Herkules a ztracené království

(TV film)
  • Nový Zéland Hercules and the Lost Kingdom (více)

V dávných dobách si bohové pohrávali s lidmi jako s loutkami. Herkules, provázen krásnou Deianeirou, se vydává zachránit Tróju. Bohyně Héra však nemanželskému synovi svého muže Dia nepřeje a straží na něj četné úklady… (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Spolu s Minotaurovým bludištěm dva nejslabší díly filmové série, pořád ale na svou dobu dost slušná TV fantasy a stále živá vzpomínka na dětská léta. 60% ()

prasacimor

Za mladi som Herkulovi fandil o 106. Všetky úvodné filmy mám napozerané x krát a musím aj po rokoch uznať, že sú to všetko kvalitné televízne počiny, ktoré na rozdiel od neskoršieho seriálu mali zakaždým čo ponúknuť a neskĺzli do trápnosti a paródie. Ťažko teraz po rokoch rozhodúť, ktorý bol horší a ktorý lepší. Vnímam ich preto ako celok, jedno veľké dobrodružstvo, ktoré som mal veľmi rád a preto dávam všetkým nostalgických 80%. ()

Paity

Kevin Sorbo se zase musí otáčet. Musí se pustit do dobrodružství za ztraceným královstvím. Opět samozřejmě nepřekvapí, že všechny přepere a všechno dobře dopadne. ()

Sancty

Druhý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery ešte parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. ()

Arach.No

Není to tak dobrý jako Underworld ale pořád boží zábava a velmi dobré zpracování mých oblíbených řeckých legend. Sice to s nima nemá skoro nic společnýho,ale to už je jiná věc. ()

Bozvav

Prznění řeckých dějin a antické kultury na ntou. Paradoxně slabší, jak první dvě řady seriálu. Za mne 40%. ()

Israha

Seriálový Herkules je pro mě klasikou z dětství, a i dnes, po víc než dvaceti letech, mě baví svým svérázným, nadsazeným, až na hraně parodie se pohybujícím přístupem k řecké mytologii. Na ploše celovečerního filmu to ale funguje podstatně hůř. Jako což o to, Sorbovy suché hlášky, srandovně natočené souboje a na TV produkci výborné trikové sekvence (tedy to, co dělá Herkula zábavným) tu jsou, ale natažení víceméně obyčejné zápletky pro jeden díl seriálu na dvojnásobnou dobu s sebou přináší až příliš mnoho hluchých kecacích pasáží a celková levnost zpracování je o to více vidět. A to si ještě vzdáleně vzpomínám, že Ztracené království patřilo v rámci těch pěti filmů s Herkulem mezi ty lepší... ()

zdeny99

Už to není taková sláva, jako když mi bylo 12, ale i tak je to ucházející se podívaná se spoustou triků a nestvůr. Obr, co vpadne na začátku filmu do města, obrovská vodní příšera, černý mnich, Héřiny oči... [812. hodnocení, 22. komentář, 54%] ()

Hapretor

Když je Vám 12 let, žerete to se vším všudy (JÁ). Když je Vám o dost víc, už na to se....! Teď bych se na to nevydržel dívat. ()

Sosak

Na to, že jde o televizná film podle nablbanýho seriálu to ještě celkem ušlo. Zvlášť na svojí dobu a po přičtení těch slušných triků. Jako malej jsem na tom ulítával, ale dneska byste mě při tom v křesle neudrželi. ()

Scraffy

Dobrá časť Herculesa, ktorý je jeden z tých priemerných. Avšak stále dobrý. Kevin Sorbo je v roli Herculesa jednoducho nezabudnuteľný. Keď sa povie slovo Hercules, tak ma prvý napadne práve Kevin Sorbo. Krása. ()

x_ander

Mohl bych odkázat na můj komentář k seriálu, protože pilotní filmy se vezou na stejné vlně. Přece jen ale Ztracené kralovství bylo první zjevením Hercula a na o se nazpomíná. ()

sydney

Další z pilotních dílů, předcházejících pozdějšímu TV seriálu Hercules The Legendary Journey. Poprvé se tu objevila v hlavní ženské roli Reneé O'Connor, pozdější Gabrielle ze seriálu Xena. Docela koukatelné, i když musíte počítat s tím, že Herkules Sama Raimiho má pramálo společného s tím "opravdovým" - snad jenom jména hlavních hrdinů. ()

Camel91

Můj nejoblíbenější hrdina z dětství. Kevin Sorbo pro mě navždy zůstane jediným Herkulem kinematografie, všechna čest Rockovi. ()

neo_ap

Reneé O'Connor a Kevin Sorbo. Co chcete víc? Herkules nezklame i tentokrát. Sic slabší, ale stále dobrý… 50/100 ()