Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

Hellknight12

Tento film som nevidel roky. Popravde, to bol môj prvý film, ktorý som videl s drakmi. Fajn nápad, ktorý je na danú stopáž využitý ako sa dá. Osobne si myslím, že takýto scenár si skôr zaslúži seriál a prebrať niektoré otázky. Je tu začiatok príbehu, hneď na to sa posunieme k niekoľko rokov neskôr a síce sa, čo to dozvieme hneď v úvode ale minimum. Samotný záver je síce fajn ale potrebuje to pokračovanie, k čomu nedošlo ale čo už.Film môžem odporučiť každému kto má rád filmy s drakmi. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Threepwood

Mohla to být nadupaná akční fantazy,ale výsledek je komorní post-apokalyptická nuda s výborně udělanými draky a vhodným hereckým obsazením.Ale přesto má tento film moje sympatie. ()

RedRose

Vcelku zajímavá myšlenka postapokalyptického světa, která dost dramaticky ztroskotala na svém zpracování, kterému ani dobré herecké výkony nepomohly k vyšším hodnocenim. Přesto všechno to podle mne podprúměrný film není a když se to nebude brát smrtelně vážně (což dost dobře ani nejde), tak jsou 3* optimální ;-) ()

Alojs

Ti draci vypadají fakt dobře. Ale co naplat - šetří se s něma. Svět je přejetej, lidé strhaní, zarostlí a špinaví... Byť mám jinak podobně postapokalyptická akční dramata vcelku rád, toto podání mi 2x nesedlo. Být to akčnější a plácek zachovalejší, bavil bych se zřejmě víc. Takhle spíše nuda a vzpomínka na různé Postmany a Vodní světy. ()

Taffey

Na rozdíl od většiny kolegů tady dávám filmu 4 hvězdičky. Protože si film nehraje vůbec na nic, věřím mu každou minutu. Evidentně nejde o áčko ale viděl jsem ho už dobře 20x a stále se mi neomrzel. Atmosféra po vymýcení lidstva, ponurá, skvělý Christian Bale stejně jako McConaughey. Nenudil jsem se ani chvíli na rozdíl od mnoha zde vychvalovaných filmů. Škoda jen, že ještě nikoho nenapadlo zfilmovat kvalitně Malevil od Pierra Bouleho. Jinak souhlasim s názorem Jindrose. Nejvíc mi vadí, že většina z Vás hodnotí nepřítomnost nabušených akčních scén. Ale tento film přece není o nabušených akčních scénách. Vlastně se dá říct, že je, svým způsobem, komorní. A to se mi na něm líbí zdaleka nejvíc. Kdo četl třeba Bídné roky nebo Malevil, tak je to něco podobného. Budu-li mít chuť na nabušené akční scény, pustím si dvojku Riddicka. Ale to jsou nesouměřitelná témata. Konečně bych se chtěl zeptat, proč by se, zrovna tento film, neměl brát vážně a měl by se brát s nadhledem? Jak píše Lima? Měli by snad, přeživší lidé, dělat srandičky a hlášjkovat, jak to tu máte, obecně, rádi? Mi ten film imponuje právě proto, že je normální. Věřím mu každou minutu. A jací, než digitální draci, by měli ve filmu, být? ()

awokado

opravdové zklamání...tvaří se to megalomansky, leč ve skutečnosti je to možna ani ne béčkovej film...divím se že tento film na sebe vůbec vydělal... ()

TomJ

V celku dobra podivana. Dobry napad, dobre spracovanie. Nieco tomu vsak chybalo. Asi ta typicka americka switch-off-the-brain akcia typu Indpendence Day. ()

wOOzIe

Napad není špátný, vizuálně docela dobré, herecky určitě na urovni, ae Bale je sice vyborny herec, ae do teto role mi prostě nesedí...O to víc mi tam sedí McConaughey, který svou roli hraje vytečně....Pár světlých okamžiků a vizuálně povedených scén, ae tim to končí... Jejich situace je vykreslena taky o něco huř než by mohla byt a cely film se tahne prostě nuda, nuda, nuda.....Tenhle film ve mně ničím netknul a ani trochu nezaujal... ()

Axiris

Only one thing worse than a dragon... Americans. Vizuální a hudební stránka se povedla na 4*. Ale zbytek bohužel. Bale pobíhá sem a tam, Butler jen tak postává poblíž a cukrouš McConaughey jako velký drsňák po vzoru Mad Max/Waterworld. Jedna věc je, že se film tváří příliš vážně, ale na to, aby se tak bral, je plný nelogičností a chyb (jak se dostali američané s tanky a vrtulníky do Londýna a kde berou palivo mi zůstalo záhadou. A k čemu vlastně použít vojenskou techniku, když na draky můžem skákat z vrtulníku a zabíjet je sekerou, konec raději nekomentovat atd.) Ale scéna, kde Bale (jako Darth Vader s integrálou na hlavě) s Butlerem předvádějí scénu ze Star Wars 5, kde Luke přijde o ruku a pak se děti ptají: Did you make that up? Bale: Of course I did. ()

dewil21

Nedá se nic dělat, už jsem se smířila s tím, že ne vše, v čem hraje můj oblíbený herec, je dobré. V Království ohně hraje můj milovaný Christian Bale a stojí to fakt za starou bačkoru a nebýt v tom on, ani bych se na to nepodívala.... ()

ilovebritain

Postapokalyptické sci-fi lomeno fantasy. Tyto tři pojmy ve mě pokaždé vyvolají pocit hladu, jaký museli cítit herci, jež se rozhodli pro tento snímek. Klišé kam se podívám, herci stojící hluboko pod prahem svých schopností a výřečný sevědomý režisér. Osobně bych si na jeho místě hodila mašli už v momentě, co si několik lehce cynických diváků z řad obecenstva zhnuseně odplivlo při závěrečném nevyhnutelném odchodu do slunce západu. ()

HarqAlAda

Predvídateľné a na môj vkus až príliš neskutočné aby som tomu uveril. Matthew McConaughey v polohe ktorá mu sedela a vydarené draky ktorých bolo pomenej - za dve hviezdy. ()

Clark_Kent

Tak na tuhle parádu jsem tenkrát, vyhrál i lístky do Cinestaru. Podle mýho pocitu, šlo o dobře podaný příběh. Zbytek lidstva v neúprosném boji s legendární tvory. McConaughey / Van Zan, klasickej prototyp neústupného drakobijce. ()

pekas

No, tentokrát se se zdejší většinou neshodnu. Výborná atmosféra, drsnej McConaughey. Skvělé akční fantasy z budoucna. Rozhodně na rozhraní čtyř a pěti, spíš k pěti. ()

Caliboss

Tak jsem se na ten film těšil když vycházel, taková škoda, že trpí slabým scénářem, idea dobrá, ale naprosto zabitá... ()