Líbat nevěstu zakázáno (2011)

Je to hlúpe, ale kto si púšťa komédiu, kde hrá Rob Schneider a očakáva čosi inteligentnejšie? Takže toto by som ani nebrala ako mínus, tým by určite bol napríklad nedostatok priestoru skvelej postavy Kathy Bates (alebo už spomínaného Roba Schneidera), či úplná šablónovitosť a tým aj predvídavosť. Ale zabaviť sa na tom dá, takže stratený čas myslím, že nie je.

Sedmý syn (2014)

Nie je to nejako zaujímavé, napínavé, nervydrásajúce... ale čas ujde celkom rýchlo a myslím, že požiadavky na popcorn zábavu to stačí. Podľa môjho absolútne menšinového názoru (aspoň podľa hodnotenia), mi väčšina marveloviek nepripadá o toľko lepšia, či inteligentnejšia. Dokonca ani herecké výkony nie sú v marvelovkách omnoho lepšie (herci tu sú podľa mňa minimálne dostačujúci). Ako som písala už na začiatku, klasická popcorn zábava.

Očista: Anarchie (2014)

Pre mňa menej zaujímavé ako jednotka, ktorá ťažila z otázky, či Očista je prospešná a či nie. Taktiež atmosféra bola hustejšia a aj keď dej bol omnoho jednoduchší, viac pohltil do sledovania utrpenia jednej bohatej americkej rodinky. Tu tých vedľajších línií a toto-ste-nečakali-a-snáď-vás-to-vytrhlo-z-letargie momentov bolo požehnane, ale konečnému výsledku to určite nepomohlo. Rovnako nie príliš sympatické postavy napomáhali efektu obyčajného filmu, akých je v Hollywoode neúrekom. Pokiaľ sa séria nevráti ku komornej atmosfére a ku hlbším úvaham (a nie len načrtnúť), tak prosím nepokračovať.

Ambicja (2014)

Veľmi pekné efekty, ale dej alebo myšlienka ma minuli. Aj keď zopár "motivation quotes" to malo, ale... Nič zapamätateľné, asi preto, že to bola fakticky reklama a žiaden hlbší zmysel nemala, než trochu spopularizovať vedu cez ohromný vizuál. Ale ja som videla oveľa zaujímavejšie kraťásky, takže toto ma až tak neohromilo.

Skandál (2012) (seriál)

Toto je jeden z tých seriálov, kde by mi vôbec ale vôbec nevadilo, keby nejaká výraznejšia dejová línia ťahajúca sa cez celé série chýbala. Dokonca ma nudila natoľko, že som to po šiestich častiach zabalila. Jednotlivé príbehy vypĺňajúce epizódy sú celkom fajn, aj keď ihneď vidíme, že sa tu hrá na city a politickú korektnosť. To viete, človek bojujúci proti homosexuálom je napokon gay a podobne. A to ja nemusím, občas by tú sviňáckosť ľudí mali nechať tou sviňáckosťou. Takže odomňa len dve hviezdičky.

Super Mac (2010)

Toto nie je komédia pre intelektuálov, toto je paródia všetkých akčných béčok, na ktoré si spomeniem. Samozrejme, ako každá paródia, je to poriadna hlúposť, pri ktorej sa nikomu nepriznávate, že ste sa smiali od začiatku do konca, ale zároveň to nie je debilina ako v prípade Disaster Movie a podobne. Pre mňa jedna z najviac podarených paródií ever a Forte je v úlohe absolútne skvelý. Jedna z naj guilty pleasures.

S ledovým klidem (2012)

