestřejší, rozmanitější a taky se dozvíme něco ze zákulisí tajemné kostky. Takže pohoda... ()

• Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)
  • Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)
  • V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)