Tlouštík

• USA Heavy (více)

Mladičká Callie a stárnoucí Delores jsou servírky v denním baru Dolly Modinoové, kde je kuchařem její syn, starší a proplešatělý mládenec Viktor. Každý z nich má jiné představy o budoucnosti. Zatímco křehká Callie místo přijala jen na dočasnou dobu, než si urovná soukromé záležitosti, Delores tu hodlá konečně najít svého trvalého životného partnera. Ironií osudu se osamělý a dobrosrdečný Viktor beznadějně zakouká právě do nejmladší kolegyně... (oficiální text distributora)

Suki

Komorný príbeh, ktorý na mňa zapôsobil svojou úprimnosťou, cez ktorú autor scenára, režisér a najmä predstaviteľ Victora naznačili, hoci na menšom rozsahu a možno s troškou menej expresívnosti akú by divák zniesol, ako sa môže niekto odcudziť, pričom cesta späť nie je ľahká. ()

lakikaki

Zaujímavá sonda do duše dosť svojského človeka (Victor), ktorá vyniká civilnými, ale o to realistickejšími výkonmi hercov. Miestami to však celé pôsobí pasívne a nudne a toto rozvláčne tempo filmu dosť ubližuje. Škoda. ()

dr.fish

Ačkoli se ve filmu nic moc neděje, drama se přesto koná. Hudba je dobrá a Liv Tyler taky. Dost depresivní a zároveň velmi povedené. ()

Chudobka

Viděla jsem tento film před lety v cyklu Americké nezávislé léto. Většinou šlo o zajímavé filmy, málokdy jsem byla zklamaná. Dnes jsem měla chuť se na nesmělého tlouštíka s dobrým srdcem podívat znovu. Milý film o milém člověku. Parádní píseň v závěru filmu. ()

Jelly

smutný, pomalý a poetický film přesně podle mého gusta. ani ta happy-endová poslední minuta mě neodradí od nejvyššího hodnocení. co jen mi to ten Viktorův život připomínal...? ()

TomasKotlant

Naprosto perfektní nezávislej film, aneb jak se dá bez drahých herců, zbytečných triků a s velkou invencí natočit velkofilm. Ta atmosféra a způsob vyprávění, to nemá chybu! *** Ve zkratce: Proč to má sakra jenom 71%? ()

tragos

Film o tom, že člověk zkrátka patří tam, kam patří, a nic na tom nezmění. Je na vás, jestli s touhle filosofií souhlasíte nebo ne, každopádně se jí řídí nejen příběh, ale i film jako celek. Působí prostě odevzdaně. Doufal jsem v poezii, ale dočkal se hlavně nudy. Na druhou stranu potěšili herci, hlavně Deborah Harry, a obě scény u letiště, které jsou zdaleka tím nejlepším, co Tlouštík nabízí. 5/10 ()

Barak

V poslední půl hodině už se "něco" děje - kdyby to tak bylo přes celý film, tak bych neváhal s další hvězdičkou. Ale takhle se to vzájemné sbližování hlavních hrdinů jen vleče a není to nijak moc záživné, nic, do čeho se můžete více ponořit. Námět v klidu, jen to udělat víc "záživně".... ()

siloalampa

Zistil som pre ostatných možno už dávno zistené tri veci. Pruitt Taylor Vince je v mnoho ohľadoch minimálne zaujímavý herec a Liv Tyler je podstatne krajšia ako jej otec. Tou treťou je, že na takýto druh filmov musíte mať jednoducho chuť a náladu. Mal som. ()

Dubron

Vždyť se tam nic neděje! Ano, a tak to má být. Je to náhled do života na maloměstě, vykreslený reálně a lehce plynoucí. Pruitt je komplexní postava, plná snů, nadějí a obav, které podává velmi uvěřitelně a plynule tě provede celým filmem. Prošel jsem jím bez dechu. ()

peproch

Malý film, povídka, super. Zamilovala jsem si hrdiny a plakala s nimi i se smála, žila jejich nadějemi a rozuměla jejich smutkům. Viktor má touhu a sen. Callie je výzva života, Dolores jen bolest údělu. ()