Bubba Ho-tep

Elvis žije. Tedy jestli se tomu tak dá říkat. Spíše jen přežívá s podivným výrůstkem na penisu v domově důchodců. Zde právě začíná obcházet egyptská mumie, která ze staroušků vysává jejich duše. Sebere Elvis ve starém těla dost sil na to, aby mohl s pomocí svého přítele Jacka, který si myslí, že je exprezident Kennedy, zastavit běsnící mumii? (Vitason)

bakeero

Jeden (bílej) chlápek, co o sobě tvrdí, že je (údajně ;-) mrtvej Elvis Presley a druhej (černej) chlápek, co o sobě tvrdí, že je mrtvej John F. Kennedy zastavují v domově důchodců egyptskou mumii vraždící zdejší "nájemníky". Tahle zápletka by měla stačit, abyste si uvědomili, jestli vás tenhle film pobaví. Já mám rád Elvise, JFK a Egyptskou historii. Domov důchodců už ne. To mi dává 3:1 pro. Výsledné skóre tohohle snímku je však jednoznačně pro! Znalce navíc potěší Bruce Cambell v roli Elvise. ()

Deftie

Miestami vynikajúca komédia, miestami by som potrebovala sáčok na "uskladnenie" obeda. Kopec hlášok, ktoré vôbec neboli zlé, vynikajúce herecké výkony a povznášajúci nadhľad. Keby to nebolo také dôchodcovské, také hororovo slabé, také nechutné a nemalo to toľko hluchých miest, šlo by to vyššie. Takto len tie dve hviezdičky. ()

Kingjiri

Po hodně rozpačitym úvodu (divný kecy a velký švábi) se to změnilo v pohodovou komediální a lehce hororovou podivanou. Atmosféra je spíš komorní a nízkej rozpočet neni po technický stránce téměř vůbec znát. Námět svojí šíleností pobaví a Bruce Campbell tu v roli Elvise hlásí ostošest. Kromě humoru je tady i trochu zamyšlení nad životem, předevšim nad stářim. Zmínit musim i povedenou hudbu od Briana Tylera s pěknou ústřední melodií. Příjemně jsem se pobavil, ale nejsem si jistej, jestli si to někdy pustim znova, tři silnější hvězdy. ()

vincchuppo

Tak tohle je přes všechnu svoji vtipnost a šílenou konspirativnost úžasnej doják! Téma hodné králů. Filozofické zamyšlení nad tím vším kolem Elvise, Kenedyho a vůbec nad lidskou duší. Nad stářím a nad nádory. Velkou část udělal i skvělý, sentimentálně laděný, jednoduchý, ale krásný soundtrack. Aneb: Jak je důležité bojovat za svoji duši, i když už nemáte nic víc. ()

FoxMulder

"I'll be damned if I let some foreign, graffiti writin', soul suckin', son of a bitch in an oversized cowboy hat and boots take my friend's souls and shit'em down the visitors toilet!" ()

Zdendin

I když to může po přečtení obsahu vypadat jako naprostá slátanina a bezduché béčko, není vše jak se zdá. ŠÍlenej nápad to teda je.Dva starý dědci hrající si na krotitele egyptské zombie-mumie už sami o sobě vypadají dost ujetě, ale vše je natočeno a ztvárněno tak, že to prostě baví.Vy už pak jen čekáte jak to hoši zmáknou. Krom ulítle vtipných hlášek typu: cituji mumii ,,Sežer Anubisovo psí péro ty sračko‘‘ film vlastně vykresluje lidského stárnutí, ohlížení se zpět a přemýšlení nad životem, který šel prožít jinak a snad lépe…rozhodně stojí za shlédnutí ()