Nebuďte až takí prísni. Zopár scén bolo ozaj dobrých (páčil sa mi najmä začiatok, kde to vyzeralo na drámu a taktiež úžasné zábery so zrkadlami), zopár (a asi aj viac) ich bolo ozaj príšerných, dej (a logika) zadrhávali, ale na druhej strane mne sa páčilo, že všetko vysvetlené nebolo (už to vidíte, aby nejakým ľudkom z ulice vysvetľovali supertajné informácie). Brucea mám normálne rada, ale v tomto prípade bolo asi dobré, že ho odpinkali, keďže bolo vidieť, že herecky sa snaží najmenej a myslí si, že jeden výraz mu stačí na celé pôsobenie (a pritom hrať vie, keď sa mu chce). Sigourney (päťkrát pozreté vyššie, aby som jej nepoplietla meno) bola ako chladná mrcha celkom fajn, ale tiež sa mi nezdalo, že by tomu venovala trochu viac pozornosti. Henry (môj prvý stret s ním po Whatever Works, kde hral len malú postavu, ale tam mi nevadil) sa snažil (to mu uznať musíme), ksichty (aspoň zo začiatku) striedal a väčšinou mu to podľa mňa vychádzalo a korunovala by som ho ako človeka, ktorý vzhľadom na možnosti toho dokázal urobiť najviac (neviem, čo trepete o charizme, hral normálneho chlapa a nie politického lídra, alebo chlapa, ktorého pohľad stačí a všetkým sa podlomia kolená). Pôvodne som chcela dať len dve hviezdy, ale potom som si uvedomila, že pomerne veľká časť môjho ohŕňania nosom nad týmto filmom bolo znechutenie z dabingu a som si takmer stopercentne istá, že pri originálnom znení by som bola omnoho viac spokojná, takže dvíham aspoň o jednu hviezdu.

Drákula (2013) (seriál)

Čo k tomu. Po prvej epizóde som myslela, že to zabalím, ale stále tam bolo ešte to možno. Myslím, že tie ďalšie diely boli omnoho vydarenejšie a začínam si nachádzať cestu aj ku postavám (aj keď netuším, či je to zvyk, alebo sú tie postavy ozaj vcelku ľúbivé). Avšak nič mi nelezie tak na nervy ako ,,láska" Draculu k Mine. Ako viem, čítala som knihu (aspoň päťkrát), ale Dracula by mal byť v prvom rade beštia, či? Proste mi vzťahy k nemu nesedia, poriadny záporák by mal byť citovo mŕtvy... Ako Dexter (aspoň v prvých sezónach). Uvidíme, uvidíme...

Comedy Central Roast of Joan Rivers (2009) (pořad)

Po striedavej kvalite roastovačov som chcela dať tri hviezdy, ale po nášupe Joan dávam o jednu viac, tá ženská to celé vyhrala a musím uznať, že jej príhovor bol asi to najlepšie, čo som zatiaľ v Roastoch videla. A who the fuck dal Kathy Griffin prácu? Bola príšerná.

Comedy Central Roast of Pamela Anderson (2005) (pořad)

Ó maj... Jednoznačne najslabší roast. Vo všetkých, čo som doposiaľ videla (Hajzelhof, Tramp, Šín, Rouzen, Džejms Franko) boli roasteri, ktorých som ledvou pretrpela (hello Situation z Trampa), ale tu si ich nejako nahustili a dobrého komika bolo treba hľadať lupou (darmo, možno sa stratili v Pamelinej... no ehm...). Väčšina príhovorov sa niesla v trápnom duchu a v skutočnosti zaujali a pobavili iba staré tváre tohto programu (aj keď toto je v skutočnosti najstarší kúsok z toho, čo som videla) Greg, Lisa a Jeff. Čítanie nejakej postaršej herečky (meno by ste zo mňa ani nevymlátili), v skutočnosti poriadne starej, z Pamelinej knihy bolo zaujímavé a úsmevné, ale vtipné, aby som zo seba vylúdila viac než len "hm", tak to nie, ale stále lepšie ako zvyšok. Jimmyho Kimmela som nikdy ako komika neregistrovala (rozhovory robí vcelku dobré, ale improvizácia a nejaké hlody sa v jeho podaní nikdy nekonajú) a tu som aj videla, že prečo, on to vlastne ani komik nie je. Seth MacFarlane, Jane Lynch a dokonca aj Seth Rogen (sa divím, že to vôbec hovorím, pretože práve Rogen sa mi ako roastmajster nejako nepozdával) boli o niekoľko tried lepší a zakaždým hodili nejakú vtipnú poznámku. Zbytočnosť pozerať, radšej som si mala hodiť ešte raz jeden z trojice Hajzelhof, Tramp, Šín.