Zlatý kompas (2007)

Ako tu tak pozerám, som jedna z mála (možno jediná), ktorá má taký pocit, že malá Dakota je príšerná herečka. V živote som horšie hrajúcu detskú ,,hviezdu" videla asi len malú Vanessu Šarkóziovú, či ako sa vlastne volá (áno, aj Culkin vedel hrať podľa mňa lepšie). Taktiež mi veľmi Craigom neulahodili, keďže mne pripadá ako s prepáčením vylízaný snob. Ale k samotnému filmu. Dej ako taký ma veľmi nenadchol (ale ani nejako neznudil), ale vzhľadom na neukončenosť si ďalšie diely bohužiaľ pozriem. Asi je to moja úchylka alebo čo. Efekty boli celkom pekné, daemoni sa mi páčili (mohli pridať trošku viacej toho menenia a vzťahov s ľuďmi), len neviem prečo niektorí vedeli rozprávať a iní nie, ... aj Kidmanku mám rada, čo mi vystačilo na 113 minút doslovného zabíjania času a nevypnutie. Ale vzhľadom na to, že som videla aj horšie fantasy (napr. Highlander 2), musím kvalitu z môjho subjektívneho hľadiska odstupňovať a dávam za dve hviezdičky.

Highlander 2 - Síla kouzla (1991) odpad!

Tak toto bol skutočne zlý vtip. Mulcahy sa z prvého dielu nepoučil a opäť vyznieva hlavný záporák (a vlastne aj všetci ostatní vrátane McLauda) ako utečenec z prísne stráženej cvokárne (aj keď uznávam, že mal aspoň zmysel pre humor). Celkovo dej nezáživný, nuda, feministky si pri ňom určite trhajú vlasy a milovníci architektúry tiež. Efekty sa trošku zlepšili, aj keď len o trošku, čo je spolu s postavou Ramireza jediné plusko. Ale keďže má film mínus jednu hviezdičku, tak to dokopy dáva odpad.

Xena (1995) (seriál)

Dobre, dobre, teraz keby som to videla, tak dám asi odpad. Ale jednoducho si nemôžem pomôcť, keď si spomeniem, ako som ako malé decko každú nedeľu čakala na ďalší diel. Ale už aj vtedy, keď sa blížila k tým posledným sériám, som si uvedomila, že je to obrovský s**t. Nostalgia je ale nostalgia, tak to dáme na kompromisné dve hviezdičky.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Videla som síce len pár dielov, ale malo to niečo do seba :D. Trochu úchylné, ale napokon prečo nie? Deťom by to asi vo Večerníčkoch nedávali, aj keď sú hlavnými postavami rozkošné zvieratká.

Zrůda (2003)

Sorry, ale vo mne to žiadne búrlivé emócie nevyvolalo. Prekvapilo ma síce, ako Charlize vyzerá v skutočnosti :), ale to je asi všetko. Pekne natočené, reálny príbeh, niektoré drsné scény (hlavne tie, kde Ch.T. vraždí chlapov), tak to bolo fajn. Najviac sa mi ale páčil koniec. Asi som nečakala, že Christina ju hodí cez palubu, to od nej pekné veru nebolo...

Den poté (2004)

Totálny priemer. A keďže je to priemer, tak to nenudí nijak extra, ani sa tomu nedajú vyčítať nejaké extra chyby. Ľudkovia sa snažili, len to nemá šťavu. Hm, len môžem hádať, že čo by tí amíci robili, keby ozaj prišla nejaká katastrofa... Tri hviezdičky za posolstvo od Green peace, za Jakea Gyllenhaala (rozkošný geek, asi sa mu postavy superinteligentných študákov páčia) a za toho psa, ktorý bol ako to už býva zvykom, najlepší herec na pľaci. Naopak uberám za spomínanú priemernosť, za prílišné nepresvedčivé hrdinstvo niektorých postáv a za málo zmysluplného deja, resp. na druhej strane zbytočnosť až nelogickosť niektorých scén.

Zamilovaní blázni (2005)

Milé to áno, ale akosi mi chýbala iskra na to, aby som pridala ešte aspoň jednu hviezdičku. Pre mňa takých 70%.

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

To, čo bolo na jednotke dobré a vtipné, tu okázalo skopírovali, nie však veľmi úspešne. Pre mňa veľmi podpriemerná kópia jednotky zasadená akurát do inej doby. Prihlúply príbeh, príšerné herecké výkony a žiadne napätie. Čo s takým hororom?

2001 maniaků (2005)

Naopak, ja som čakala totálnu hovadinu a na moje prekvapenie to nebolo také zlé. Malo to aj zopár originálnych myšlienok a nie stopercentný americký koniec (už som si myslela, že utečú, hehehe). Čo som však bola sklamaná, stále sa to neodrazilo od vôd teenagerských hororov, plných všakovakých vecí, ktoré len preťahujú minutáž. Ale tri hviezdičky si to zaslúži.

Vymítač ďábla (1973)

Zase sa mi potvrdilo, že ak som čítala knihu, do filmu sa púšťať nemám. Ale ja som si jednoducho nemohla pomôcť. Poprvé, tak slávny horor, označovaný za najlepší, najstrašidelnejší, atď, to človek milujúci horory musí vidieť. A podruhé, nevedela som si predstaviť, že v roku 1973 natočili jedenásťročné (pardon, vo filme malo 12) dievča, ako masturbuje s krucifixom, poprípade jej oplzlé rečičky. To proste musíte vidieť. Tak som sa do toho pustila. Takmer celý film to bola neznesiteľná nuda, čo pramenilo najmä z toho, že filmári sa neuveriteľne držali predlohy, no na plátno niektoré myšlienky, ktoré okoreňovali knihu, preniesť nevedeli. Taktiež mi vadilo, že niektoré (pre mňa) dôležité pasáže tam naopak vôbec neboli, čo sa podpísalo na nekompaktnosti dielka (napríklad čarodejnícka knižočka). Najväčšou silou knihy bola neistota Karrasa, či to dievča je posadnuté, alebo len psychicky choré. Tu strašne sprzdnili aj scénu s falošnou svätenou vodou. Jednu hviezdičku dávam za odvahu, ktorú ukázali autori pri natáčaní (ani dnešní takú poväčšine nemajú) a film si hodnotím na dve hviezdičky. Atmosféra žiadna, napätie na dovolenke, žiadne ľakačky, či nebodaj hlboké myšlienky. Pri súčasnom filme by to bola len jedna hviezdička, ale vzhľadom na to, že to má viac ako 35 rokov, tak sú to dve.