Mijagi

Coscarelli kombinuje prvky, které spolu za normálních okolností nefungují. Trochu mi to připomíná amatérského chemika přelévajícího z jedné zkumavky do druhé neznámé tekutiny a čekajícího s napětím hráče ruské rulety, jestli to jen vybublá nebo mu to rovnou urve ruce. Na obhajobu režiséra nutno dodat, že se nepohybuje na škále náhody 50 na 50, ale 40 na 60 k jeho prospěchu a tak to spíše bublá a bublá to absurdním humorem, který mám rád. Elvis Presley a prezident Kennedy neumřeli, ale dožívají navždy ztracení před veřejností v domově důchodců, jeden s vředem na penisu, druhý jako černoch. Jejich každodenní stereotyp přetrhne mumie egyptského faraona vysávajícího duše nebohých spolubydlících. Prostě ulítlá zombie komedie s nádechem rock´n´rollu a navíc ještě říznutá starověkem, která by skvěle tepala, kdyby ji v mnoha pasážích nebrzdila záplava kýčovitého sentimentu. Za několik skvělých nápadů, netradiční postupy a výborné herce v obou hlavních rolích 3 hvězdy. ()

Ceja

Nejrozporuplnější film jaký jsem viděl. Sledovat dva důchodce zápasit s egyptskou mumií někde v Texasu - divné a člověk by si řekl, že je to hrozná blbost... Na druhou stranu - vnitřní monology "Elvise" nebo dialogy s "Kennedym" donutí každého přemýšlet nad stářím, nad těma lidma atd. Chtěl jsem dát šalamounsky tři hvězdy, ale i teď po pár dnech ten film ve mně něco zanechal... Nejde o komedii (i když scéna na konci v parku...) ani horor, ale o velmi smutný příběh...dobře natočený... ()

Al Majda

Moc dobrá blbina. Mám doma jednoho milovníka Elvise a ještě do teď pátráme, co se s ním stalo. Do Egypta se asi nepodívám, ale po Bubba Ho-tep už ani nemusím. Opravdu originální a Elvis, to byl vždycky šprýmař. I v tom domově důchodců si zachoval svůj styl. Snad ta jeho maličkost mu zvedla náladu a s Kennedym to tam roztočili. ()

.Zmolda.

Bruce Campbell jako Elvis předstírajícího muže předstírajícího Elvise? Bruce Campbell jako Elvis v domově důchodců s podivným výrůstkem na své „ozdobě“? Ossie Davis jako černý prezident Kennedy s pytlíčkem písku v hlavě? Co by mohlo být šílenějšího? Může se zdát, že tenhle film je totální ptákovina, ale velice zábavná totální ptákovina. Bruce „Ash“ Campbell je drsnější než smirkový papír a všem to dává jasně najevo. Mumie omotaná toaletním papírem píšící vzkazy na záchodky nemá chybu a vypadá správně ulítle. ()

Stejšn

Zajímavý, ale přitom i velice smutný film o snaze překonat bezmoc stáří. Je to komedie, ale velice hořká. Neusmál jsem se ani jednou, ale přesto se mi to docela líbilo. ()

Queendom

V první řadě je to obrovská chujovina, kterou budete chtít několikrát vypnout, ale ani jednou vám to zvědavost nedovolí. Pan Coscarelli musel při psaní scénáře sežrat dvě kila lysohlávek, prohnat nosem nejmíň sto gramů perníku, zapít to šesti platama rohypnolu, rozdrcenýho v kanystru absinthu a jako dezert si dal puding z extáze. Takže asi takovej ten film byl. ()

carter...

60% Elvis žije!,.....moment.....JFK taky! A dokonce spolu v jednom hauzu,...v hauzu pro zaslouzene penzisty! Haleluja! Tuhle vybarvenou, léty poznamenanou dvojku jste v žádném filmu určitě neviděli. Dobrá béčková komedy oddechovka se slušným tempem a rozumnou stopáží líznutá lehounce hororovým nádechem. Proč vidět: 1) Bruce Campbell v roli Elvise 2) Elvis v roli Bruce Campbella ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)